Jaki typ kolumn wybrać

Garett

New member
Witam przymierzam sie do zakupu zestawu 5,1 pokój nie duży bo 14m2 wszystko będzie grac na ampli Denon avr-x1000 i tutaj pytanie planowałem tradycyjny zakup kolumn np Taga 606 se jednak ostatnio zainteresowały mnie zestawy kompaktowe a konkretnie Harman Kardon HKTS 16Q jest to dość fajne rozwiązanie bo nie zajmuje dużo miejsca leczy pytanie czy warto. Generalnie słucham dość sporo muzyki elektronicznej głównie Trance ale i wiadomo kino tez lubię.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Systemy 5.1 są dobre jeżeli brakuje miejsca .Jeżeli zestaw będzie dobrej jakości to uzyskasz całkiem przyzwoite brzmienie

Jeżeli masz trudne warunki akustyczne (mało miejsca) wybierz system 5.1 ,jeżeli jest gdzie wstawić kolumny wybierz Tagi
Trudno coś więcej powiedzieć ,jakbyś wrzucił szkic pokoju wtedy łatwiej by było ocenić oba rozwiązania
 

katka10

New member
W takim wypadku proponuję zrezygnuj z takich zestawów na rzecz kolumn podstawkowych albo fronty podłogowe jeżeli dysponujesz zapasem miejsca by miały czym oddychać.
Sam mam podobne metry i niestety nie miałem miejsca na podłogówki wiec są BX 2, ale zamysł jest wymiany na duże jak bedzie tylko okazja.
Celuj w Magnat Quantum lub Dali zensor- dobrze sobie radzą z taką muzyką.
Jeżeli masz mozliwość dołożenia kasy to polecam zmienić na inny amplituner np HK lub Marantz...Nie sobie dobrej reklamy Denonowi x1000 bo sam mam...celuj na coś z pre out jeżeli masz możliwości finansowe... by w przyszłości kupić wzmacniacz.
 

fred23

Member
Hmm Taga do tej muzy to świetny wybór ale...
...ale właśnie wcześniej miałem je na 18 m i fronty stały od siebie 190 cm ,teraz mieszkam na nowym mieszkaniu , gdzie salon ma 30 m i fronty stoją od siebie 240 cm i powiem Ci, że teraz dopiero pokazują co potrafią ,więc przy 14 m może być kiepsko, może faktycznie warto rozważyć podstawkowe
 

Garett

New member
Jeśli miałbym wybrać podstawkowe to jednak wole tradycyjne podłogowe,podstawki jakoś mi nie podchodzą wizualnie a jeśli chodzi o zestawy Harman Kardon HKTS 9 lub ewentualnie 16 ktoś coś owie na ich temat ? warto w to inwesować ?
 
Do góry