jaki uchwyt do tv 65 cali i innych

krzysbiker

New member
nie znalałzem tematu wiec postanowiłem załozyc nowy moze komus sie tez przyda
a wiec interesuje mnie jaki uchyt bedzie najlepszy do tv 65 cali sony kd-65x805c zalezy mi jak najbardziej na tym zeby tv był jak najblizej sciany przytujony prosze o janies linki z przetestowanych i pewnych uchwytów priorytetem jest przytulenie do sciany
 

krzysbiker

New member
nie koniecznie ma być regulowany ale zależy mi najbardziej żeby był jak najbliżej ściany np tu jest dedykowany Uchwyt ścienny SONY SU-WL450 NOWY 32''-65'' (5853327031) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
do tego tv 65x8505c Minimalna odległość od ściany 10mm zależy mi czy jest jakiś inny co ma jeszcze mniej bo jeżli chodzi o podpinanie usb lub hdmi jest z boku tv wiec niebedzie z tym problemu a jezeli chodzi o kase kiki to wiesz zeby niebył z najwyzszej półki najlepiej dobry i tani :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To ten jest dobry.
Ale inne za 79 zł nie zajmują więcej miejsca.
I tak musisz pamiętać że telewizor musi oddychać szczególnie gdy przyjdą duże upały w domu i gdy oglądasz on stop np ME w piłce.
 

karlamba

New member
Panowie odswierze troche ten temat bo nie chce zakladac nowego watku. Kupilem TV SONY KD65XD8505 i od tego powiedzmy dedykowany uchwyt SONY SU-WL450 bo chcialem miec TV jak najblizej sciany. Noi wszystko byloby fajnie ale od kilku dni zauwazylem ze TV jest na takiej wysokosci na scianie ze jednak fajnie byloby miec mozliwosc pochylenia go o te kilka - kilkanascie stopni bo wtedy jednak czern jest bardziej czarna... w kazdym razie czy ktos kojarzy taki uchwyt:

Vogels W50810

Pozwala on na pochylenie TV o maksymalnie 15 stopni co rozwiazaloby sprawe w moim przypadku. Dostalem info z jednego ze sklepow ze:
"odległość ekranu od ściany wynosi 37mm w górnej części uchwytu po maksymalnym odchyleniu monitora".

Czy ktos "testowal" uchwyty TV firmy Vogels?
Moze ktos moglby polecic do mojego TV jakis inny uchwyt uchylny? Zalezy mi zeby jak najmniej odstawal od sciany (w pozycji nieodchylonej oczywiscie).

Pozdrawiam,
 

karlamba

New member
A jak masz wysoko zamontowany telewizor ?
wiem ze troche za wysoko - wieczorem zmierze dokladnie ile to jest od podlogi do dolnej krawedzi ekranu ale jak siedze na kanapie to ta dolna krawiedz jest na wysokosci oczu - dlatego mysle zeby jednak zmienic uchwyt na uchylny.

EDIT:

Noto u mnie wyglada to tak:
odleglosc TV od kanapy - 3,5m
odleglosc od podlogi do dolnej krawedzi TV - 120cm
odleglosc od podlogi do srodka ekranu TV - 160cm
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest ok.
No chyba że siedzisz na podłodze.
Ale tak powinno nawet przy nie uchylnym być dobrze.
Masz zrobioną kalibrację ?
 

karlamba

New member
Kalibracja zrobiona. Po prostu jak siedze to czern jest bardzo slaba szczegolnie w gorne czesci obrazu (bo tam kat jeszcze wiekszy). Jak wstane z kanapy i patrze na wprost to czern jest o wiele lepsza... po prostu jak sie patrzy na ten TV "z dolu" to kolory/czern od razu sie pogarszaja... jak patrze zupelnie na wprost lub lekko z gory to jest ok... albo to normalne albo taki egzemplarz mi sie trafil ale juz i tak nie zamienie bo nie mam pudelka... chociaz nie wydaje mi sie ze z nim jest cos nie tak... po prostu taka matryca i tyle...

Moze ktos z kolegow z forum ma XD8505 i moglby sprawdzic jak u was to wyglada? chodzi o czern w gornej czesci ekranu - np jak sie oglada filmy z czarnymi "pasami" u gory i dolu. Czy u was tez ten gorny pas czarny robi sie "nieczarny" jak obnizycie kat widzenia tj. jak bedziecie patrzec na TV z nizszej wysokosci?
 
Ostatnia edycja:

outcold

Member
Noto u mnie wyglada to tak:
odleglosc TV od kanapy - 3,5m
odleglosc od podlogi do dolnej krawedzi TV - 120cm
odleglosc od podlogi do srodka ekranu TV - 160cm

Witam, uchwyt kupiony, i kolejne pytanie gdyż nie mam możliwości przymierzyć TV - 65" z powodu remontu, na jakiej wysokości od podłogi powinna znajdować się dolna krawędź telewizora, orientacyjnie +/_ . Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli jest tak jak napisałeś to faktycznie uchwyt regulowany załatwia sprawę i kąty pionowe po takiej regulacji spełnią Twoje potrzeby.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Witam, uchwyt kupiony, i kolejne pytanie gdyż nie mam możliwości przymierzyć TV - 65" z powodu remontu, na jakiej wysokości od podłogi powinna znajdować się dolna krawędź telewizora, orientacyjnie +/_ . Pozdrawiam

Takiej żeby tobie było dobrze... Środek ekranu powinieneś mieć na wyaokości oczy. Po remoncie przystaw tv na półce przymierz uchwyt i montuj. Na sucho i teoretycznie to se możesz... Na pewno uchwyt nie jest po środku tv tylko wyżej i dlatego teoretycznie nie ustawisz, musisz mierzyć
 

aspadit

New member
Hej, prośba o poradę.

Chcę kupić dobry uchwyt do "dobrego" TV 65 cali. Który z tych byście wybrali i czy warto je wybrać: Meliconi 600SR SLIMSTYLE albo Vogel's W52080?
 
Do góry