Jaki TV w cenie 1400-1900. Proszę o podpowiedzi

Nicolas787

New member
Prośba o propozycję według poniższych wytycznych - zupełnie nie wiem od czego zacząć.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor --pokój 4x5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora -- 2-2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem -- 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu -- na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć-- ma stać we wnęce meblowej (szer 80 wys 60 gł 60 )
6.Jak słońce świeci w pokoju -- pokój widny (południowo-zachodni)
7.Jaki masz obecnie telewizor -- LG Flatron 21 cali (2002 rok)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał -- b. dobry obraz, dobry dźwięk, USB, Wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora -- kablówka
10.Jakie urządzenia -- laptop, kamer Sony, pamięci USB (nie wszystko na raz ;) )
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor -- 6 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - raczej matowa (nie mam pojęcia szczerze)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej -- filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie -- tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? --w przyszłości może PS3, ale to nie priorytet
16.Preferencje co do marki ? -- LG, Sony, Samsung, Philips
17.Preferencje co do wielkości -- 32
18.Co Cię denerwuje w telewizorach -- długie przełączanie kanałów, ciemny obraz, klatkowanie, pixele w słabej jakości filmach
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup -- 1900 PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?-- jeśli będzie to OK, ale nie wymagane

Dzięki!

PS.
zastanawiam się nad tymi modelami:
Sony KDL-32W656A
Sony KDL-32W706B

Samsung UE32F6400
Samsung UE32F5500

LG ale nie mam konkretnego modelu, czysty sentyment do poprzedniego TV, nie wiem jakiej jakości teraz produkują TV.

zastanawia mnie też AmbiLight w Philipsach ale efekt jest chyba tylko przy powieszeniu na ścianie.

Propozycje mile widziane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli wchodzi 32" to poczekałbym na Philipsa 32 serii 6509 z matrycą natywną 100 Hz. Te co podałeś wszystkie są 50Hz.
Ambilight - zależy jak masz ustawienie tego telewizora.
 

Nicolas787

New member
Dzięki za info,
prawie zdecydowałem się na Philipsa serii 5
jest teraz w wyprzedażach.
Jestem ciekaw czy wyrobię się cenowo z tym nowym modelem.

Wiadomo może kiedy wejdzie na rynek ?

Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy tej odległości to minimum 40/42", a optymalnie było by nawet pod 46/50" podejść :p
F6400 oczywiście jest na matrycy 100hz.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jasne że przeczytałem. Mówię tylko co powinno być. Czasem lepiej pozbyć się starej szafki niż ograniczać się z ekranem - bo będzie niedosyt.
 

mckk

New member
Ja mam podobną odległość i dla mnie 40 jest za duży a co dopiero 46 i więcej. Nie długo też będę kupował coś 32 calowego.
 

lisandro

New member
Podepnę się pod temat

Szukam telewizora, który głównie służyłby mi do oglądania meczów piłki nożnej (cyfrowy dekoder HD) i gry na konsoli PS3. Mam budżet ograniczony kwotą 1600-1800zł. Chciałbym, by jego rozmiar ekranu mieścił się w przedziale 39-42 cale.

Bardzo poważnie myślałem o Panasonicu 42X60 oraz LG 42PN450B, bo widzę, że to są plazmy, które chyba nadają się do oglądania piłki nożnej. Odstrasza mnie tylko tam brak rozdzielczości Full HD.

Jakie są ewentualne zamienniki LEDowe, w tym przedziale cenowym, które nadadzą się do oglądania piłki i gry na konsoli?

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli na led chcesz sporo sportu - matryca powinna być 100hz. Może na jakiejś promocji znajdziesz
Toshiba 40L7335
Samsung 40F6100
Philips 40PFL4508
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych masz:
- Sharp 39LE752
- Panasonic 42E6
- Philips 42PFL 4208
- Samsung 40F6500
 
Do góry