Jaki TV Wybrac?

S

strongmar

Guest
Witam.
Chciałbym rozpocząc kolejny temat z serii : Jaki TV wybrac :eek:
Zależy mi głównie na jakości obrazu i małym input lagu pod konsolę cała reszta dodatków(internet, 3d itp) nie jest konieczna. Jeśli chodzi o budżet to chciałbym się zmieścic w 3000zł. Jeśli TV będzie tego warty to mogę dożucic parę złotych max 3500zł. Myślałem o Toshiba 40TL838 ale nie wiem jak on współpracuje z konsolą. Jeśli macie inne typy to proszę o sugestie.
Z góry dziękuje.



1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? (pokój 4m na 3m)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ( około 3m)
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? (4 osoby)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? (i tak i tak)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? (stać)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? (Jedno duże okno od strony południowo zachodniej)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? (Samsung LE32)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? (Krystaliczny obraz i mały input lag )
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? (Cyfra+)
10.Jakie urządzenia ? (PS3)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? (około 4)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? (nie wiem)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? (filmy, sport)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? (Nie jest to priorytetem)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? (Tak 30%)
16.Preferencje co do marki ? (Brak)
17.Preferencje co do wielkości ? (40-42")
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? (zły obraz)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? (wieczorem)
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000-3500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? (Nie musi posiadac 3D)
 

micmus

Member
Bez reklam
Po pierwsze to zdecydowanie trzeba zmienić preferowaną wielkość na około 46-50 cali bo szybko będziesz żałował wyboru.

W tej cenie masz ponoć świetnego Philipsa 46 5007 bez 3D lub 5507 z 3D. Dodatkowo wizualnie jest bardzo ładny.

Jako alternatywna chyba nawet lepsza plazma Panasonica ST50 w 50 calach - do wieczornego oglądania super !
 
Ostatnia edycja:
S

strongmar

Guest
Niestety finanse nie pozwalają na coś większego...
 

micmus

Member
Bez reklam
Niestety finanse nie pozwalają na coś większego...

To co zaproponowałem jest w rozmiarach 46 cali (Philips) i się mieści w założonym budżecie, takze tylko się cieszyć :)

Z plazm jest Panasonic GT30 46 i 50 cali też dobry wybór w cenie około 3000 zł
 
Ostatnia edycja:
S

strongmar

Guest
A co z input lagiem? Czy po podłączeniu pod konsolę lub PC nie będzie opóźnień ? Nie chciałbym też kosztem wielkości TV wybrac gorsze właściwości obrazu. W recenzji Toshiby 40TL838 autor bardzo zachwala matrycę i obraz.
Nie mogę znaleźc tu na stronie recenzji Philipsa 46 5007 a plazmy pobierają dużo prądu więc wole czymac się LEDów.
 

micmus

Member
Bez reklam
Dzisiaj prawdopodobnie się pojawi test tego Philipsa więc musisz trochę zaczekać. Przeczytaj test niższego modelu, który jest tu na forum 4007 ten będzie tylko lepszy :)

Plazma rzeczywiście bierze więcej prądu ale różnica jest nieznacząca w rachunkach za prąd- to taki stereotyp plazmy do niczego bo biorą dużo prądu. Obecne generacja plazm biorą prądu niewiele więcej niż LED.
 
S

strongmar

Guest
Dość ciekawy jest ten Philips 4007 szczególnie jeśli chodzi o input lag. Czekam na test 5007 zobaczymy czy jest za co dopłacać.
 
S

strongmar

Guest
Chyba jednak zdecyduję się na 4007kę z uwagi na brak input lagu. Chociaż sam już nie wiem czy opóźnienie 40ms w czymś przeszkadza przy grach?
 
S

strongmar

Guest
Muszę przyznać że ciągle chodzi mi po głowie jednak Toshiba 40TL838 i to pomiędzy tym modelem a Philipsem 42PFL 4007 się jeszcze głowie. Oba są w podobnej cenie tylko w teście Philipsa nie znalazłem danych dotyczących input lagu....
 

micmus

Member
Bez reklam
W teście jest wyraźnie napisane, ze inputlag jest na mistrzowskim poziomie - zerowym :)

Brałbym Philipsa bo:
- 2 cale więcej
- super inputlag do gier
- ogólnie lepszy obraz

Także chyba nie ma się nad czym zastanawiać.
 
S

strongmar

Guest
Chyba faktycznie wybiorę philipsa jeśli chodzi o LCD... bo ciągle chodzi mi po głowie ta plazma którą poleciłeś...Panasonic TX-P46GT30E tylko martwi mnie to co przeczytałem o plazmach i wypalaniu się w nich pikseli przy nieruchomych częściach obrazu np za logiem programu albo menu w grach... czy to kolejny mit? Jest czym się przejmować?
 

Kpc21

New member
Jak dany program będziesz oglądać przez kilka godzin, to nic się nie stanie (jeśli zostanie powidok po logotypie, najwyżej w ciągu kilku minut zniknie).

Jeśli przez kilka minut będziesz wyświetlać menu gry, też nic się nie stanie.
 
S

strongmar

Guest
Wyczytałem na tym forum że paru osobom " wypaliło się" logo eurosportu po paru godzinach oglądania i czytałem że w pierwszych paruset godzinach użytkowania to jest możliwe stąd moje zaniepokojenie. Nie wiem czy to tyczy się również tego modelu czy to przypadłość wszystkich plazm?
 
S

strongmar

Guest
Chyba jednak zdecyduję się na model 4007 tylko ciężko znaleźc 47PFL4007H/12 z 47'. Nie wiem czy to jest spowodowane nowym typem TV który nie dotarł jeszcze do sklepów... Ten sam model o przekątnej 42 jest dostępny w dobrej cenie
 

misiekfu

New member
A powie mi ktoś czym różni się Philips PFL4007 od modelu PFL3507? Z tego co sobie porównałem to chyba ma mniej funkcji internetowych ale czy aby na pewno? Pytam bo jest teraz ten PFL3507 w Neonecie za 1999.
 
Do góry