Jaki TV za ok. 4000 zł

krymol016

New member
Witam Wszystkich, zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze telewizora :-o

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 - 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Również bokiem, stąd kąty są istotne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna są na południowy-zachód, jednakże są rolety. Telewizor stoi w zachodnim narożniku pokoju.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE46ES6800S
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jak najlepszą jakość obrazu, ewentualnie dobry system smart tv, choć w obecnym Samsungu się to kompletnie nie sprawdzało.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? Głównie sygnał z telewizji naziemnej.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Głównie notebook, może pendrive, soundbar.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Około 6 godzin dziennie, w weekendy więcej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, wiadomości.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Jeśli będzie działało to lepiej niż na poprzednim to tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie zamierzam
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Najczęściej po południu i wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? Obecne 46 cali jest akurat, nie chciałbym większego niż 55 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Niska jakość obrazu, słaba widoczność pod kątem do telewizora, powolne przełączanie kanałów, bezużyteczne smart tv.
19. Preferencje co do marki? Raczej brak preferencji, choć obecny Samsung był całkiem dobry.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie musi mieć, w obecnym telewizorze było to kompletnie bezużyteczne.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do około 4000 zł (ewentualnie trochę więcej jeśli będzie warto). Chciałbym dodatkowo dowiedzieć się, czy znajdzie się coś sensownego w kwocie np. 3000 zł.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Raczej nie, mieszkam w małym mieście.

Wielokrotnie trafiałem na opinie polecające Samsunga serii NU8000 i jego poprzednika MU7000, jednakże były też zdania, że starszy model był lepszy. Nie wiem co o tym myśleć. Chciałbym otrzymać możliwe dobrą jakość obrazu i nie przepłacić za to. Istotna jest także żywotność telewizora i jego niezawodność. Obecny Samsung został kupiony mimo, że wtedy polecany był Panasonic i Philips (nie jest to telewizor dla mnie, a przekonywania na nic się nie zdały). Samsung działałby dalej, ale został uszkodzony mechaniczne. Z góry dzięki za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz odległość na 65”, ale jeśli 55 max to Twój wybór.
Masz bardzo dobry
Philips 55Pus8303 na Nano Cell za 4199 zł
TCL 55X2 tez na kropkach kwantowych za 3699 zł
 

krymol016

New member
Niestety 65' się nie zmieści. Lepiej Samsung czy Philips z tych wymienionych? Czy ewentualnie znajdzie się jakiś OLED w takiej cenie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najtańszy Oled obecnie na rynku z nowych to Philips 55POS9002 za 5999 zł z pełnym pakietem.
Wybór należy do Ciebie, ale Philips przy zachowaniu jakości ma zdecydowanie lepsze multimedia.
 

krymol016

New member
Jeszcze mam pytanie, w sklepie polecają LG OLED55EG9A7V. Jak to się ma do tego Philipsa, czy Samsunga i do OLEDów z tego roku? Czy to może powystawowy będzie? Dodatkowo proszę o wyjaśnienie, gdy dołączę do Klubu HDTV to mam możliwość kupna telewizora z jakąś zniżką i kalibracją z tego forum, czy jak?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale chcesz jeszcze kupić Oleda Ful HD ????
Philips i LG 2018 - to modele 4K.
Napisz na PW i podaj jaki model wybierasz to podam Ci ceny dla niebieskich członków forum.
 
Do góry