Jaki TV z backlight(full) LED do 3tys

Avallach87

New member
Witam, nosze się z zamiarem kupna TV, od ilości, wątków testów itd na różnych forach mam już totalny mętlik, więc proszę o pomoc.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3X3 wnęka w salonie
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? ok 5
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? i to i to - w zaleznosci w ktorym pokoju aktualnie bedzie
6.Jak słońce świeci w pokoju ? w miejscu gdzie bedzie TV slonce nie dociera:),
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? backlight(full) LED!!! Wifi w celu podlaczenia innych urzadzen,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? zadnej telewizji nie bedzie, glownie filmy z lapka
10.Jakie urządzenia ? laptop, PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez roznicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czemu nie ale nie jest to priorytet, zawsze przeciez mozna lapka podlaczyc.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 1-2h dziennie weekendy wiecej.
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 46''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? szarosc zamiast czerni - nie nie chce plazmy
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Przewaznie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 do 3500 (ale to naprawde na cos ekstra)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Ogolnie najbardziej zalezy mi na jakosci w 2D, ale jesli mam kupic TV z dobrym 2D a lipnym 3D to albo bez 3D albo doloze kase i juz z lepszy 3D, jesli mam miec bajer to niech bedzie na jakims poziomie.

I mam takie pytanie poza konkursem, czy sa jakies roznice jakosciowe, tchnologiczne (robiace roznice uzytkownikowi) miedzy topowymi markami, cos co byloby np charakterystyczne dla danej marki np. ze cos jest lepsze generalnie w samsungu a w czyms innym najlepszy jest sharp?
 
Ostatnia edycja:

Dziks

New member
telewizorów z podświetlaniem full LED jest coraz więcej, ale nie potrafię ich wszystkich wyszukać i porównać - czy ktoś to już zrobił? Pytam, ponieważ szukam tv i jeśli nie plazma np. TX-P50G..., to może jakiś fullLED?
Tylko jaki mamy dziś wybór? Szczególnie z tv w przystępnych cenach (czy są jakieś poniżej 5000zł) i min 50".

SONY KDL-55HX955 za 13000zł

LG 55LM960V za 9000zł

Samsung UE55D8000 za 7500zł

Philips 52PFL9606K za 6700zł

???
 

Dziks

New member
nawiązując do cen, to tak szybko przeliczyłem ile można oszczędzić wybierając LEDa od plazmy i wyszło całkiem sporo.

Zakładając, że:
tv świeci 3 h/dzień, 6 dni/tydzień, 30 dni/miesiąc i 12 mies/rok (łącznie dziecko, żona i ja sam)
plazma nominalnie pobiera 400W (ze strony Panasonica), a LED 100W (zaokrąglająć w górę)
biorąc pod uwagę cenę energii na poziomie 0,6zł/kWh (http://zaklad.energetyczny.w.interia.pl/ceny.html)
to uzyskamy 1166 zł/rok!

Licząc, że ktoś lubi jak mu tv gra częściej, nawet jak go nie ogląda, to wyjdzie kilka razy więcej i po roku mamy oszczędność równoważącą cenę drogich back lit LED TV :/


formuła do excela: =0.6*((400-100)/1000)*(3*6*30*12)
 
Ostatnia edycja:

kazanek

Member
400 do 100 chyba z kosmosu brałeś te wartości ?! Zgoda , plazma generalnie pobiera więcej prądu ale bez przesady . Rzeczywisty pobór można zobaczyć w testach a tam rzadko dochodzi do 300 dla topowych plazm 50' . Różnica w cenie przy 50' pewnie koło 3 tys. na korzyść plazmy . Nie żebym lobbował którąś z technologii ale nie lubię popadania w takie skrajności
 

Dziks

New member
no troche mnie poniosło ;)
wg producenta średni pobór to 180W, a dla LEDa, np. TX-L55WT50, to 91W.
Tak więc mamy różnicę 90W co daje przy wcześniejszych założeniach 350zł na rok.
 
Do góry