jaki tv

marenty

New member
Jaki tv wybrac. Zastanawiałem się nad sony 40w4000 - no i ta gwarancja.

Preferowany rozmiar TV - 40"
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? - 4,5 x 5 m.
Jaki sygnał ? – któraś tv cyfrowa ( może tv na karte)
Jaka odległość od ekranu ? – od 2m do 3,5m
Jakie urządzenia do podłączenia ? – PC , kino domowe
Jaka klasa cenowa ? - do + - 4 tys.
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? – okno z południowej strony, rolety itd.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy ? – 30% dzień, 70% wieczór
Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-2 osoby
Przeznaczenie – głownie zwykła tv ( filmy, sport)
Ma stać czy wisieć ? – stać
 

marenty

New member
Co do Samsungów to kolega który sprzedaje w EURO RTV AGD mówi, że mają sporo reklamacji a w przeciągu 3 miesięcy padły im 3 na wystawie zależy na jaki egzemplarz się trafi.
Natomiast plazmy nie brałem w ogóle pod uwagę bo wszędzie mówi się tylko o LCD ale po przejrzeniu tego forum i innych skłaniam się właśnie ku PY85.
TV będzie głównie do oglądania filmów oraz kanałów sportowych. W tym tygodniu jadę obejrzec jak grają te dwa tv. Może warto jeszcze zastanowic się nad jakimś innym?


P.S. Podałem, że zastanawiamsię nad Sony 40w4000 tylko dlatego, że mam obecnie Sony Trinitron 25" już parę ładnych lat i śmiga aż miło - takie przywiązanie do marki.
 

marenty

New member
No więc byłem dzisiaj w EURO i oglądałem sobie te tv i samsung odpada ponieważ ma jakieś takie jaskrawe kolory, nie naturalne. Na plazmie wyglądało to już lepiej, na sygnale SD było nie najgorzej a z blue-ray to już super, jednakże nurtuje mnie ( tzn. kolega mnie postraszył, ten co tam sprzedaje ) to wypalanie się plazmy. Czy za 5-8 lat będę równie zadowolony z obrazu co teraz ( tzn. nie będzie dużo odbiegał od tego co jest teraz bo nie chce zmieniac tv za 3 czy 4 lata ).
A co możecie powiedziec o SONY 40W4710. Oglądałem go i obraz super tylko, że leciały jakieś reklamy z blue-ray na inny sygnał nie chcieli mi przełączyc. Kolega mówił, że SONY płaci sklepom żeby na ich telewizory był podawany jak najlepszy sygnał.
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Ty juz nie słuchaj tych super doradców w tych sklepach bo to bajkopisarze i wciskają ludziom takie kity że szkoda mówic...ostatnio nawet takiego leczko pojechalem przy klientach to sie zrobil czerwony i nic sie nie odezwał...
Na reklamy to nei patrz ponieważ one są nagrywane w najlepszej jakości na potrzeby sprzedającego...a później często w domu są niemile niespodzianki...dla Ciebie tak jak wcześniej pisalem najlepsza bedzi plazma...i jesli chodzi teraz o to wypalanie to juz czasy zamierzchłe:) wiec spokojnie:)
 

marenty

New member
OK, dzięki. Po dzisiejszym przeglądzie tv bardziej mi podchodził obraz z plazmy, bardziej naturalny. I już chyba zostane przy Panasonicu PY85.
Więc w przyszłym tygodniu wybieram się na zakupy.

Pozdrawiam.
 
Do góry