Jaki uchwyt regulowany? - TV 40"

Elliot123

New member
Kilka dni temu zakupiłem Samsunga 40H6400 - zdecydowałem, że zagości u mnie na dłużej, więc pora kupić jakiś uchwyt, aby powiesić go na ścianie.

TV podczas oglądania będzie obrócony o jakieś 30 stopni w prawo.

Mam na oku 2 modele
- ART-20B
- Vivanco WM 3735

Dodałbym linki, ale forum nie pozwala :(

Myślałem też nad ART AR-24PL, ale myślę, że do 40-calowego telewizora nie jest potrzebne takie monstrum.

Który uchwyt będzie bardziej odpowiedni? A może oba spełnią należycie swoje zadanie i brać po prostu tańszy?

Proszę o jak najszybszą odpowiedź, chciałbym złożyć zamówienie już dzisiaj.
 

firekage

New member
Bez reklam
Sprawdziłem dwa uchwyty. Z doświadczenia powiem tyle - nie kupiłbym z nich żadnego. Pierwszy odpada z tego względu, że ma długie ramię, a dodatkowo w zasadzie obrotowe. Telewizor będzie mógł mieć regulowane położenie, ale imho to jest zły wybór. Z drugim jest podobnie, przy czym ten pozwala jeszcze regulować ramię***w pionie. Tutaj imho odpada takie rozwiązanie na starcie. Telewizor wielkości 40 cali ważyć będzie w okolicy na pewno 10kg. Uchwyt trzymający ramię w osi pionowej musi być niesamowicie silny by utrzymać odbiornik w wyznaczonej płaszczyźnie po to, by jej nie gubil - nie wierzę w to.

Miałem podobne. Telewizor zachowywał się***na tym mocno niestabilnie, a podpora pionowa, która pozwalała na regulację w pionie, od razu po montażu poleciała na sam dół bo nie była w stanie trzymać mojej 40 od Toshiby.

Imho najlepsze stelaże to te, które pozwalają jedynie na regulację w pionie, jak te:
UL12A UCHWYT WIESZAK TV LCD UCHYLNY 20 - 42'' 60kg (4640435667) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Sam akurat mam z wyglądu dokładnie taki sam, jak pokazałem na tym linku. Stelaż***w całości przykręcany do ściany, prowadnice nie wystają***za daleko od ściany, ma regulację***w pionie. Stabilne połaczenie i to bardzo. Telewizor nie chybocze się***na czymś***takim, nie lata, a w pozycji maksymalnie wychylonej dodatkowo dół telewizora opiera się jeszcze o ścianę.

Te wszystkie z regulajami imho to strata kasy. Nie dość, że musisz zapłacić za to 200-250 zł, stabilność połączenia imho nie jest pewna to w tej kwocie możesz szukać w tym momencie tv np. 42 calowego...
 
Do góry