jaki tv wybrać? Prośba o pomoc.

blejdd

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
10 m2.

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
około 2,5-3,00 m.

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
1-2 (tv będzie oglądany z łóżka, więc na leżąco)

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
tylko i wyłącznie na wprost ekranu (tv będzie trochę wyżej niż głowa i powieszony na ścianie) - będzie oglądany z łóżka

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju ?
słońce nie świeci w ogóle (lekka poświata)

7.Jaki masz obecnie telewizor ?
w dużym pokoju mam Philips 55' 7007

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
nie mam sprecyzowanych wymagań, ale tv będzie podłączony do Multiroom nc+ - jeśli jest jakiś sposób żebym nie musiał upychać dekodera to byłoby super. Zależy mi na pewno na WIFI - podstawa żebym mógł oglądać teledyski itd. na youtube. Tv ma wisieć na ścianie i będzie oglądany w sypialni tylko i wyłącznie z pozycji leżącej i będą to kanaly hd z nc+, filmy z pendrive'a w 1080p,720p, muzyka i teledyski z youtube.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
nc+
10.Jakie urządzenia ?
dekoder nc+ (o ile będzie potrzebny), pendrive z filmami 1080p, 720p.

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
dziennie będzie to około 3-4 h

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
może być błyszcząca lub pół na pół, ale odpada zupełnie całkowicie matowa

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
tvn hd, discovery hd, national geographic hd, słucham muzyki z youtube, oglądam teledyski na youtube, filmy z pendrive'a 1080p,720p

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
tylko oglądając youtube

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
nie, nie zamierzam grać w ogóle w gry. Zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu.

16.Preferencje co do marki ?
brak

17.Preferencje co do wielkości ?
40-48 cale.

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
szeroka ramka dookoła matrycy (nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale chodzi mi o to żeby dookoła obrazu nie było grubej ramki) - fajną cienką ramkę ma np. philips 7007 i samsungi z serii 8xxx.

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Wieczorami.

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
Maks. 4 tys. zł. (mile widziane tańsze rozwiązania)

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Bez 3D.


Reasumując:
chciałbym tv bez zbędnych bajerów, za które trzeba płacić. Zależy mi na bardzo dobrej jakości obrazu, dźwięku.

p.s. potrzebowałbym jeszcze wieszak do tv - jeśli ktoś mógłby coś polecić, byłbym wdzięczny.

Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb na podstawie doświadczenia - Philips 47PFL 6008
Z cienką ramką , ambilightem extra podświetleniem i czernią.
Napisz na PW dostaniesz info.
 

blejdd

New member
Kiki,
a miałbyś jakąś inna propozycję ?
Jeśli chodzi o kupno to oczywiście zgłoszę się do Ciebie.

Jeśli chodzi o Philipsa to mam w tej chwili 7007 i jestem średnio zadowolony. Zupełnie niepotrzebny jak dla mnie ambilight, wolne działanie menu - czasami potrafi się zawiesić na minutę.

Jeśli nie będzie żadnej alternatywy to zapewne zdecyduję się na tego Philipsa.
 

blejdd

New member
zdecydowałem, że wybiorę pomiędzy:
Panasonic 50St60 i Philips 6008

co bardziej byście polecili przy kryteriach jakie przedstawiłem powyżej?

z góry dziękuję.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z tańszych a duzych, naprawdę dobrze sprawdzają się
Toshiba 50L7335
Sharp 50LE752
Tutaj w porównaniu do Panasia zostaje Ci około 500zł w kieszeni. Jeśli ktoś nie widzi problemu że będzie to plazma, to jednak został bym przy ST60. Przejdź się do sklepu i zobacz czy Ci plazma nie "skacze", tj. obraz jest dla Ciebie stabilny, gdyż niektórych to niesamowicie denerwuje.
LED będzie na pewno zużywać także mniej energii - w tym przypadku jest to proporcja mniej więcej 2:1.
Pod wzgledem kolorystyki, nasycenia barw, skalowania - plazma jest nadal górą. No chyba że skalibrujesz kalorymetrem toshibę, to będziesz mieć lepszą paletę barw i skalę szarości niż ta plazma - bo dopiero model GT60 ma tryby Hollywood THX.
 

blejdd

New member
dla zainteresowanych wybór padł na Philips 6008 47 cali. Wybierałem finalnie między sony 805 a tym philipsem. Sony lepsze kolory, ale gorsza biel. Ogólnie sony sprawiał wrażenie ładniejszego obrazu. Na plus Philipsa ambilight i porządniejszy pilot i co najważniejsze CENA. Philips tańszy o 400 zł.
 
Do góry