Jaki TV w cenie 7-10 tys? Mam dylemat - Sharp, Samsung, Toshiba?

mario123

New member
Witam wszystkich.
Jaki polecilibyscie mi Telewizor w kwocie ok. 7-10 tys? Myślałem o LCD 46”

Zastanawiałem się nad:
- Samsung LE46F86BD
- Sharp LC-46HD1E
- Sharp LC-46XL2
- Toshiba 46ZF355
- Toshiba 47Z3030D

Oglądam głównie TV (N-TV) - discovery, filmy, sport. Przeważnie wieczorami, raczej w zaciemnionym pomieszczeniu, ale nie zawsze. Myślałem też o grach, ale to sporadycznie. Obecnie używam projektora SharpVision, ale stwierdziłem, że dobry projektor wymaga równie dobrego ekranu, a to wydatek rzędu 1-2 tys. USD

- odległośc od telewizora to ok. 4-5 metrów
- dekoder N-ki
- przeważnie oglądają 2 osoby


Bardzo prosiłbym o sugestie. Chiałbym dokonać zakupu jaknajszybciej.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy tak szerokiej palecie zainteresowania - ja użyłbym prezentacji w domu:
47 v 80 JVC
46 Xf 355/356 Toshiba
46 Xl2 Sharp

Nikt od Ciebie lepiej nie wybierze.
Ale ja użyłbym jeszcze plazmy Pioneera 50 " kuro i to obowiązkowo.
pozdrawiam
 

mario123

New member
kiki napisał:
przy tak szerokiej palecie zainteresowania - ja użyłbym prezentacji w domu:
47 v 80 JVC
46 Xf 355/356 Toshiba
46 Xl2 Sharp

Nikt od Ciebie lepiej nie wybierze.
Ale ja użyłbym jeszcze plazmy Pioneera 50 " kuro i to obowiązkowo.
pozdrawiam

Czyli Samsung odpada w przedbiegach? :) Myślałem, że to lider ale przyznam, że na TV się za bardzo nie znam.
Teraz dopiero mam zagadkę co wybrać, a na dodatek zachodzę w głowę gdzie mógłbym taką prezentację zamówić? To chyba nie byłby prosty temat. Nie wyobrażam sobie poza tym, że ktoś przyjedzie do mnie z tym wszystkim :)
Toshiby 356 chyba jeszcze u nas nie ma, Pioneer całkiem ciekawy. Nie wiem dlaczego, ale nie rozważałem nawet zakupu plazmy. Kupiłem ostatnio do firmy Panasonica 42" (nie full HD) i stwierdziłem, że obraz mam lepszy na 29" tradycyjnym Sony sprzed 7 lat. No chyba, że kablówka dostarcza mi taki sygnał. Znajomy kupili podobny model full HD i są zachwyceni, ja natomiast dalej nie mam przekonania do Panasonic'a.
Co do Pioneera KURO to jeszce znalazłem, że:
- model PDP-508XD kosztuje w granicach 12 tys., ale ma rodzielczość tylko 1365x768
- z kolei model PDP-LX508D to już niestety wydatek rzędu 22 tys., więc zdecydowanie przekracza budżet :)
 
Ostatnia edycja:

Paczek27

New member
mario123 napisał:
Witam wszystkich.
Jaki polecilibyscie mi Telewizor w kwocie ok. 7-10 tys? Myślałem o LCD 46”

Zastanawiałem się nad:
- Samsung LE46F86BD
- Sharp LC-46HD1E
- Sharp LC-46XL2
- Toshiba 46ZF355
- Toshiba 47Z3030D

Oglądam głównie TV (N-TV) - discovery, filmy, sport. Przeważnie wieczorami, raczej w zaciemnionym pomieszczeniu, ale nie zawsze. Myślałem też o grach, ale to sporadycznie. Obecnie używam projektora SharpVision, ale stwierdziłem, że dobry projektor wymaga równie dobrego ekranu, a to wydatek rzędu 1-2 tys. USD

- odległośc od telewizora to ok. 4-5 metrów
- dekoder N-ki
- przeważnie oglądają 2 osoby


Bardzo prosiłbym o sugestie. Chiałbym dokonać zakupu jaknajszybciej.
Pozdrawiam
Zobacz jeszcze Philipsa 47PFL9732D/10 lub 9632D/10. Dobry jest też Sony X3500 (ale drogi).
 

mario123

New member
Chyba zdecyduję się na Sharp'a LC-46XL2 - prawdopodnobnie załatwię sobie rabat, co na pewno będzie pomocne w podjęciu decyzji :)
Słyszałem też opinię, że lepiej wziąć większy model 50Hz, niż mniejszy 100Hz, bo różnica dla ludzkiego oka jest praktycznie niezauważalna. Nie wiem natomiast ile w tym prawdy. Jeżeli to prawda to zamiast LC-46XL2 proponowano mi LC-52X20 w podobnej cenie. Sam osobiście nie uważam, że większe to lepsze, ale może ktoś ma zdanie na ten temat?
 

Paczek27

New member
mario123 napisał:
Chyba zdecyduję się na Sharp'a LC-46XL2 - prawdopodnobnie załatwię sobie rabat, co na pewno będzie pomocne w podjęciu decyzji :)
Słyszałem też opinię, że lepiej wziąć większy model 50Hz, niż mniejszy 100Hz, bo różnica dla ludzkiego oka jest praktycznie niezauważalna. Nie wiem natomiast ile w tym prawdy. Jeżeli to prawda to zamiast LC-46XL2 proponowano mi LC-52X20 w podobnej cenie. Sam osobiście nie uważam, że większe to lepsze, ale może ktoś ma zdanie na ten temat?
Masz 4-5m od tv. 52 to trochę za dużo jak dla mnie. To co większe, jest tylko większe, a nie lepsze. X20 ma 8bit'ową matryce (XL2- 10bit panel). No i masz 100Hz, które niektórzy widzą (w grach widać), niektórzy nie.
Powinieneś iść do sklepu z własnym materiałem (PS3, Blu-ray) i sam zobaczyć. Zobacz XL2E, X20, Toshibę, Samsunga i polecanego przeze mnie Philipsa (zrobi na Tobie duże wrażenie).
 

pos

New member
Witaj,
osobiście uważam, że 4-5m to idealna odległość dla 52", tym bardziej że masz sygnał z n-ki.
Ja na 52" patrzę z około 4-4,5m i nie zamieniłbym na mniejszy.
Co do modeli Sharpa nad którymi się zastanawiasz (LC-46XL2, LC-52X20), to Ci nie podpowiem, bo ich nie znam. Natomiast jeszcze niedawno miałem ten sam dylemat co Ty ...... szukałem idealnego LCD,...... i od około miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczema Samsunga z serii F96 i jestem bardzo zadowolony.
Najlepiej jest porównać w identycznych warunkach kilka modeli i dopiero dokonać wyboru. Skorzystaj z rady Kiki-ego i zamów prezentację.

Udanych łowów.... i zadowolenia z zakupu!

Pozdrawiam,
Paweł
 

skydiver86

New member
TOSHIBA 42X3000PG, warto kupic?

pokój ponad 25m2, widny, bedą ogladały 2-3 osoby z 2-do 3,5 metra,
poza toshibą zastanawiam się jeszcze nad Philips 42PFL7662D albo Sony KDL-40S3000, który z nich będzie najlepszy?
 

mario123

New member
Bardzo dziękuję wszystkim za sugestie i porady.
Wybór został dokonany. Niestety na podstawie ceny, a nie prezentacji. Na Sharp'a udało się uzyskać super rabat, więc dalej się nie zastanawiałem.
Wybrałem model 46XL2 (chociaż 52XL2 dalej chodzi mi po głowie). Mam nadzieję, że nie będę żałował. Jedni zachwalają 52" inni twierdzą, że jak sygnał jest słabszej jakości to zdecydowanie wyraźniej widać to na wersji 52".
 

szpak26051981

New member
witaj mario123 mysle ze jak juz go ladnie rozpakujesz to zaraz zrobisz kilka fotek na jego forum (sharpa)tam jest o nim watek -jestem ciekaw twoich subiektywnych opini jak tv sie zachowuje z sygnalem sd i hd -czekamy wszyscy na opinie pozdrawiam
 

mario123

New member
szpak26051981 napisał:
witaj mario123 mysle ze jak juz go ladnie rozpakujesz to zaraz zrobisz kilka fotek na jego forum (sharpa)tam jest o nim watek -jestem ciekaw twoich subiektywnych opini jak tv sie zachowuje z sygnalem sd i hd -czekamy wszyscy na opinie pozdrawiam

Oczywiście. Z wielką przyjemnością podzielę się uwagami i zamieszczę fotki. Niestety będzie trzeba tylko na to trochę zaczekać, ponieważ wszystkie magazyny "wywiało" przed świętami, więc prawdopodobnie będę się nim cieszył dopiero na początku nowego roku.

pozdrawiam
 
Do góry