Jaki TV wybrac?

Ethan

New member
Witam serdecznie,
W najbliższym czasie stanę przed kupnem TV. Niestety im więcej czytam, im więcej opinii zasięgam tym mniej wiem. Przede wszystkim zacznę od podania kilku informacji niezbędnych abyście mogli mi coś doradzić:
- TV zostanie umieszczony na poddaszu o powierzchni użytkowej około 25m2. Odległość od TV do miejsca oglądania wynosi około 3 m – 3,5 m. Poddasze jest dobrze doświetlone. Tutaj pojawia się kolejny temat wielkości TV, jak duży TV kupić? Czy biorąc pod uwagę w/w odległość powinienem koncentrować się na TV 32 calowych czy może jednak pójść w kierunku 37 calowych lub nawet 42 calowych.
- kolejna kwestia, z którą staram się uporać do wybór technologii. Czy kupić telewizor plazmowy czy może jednak LCD? Czym powinienem się kierować, na co zwracać uwagę biorąc pod uwagę opisane tutaj warunki/preferencje.
- docelowo będzie podpięta „N”-ka lub Cyfra. Jeżeli chodzi o użytkowania to przede wszystkim będzie to telewizja (w tym dużo sportu) około 65% czasu spędzanego przed TV w dalszej kolejności DVD (filmy, koncerty) oraz X-box.
- budżet zakładam na poziomie 5000 PLN – max 6000 PLN.
- nie mam jakiś konkretnych preferencji co do marki, zależy mi natomiast aby był to możliwie dobry sprzęt w określonym wyżej przedziale cenowym.
Z góry dziękuje za wszelką pomoc
 

Ethan

New member
radzix, dzięki za w/w link, dal mi on wiele do myślenia. Generalnie zdecydowałem się wybrać plazmę. Zapoznałem się z kilkoma dyskusjami na tym forum dotyczącymi następujących modeli:
Samsung
PS42C91H
PS42Q91H
Panasonic:
42PV700P
LG:
42PC51
Dzisiaj po pracy podjechałem do kilku punktów w Katowicach i miałem okazję zobaczyć obydwa Samsungi oraz LG. Niestety przy dzisiejszym objeździe sklepów RTV nie znalazłem nigdzie wystawionego Panasonica 700P.
Przeglądając powyższe forum, praktycznie w każdym wątku poświęconemu poszczególnym modelom dużo jest pozytywnych opinii co z jednej strony cieszy z drugiej zaś utrudnia podjęcie decyzji, a ta nie jest łatwa.
Wielu z Was jest posiadaczami w/w marek i byliście jakiś czas temu w podobnej sytuacji co ja, czy dokonywaliście swoich wyborów z pośród w/w listy telewizorów? Co zdecydowało, że zdecydowaliście się wybrać konkretną markę?
Widziałem dzisiaj w Mix AGD w CH Agata, LG 42PC51 i bardzo podoba mi się design tego modelu, obraz też wywarł na mnie pozytywne wrażenie podobnie jak obraz Samsunga PS42Q91H. Niestety po pierwszym spotkaniu z tymi dwoma TV nie potrafię określić, który lepszy. Dla mnie dużym utrudnieniem jest fakt, że poszczególne TV są w różnych sklepach co dodatkowo utrudnia wybór i uniemożliwia bezpośrednią konfrontację.
Może znacie sklepy w obrębie Katowic gdzie można znaleźć poszczególne modele TV?
Czy powinienem powyższą listę rozszerzyć o jakieś jeszcze inne modele? Jeśli tak to o jakie?
Poniżej podaje także ceny jakie proponują poszczególne sklepy w Katowicach:
Samsung :
PS42C91H ~ 3300 PLN AVANS Katwoice CH BELG, Saturn 4000 PLN
PS42Q91H ~ 3600-3900 PLN Avans Katowice CH BELG, SATURN 4500 PLN
Panasonic:
42PV700P ~ 4700 PLN MIX AGD CH Agata, 4900 AVANS Katowice CH u Belga
LG:
42PC51 ~ 3300 AVANS, RTV Mix AGD 3699 PLN z możliwością zejścia do 3300 PLN
Czekam na Wasze opinie i rady.
Pozdrawiam Ethan
 

radzix

Member
Mnie do LG PC51 przekonała przede wszystkim cena 2999zł w MM w czasie promocji i ładny design. Gdy go kupowałem nie było jeszcze zbyt dużo opinii, a te co były wystarczające mnie przekonały. Zakupu dokonałem nieukrywam trochę pod wpłyewm chwili bo myślałem o zakupie niedrogiego tv no i akurat trafiłem na promocję. Obraz z cyfry+(tvn,tvn24,tvp1,tvp2,canal+) rewelacja wszystko zależy od jakości sygnału co do innych źródeł obrazu niewypowiadam się bo nie testowałem. Na Pioneera nie było mnie stać, a kupując tv droższy o 1500-2000zł jakość obrazu nie będzie warta tych pieniędzy. Za to można kupić budżetowe kino lub zostawić sobię trochę grosza na czarną godzinę.

Decyzję pozostawiam Tobie i nie namawiam na LG bo jak wiadomo każdy chwali swoje.
 

Ethan

New member
Właśnie wróciłem z CH 3stawy gdzie wstąpiłem do RTV Euro AGD i tu miła niespodzianka cenowa w postaci:
Panasonic:
42PV700P - 3999 PLN
Ponadto ten TV zarówno pod względem designu jak i obrazu bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Do tego dochodzi atrakcyjna cena.
Jeżeli chodzi o design to oceniałbym go na zaraz za LG, natomiast jeżeli chodzi o obraz to dopiero będę mógł go porównać jak zobaczę wszystkie 3 TV obok siebie. Na razie nie mam faworyta... niestety.

Czekam na więcej opinii, właścicieli wymienianych w tym temacie marek.
 
Ostatnia edycja:

lennox2

New member
Jeżeli masz odległość od TV przekraczającą 3 metry, to raczej na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad plazmą 50-calową! Sam mam LG (PC 51 - zajebista relacja cerna/jakość dla zwykłego zjadacza chleba) 42-calowe od około miesiąca i już trochę żałuję, że nie dołożyłem kasy i nie kupiłem większej plazmy - a u mnie odległoś od telewizora to NIEMAL 3 metry, a sygnał to kablówka i dvd...

Dobrze zastanów się nie tyle nad marką, co nad rozmiarem...:eek:k:
 

msiker

New member
Witam wszystkich,
mam pytanie mam ochote zakupic sobie xboxa i dobry tv pod niego korci mnie 42" ale nie wiem czy kupic plazem czy LCD. Tv bedzie glównie do xboxa i kablówki i filmow DVD. Czy ten model LG jest wporzadku ?

Product MPN MPN 42PC56 Key Features Flat Panel Type Plasma Television
Screen Size 42 inch
Contrast Ratio 15,000:1
Digital TV Standard HDTV-Ready Television
Display Resolution 1024 x 768 pixels
HDCP Support With HDCP Support Display Capabilities Digital TV Standard HDTV-Ready - Requires separate receiver to view HDTV signals.
Broadcast Format Displayed 720p (HDTV) • 480p (EDTV) • 480i (SDTV)
Broadcast Format Supported 1080p (HDTV) • 1080i (HDTV) • 720p (HDTV) • 480p (EDTV) • 480i (SDTV) • 576p • 576i
Built-in Tuner NTSC • PAL • SECAM
Native Aspect Ratio 16:9 Image Quality Display Resolution 1024 x 768 pixels
Brightness 1500 cd/m² Connectors Rear Input Connectors Component x 1 • HDMI x 2 • RF x 1 • 1 x D-Sub (RGB PC)
Front Input Connectors S-Video x 1 • Composite x 1 • Audio (RCA) x 1

Czy moze LG LCD :

MPN 42LC46 Key Features Flat Panel Type LCD Television
LCD Response Time 5 ms
Screen Size 42 inch
Contrast Ratio 5,000:1
Digital TV Standard HDTV-Ready Television
Display Resolution 1366 x 768 pixels
HDCP Support With HDCP Support Display Capabilities Digital TV Standard HDTV-Ready - Requires separate receiver to view HDTV signals.
Broadcast Format Displayed 720p (HDTV) • 480p (EDTV) • 480i (SDTV)
Broadcast Format Supported 1080p (HDTV) • 1080i (HDTV) • 720p (HDTV) • 480p (EDTV) • 480i (SDTV) • 576p • 576i
Built-in Tuner NTSC • PAL • SECAM
Native Aspect Ratio 16:9, 14:9
Interpolated Aspect Ratio 4:3 Image Quality Display Resolution 1366 x 768 pixels
Brightness 450 cd/m²
Viewing Angle 178 Connectors Rear Input Connectors Component x 1 • HDMI x 2 • RF x 1 • 1 x D-Sub (RGB PC)
Front Input Connectors S-Video x 1 • Composite x 1 • Audio (RCA) x 1
 

ewing

New member
Ja bralbym twgo LG PC51, przynajmniej widzialem jak gra i musze powiedziec ze bardzo dobrze, tego LCD LG nie widzialem a gdzie go wypatrzyles do kupna?
 
Do góry