Jaki używany ampli do Heco Victa 700+sub25A

MarcusGawin

New member
Witam, proszę Kolegów o podpowiedź celem wyboru używanego amplitunera do zestawu Heco Victa 700 z subem 25A też tej firmy , pomieszczenie duże (salon + otwarta kuchnia =ok.70m2), generalnie amli sluży do słuchania radia (80%słuchanie w tle-czyli cicho), tv 20% ( programy z dolby digital, np."you can dance" "mam talent") no i od czasu do czasu jakiś film BR z PS3
Miałem już yamahę rx-v463 ,potem chwilę denona RDA-500 ( ampli stereo) lecz wracam z powrotem na KD
Teraz chcę kupic coś używanego do 800-1000PLN
Co polecacie ?
Pozdrawiam
Marek
___________
 

MarcusGawin

New member
Witam, chyba jest mało użytkowników Heco , a szkoda ( ostatnio w MM bawiłem się różnymi zestawami i jednym z nich był Heco Victa 500 .Co prawda odsłuch był szybki jednak przeleciałem wszystkie duże kolumny i na mój słuch Heco było najlepsze).
Ale wracając do tematu kupilem okazyjnie na allegro 2-miesięcznego Denona 1611 za dobre pieniądze. Będzie we wtorek, za jakiś czas dam znać jak w porównaniu z Yamaha 463
 

d4r027

New member
Witam, jak na razie mam 2 kolumny victa 700 i nosze się z zamiarem dokupienia do nich Sub 25A i stąd moje pytanie:D jak się sprawuje ten zestaw?
PS: czekam na porównanie z denonem:)
 

MarcusGawin

New member
witam, najpierw opiszę pierwsze wrażenia z denonem 1611 i zestwaem Heco. Pierwsze dni to powiem szczerze byłem zawiedziony z zakupu -kiepski dzwięk, problem z włączaniem wszystkich komponentów audio-wideo, ale po kilku godzinach w sieci i przeczytaniu prawie samych pozytywnych opini o tym ampli stwierdziłem, że pora wziąść instrukcję obsługi i przeczytać ją dokładnie, bo jest co ustawiać.
Jeszcze tylko małe wtrącenie, bo nie otrzymałem mikrofonu kalibrującego ( jest już w drodze i jutro pełna kalibracja), a więc jadę na ustawieniach ręcznych.

Nawet żona i córka stwierdziły że w porównaniu do DRA-500 to ten 1611 to kiszka.
Ale po paru dniach ręcznych zmian ustawień doszedlem do jakości dzwięku o jakim wcześniejsza Yamaha mogła pomarzyć:D, denon 500 był lepszy w stereo ale brak innych rzeczy zadecydował o sprzedaży

Ale teraz jest naprawdę dobrze, moje pomieszczenie jest duże dlatego sub pracuje cały czas, i jeżeli Twoje pomieszczenie jest ponad 25-30 m2 to polecam zakup suba "na pewno będzie Pan zadowolony"
poza tym jest super:lol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Od początku uważałem że Denon w tej klasie najlepiej sobie poradzi , chociaż różnice dźwięku stereo przy DRA 500 i tak powinny być widoczne.
 

MarcusGawin

New member
Witaj Kiki , szkoda że wcześniej się nie odezwałeś:D, jeszcze muszę kable HDMI z nowym protokołem 1.4 zapodać bo jak włączam zestaw to sub niemiło pyka. Myślę że to pomoże
pozdr.
Marcus
 
Do góry