Jaki TV wybrać?

ZeroOne

New member
Witam, chciałbym się poradzić jaki TV wybrać, obecnie mam Philips 49PUS6561, ale ma parę wad miedzy innymi płynność ekranu mogłaby być lepsza, w ciągu dnia jak świeci słońce mało widać, w miarę sporo prądu ciągnie i ojciec narzeka że nie może puszczać zdj bezpośrednio z iphonea a u znajomych mógł.


Znajomy polecał mi TV TCL 55C825, nie wiem co o nim sądzicie? czytałem dość dobre opinie ale jakoś nie ufam chińskiej marce,a mniej więcej mieści się w budżecie bo widziałem go za 4500.


Bardzo proszę o jakieś propozycje.




1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~25m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? - Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej strony są długie podłużne okna przez które wpada słońce
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 49PUS6561
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? minmum to co obecny, ojciec chce żeby można było puszczać zdj bezpośrednio z iphone bo u znajomych widział taką funkcję, lepszy obraz gdy świeci słońce
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głównie dekoder jumbox obecnie HD pewnie wkrótce na 4K się wymieni, Netflix i HBO
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? pewnie tylko dekoder i ewentualnie puszczanie coś z telefonu (andorid, iphone)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5+
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale i filmy + sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorem ale w dzień pewnie też sie coś zdarzy
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? jak nic na nich nie widać w dzień i jak rwie płynne sceny
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? w okolicach 4500 MAX
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Znajomy dobrze Ci polecał TCLA 55C825.
To jest mini LED.
I masz go dla niebieskich członków forum w specjalnej ofercie z pakietem dodatków
 

ZeroOne

New member
Znajomy dobrze Ci polecał TCLA 55C825.
To jest mini LED.
I masz go dla niebieskich członków forum w specjalnej ofercie z pakietem dodatków


A co to znaczy dla niebieskich członków forum? i gdzie można znaleźć te oferty? Widziałem w paru tematach że się przewijają te kolory członkostwa ale nigdzie nie mogłem znaleźć infomracji co zrobić żeby być i jakim kolorem :D


A jeszcze jakieś modele polecacie? bo chciałbym mieć jakiś wybór :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW dostaniesz info dla niebieskich członków forum.
Niebieski czyli zalogowany w Klubie HDTV.
Wówczas masz niebieski kolor nicka na forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że są, pytanie czy masz kasę na dopłatę.
W tej klasie cenowej TCL dostał tytuł najlepszego w Europie w klasie cena do jakości.
Ile możesz dołożyć ?
To wystarczy na OLED TV.
 

ZeroOne

New member
Nie chce dokładać, nie wierzę że za 4500zł istnieje tylko jeden model i jeden producent który warto wybrać i jest nim TCL. A wszystko inne jest nie opłacalne, chyba że się wyłoży ponad 6K
 

ZeroOne

New member
Dobra, stanęło na tych 3 modelach:

sony xr-55x90j
samsung qe55qn85aat
LG OLED55B13LA

I tak wiem że są to zupełnie 3 różne tv z różnymi matrycami z czego 2 lcd i 1 oled.
Ale wszystkie 3 są w zasięgu cenowym, wszystkie mają airplay z tego co wyczytałem, fajnie gdbyby był google assystent ale ciężo to z opisów wywnioskować bo niby są ale niby ich nie ma jeszcze ponoć.
Także prosiłbym o wypisanie wad i zalet danych TV żebym mógł się na coś zdecydować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wcale nikt nie twierdzi , że jest tylko TCL.
Ale TVCL masz już mini led - czy zdecydowanie lepsze podświetlenie matrycy w klasie cenowej. Masz go piętro wyżej niż podane LCD za 4299 zł

sony xr-55x90j za 3750 zł
samsung qe55qn85aat za 3950 zł
LG OLED55B13LA za 3999 zł
Z Twoich wybrałbym Samsunga .

To masz już przecież dla niebieskich Philipsa 55 Oled 805 za 4499 zł plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.
Najszybszy procesor, (LG ma niższy procesor Alpha 7) najlepsze skalowanie, otwarty system, wtyczki, najlepszy dźwięk, przejścia tonalne
A to zupełnie inna bajka
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Bierz soniaka, model xr jest nastepca serii xh z 2020 r. Sam zakupilem 65xh9005 w listopadzie 2020 i jest super. W tamtym czasie byl praktycznie porownywalny do oledow. System stabilny, nic sie nie wiesza, polecam.
 

ZeroOne

New member
Wcale nikt nie twierdzi , że jest tylko TCL.
Ale TVCL masz już mini led - czy zdecydowanie lepsze podświetlenie matrycy w klasie cenowej. Masz go piętro wyżej niż podane LCD za 4299 zł

sony xr-55x90j za 3750 zł
samsung qe55qn85aat za 3950 zł
LG OLED55B13LA za 3999 zł
Z Twoich wybrałbym Samsunga .

To masz już przecież dla niebieskich Philipsa 55 Oled 805 za 4499 zł plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.
Najszybszy procesor, (LG ma niższy procesor Alpha 7) najlepsze skalowanie, otwarty system, wtyczki, najlepszy dźwięk, przejścia tonalne
A to zupełnie inna bajka


Kiki ja rozumiem, ale ty ciągle w swoim świecie, nie mogę wziąć philipsa ani TCL ponieważ nie spełniają podstawowego wymogu o jakim mówiłem czyli apple airplay
 
Do góry