Jaki TV wybrać

lorson10

New member
Witam,

Mam prośbę o pomoc w podjęciu decyzji, bo po odwiedzeniu paru sklepów RTV oraz rozmowie z wieloma sprzedawcami mam wielki mętlik w głowie czy wybrać plazmę czy lcd?. Każdy ze sprzedawców miał swój typ: to plazma panasonica to lcd sharpa to plazma samsunga i lg to lcd samsung więc naprawdę nie wiem co robić??
Chcę kupić TV pomiędzy 46"-50"
Kwota: do 4500 zł
TV będzie podłączony do dekodera C+ (często oglądam mecze) oraz do Xbox 360
Chciałbym, żeby był minimum 100hz oraz z MPEG4
Pokój mam ciemny
Odległość od TV pomiędzy 3 a 3,5 m
W plazmach podoba mi się obraz oraz czas reakcji matrycy, ale boję się "duszków" oraz przed wczesnego wypalenia się matrycy
W LCD kolory moim zdaniem, są nienaturalne oraz widać małe smużenie

Proszę o pomoc:)
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Zeby rozwiac twoje watpliwosc powiem ci tylko, ze w plazmach juz nie wystepuje wypalenie fosforowe (wypalenia na matrycy) owszem ten blad wystepowal ale teraz juz jest to rzadkosc. Co do LCD to powiem ci, ze kolory na LCD nabraly wiekszej naturalnosci i w wiekszosci modeli trudno o jakiekolwiek smuzenie. Technika idzie do przodu ;). Ja do 4.500 zl bral bym jakies LCD SAMSUNGA LE46B550 lub LE46B530 (ten ma mpeg-4) i moge ci go polecic bo sam go posiadam. A 100Hz to bzdura jakich malo, bo po co ci TV 100Hz jak rozdzielczosci HD wykorzystuja 50/60Hz...?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
szczerze mówiąc raczej się nie opłaca z takiej odległości... tyle że będzie Ci to po głowie ciągle chodziło - jak mógłby wyglądać ten sygnał full hd gdy już pojawi się ta okazja że można by to sprawdzić :)
wiem bo miałem kiedyś hd ready ;)
 
Do góry