Jaki TV wybrać?

cbf.lucas

New member
Witam.
Niedługo stanę przed wyborem zakupu TV do salonu. (pokój dosyć duży - 24m2). Są rolety w oknach, w dodatku TV oglądane jest przeważnie wieczorami.
Obecnie dysponuję Cyfrą+ wraz z dekoderem Strong (bodajże).

Odległość TV od kanapy to ok. 4 metry.
Oglądany najszczęściej jest Sport, czasami filmy (bardziej z TV niż z DVD, ale możliwe, że się to zmieni) czy wiadomości - ok. 4-5godz. dziennie.

Byłem przekonany po konsultacjach ze sprzedawcą (sic!) do zakupu LCD. jednak przeczytałem forum i stwierdzam, że plazma zda egzamin o wiele lepiej.
I teraz moje pytanie.
Budżet jakim dysponuję to ok. 6-7tys.

Myślę czy kupić sam TV (i jaki) czy może ewentualnie wydać mniej na sam TV a dokupić jakieś kino domowe (najlepiej tego samego producenta). :) Z marek na jakie bym stawiał to same japończyki.

Czy możecie mi coś doradzić polecić? No i jak z zakupem? Czy sklepy internetowe spełnią swoją rolę (ten sam model Sharp'a w sklepie w Szczecinie - 6500zł, a w ok. 10 znanych sklepów internetowych po ok 4800zł). :D

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. :)
 

median

New member
Dla mnie najlepszym w tej chwili telewizorem plazmowym jest LG PT81, a do tego nie jest drogi:) Ma wbudowany dysk twardy 80 Gb dodatkoowo. Chwalony model zastanow sie nad nim.
 

maniekk

New member
Cóż... Masz ten tv LG, przetestowałeś go i jesteś z niego zadowolony to super! Ja nie mam telewizora LG więc pewnie jestem niewiarygodny ale osobiście odradzał bym tę markę. W powszechnej opinii co do jakości i awaryjności zajmuje około 5 miejsce wśród marek dostępnych na polskim rynku. Wystarczy zajrzeć do działu LG na tym forum: co drugi wątek i post to problemy i serwis.
Z twoim budżetem polecałbym wg kolejności:
Panasonic
Hitachi
ewentualnie Samsung
chyba że trochę dołożysz do tych 6000 to starczy na Pioneera Kuro 42 cale - absolutny number 1.
Co do sklepów internetowych to wiele z nich prowadzi również tradycyjną sprzedaż (zza lady); w Szczecinie pewnie takie znajdziesz. Możesz tam podjechać obejrzeć tv i kupić go taniej i w tradycyjny sposób.
 

gerd

New member
Witam,
nie mogę się zgodzić się z opinią że LG jest awaryjne bo dużo postów. Akurat dużo postów wynika z poularności ile ludzi ma LG a ile pionera? Dlatego jest tyle opinii a nikt mi nie powie ze stosunek cena a jakość ma bardzo wysoki LG.
Jest to dobry sprzęt, a człoweik który go nie używał nie powinien się wypowiadać.
Pozdrawiam
 

Dio

New member
Psuje sie wszystko, niezależnie od marki. Nie zmienia to faktu, że LG owszem, ale nie jeśli chcesz dobry TV.

Właśnie wchodzą nowe plazmy Panasonica (seria 8)- sprawdź je sobie, bo sa świetne i w dobrej cenie (szczególnie PY), 42 cale powinny Ci wystarczyć. Pioneer Kuro 42 to absolutny top. Nie skreslałbym jeszcze LCD'ków. Toshibę XF lub ZF powinieneś zobaczyć w akcji no i Sony W3000- wszystko 40 calowce.
 

maniekk

New member
Żebyśmy się dobrze zrozumieli: nie twierdziłem, że tylko LG się psuje; tylko, że w przypadku LG tych awarii jest stosunkowo dużo. Świadczy o tym to forum, zdania osób sprzedających sprzęt rtv, badania statystyczne, perypetie kilku moich znajomych, którzy nabrali się na niską cenę i ładną obudowę. Do tego dochodzi opinia o "opieszałości" serwisu LG. Nie przeczę, że jest też duże grono zadowolonych osób posiadających telelewizor tej marki. Więc jeśli chcesz mieć tani telewizor kup LG - twoje pieniądze twoja decyzja. Tylko jedna moja sugestia - zanim to zrobisz postaw obok niego panasonica lub pioneera i sam sprawdź "organoleptycznie" co Ci oczy podpowiadają (z Twoim budżetem stać Cię na to, a będziesz miał czyste sumienie).
Być może jestem nieobiektywny bo mam alergię na tę markę... A skąd ta alergia? Swego czasu pracowałem w pewnej firmie kurierskiej. Jednym z naszym klientów było LG. Odbieraliśmy zepsute telewizory od klienta, zawoziliśmy do serwisu, a po naprawie odwoziliśmy do klienta. Powiem krótko: LG było jednym z naszych najlepszych zleceniodawców, po prostu mieliśmy co wozić........ I tyle, ale decyzja należy do Ciebie nie do mnie ja już wybrałem
Pozdrawiam
Maniek

P.S. Moja babcia mawiała: "Chytry dwa razy traci..."
 
Ostatnia edycja:
Do góry