Jaki tv to salonu 65"

makdabul

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu ? tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć, na wysokości oczu
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku pod kątem 50*, 60*, ale raczej nie będzie uciążliwe
7. Jaki masz obecnie telewizor ? jakiś 65" samsung, lcd
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? nie upieram się, ale android byłby miłym dodatkiem (możliwość doinstalowania aplikacji canal+ do oglądania tv [bo zakładam, że można oglądać?])
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Hd z UPC i 4K z komputera sporadycznie
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? komputer do filmów/seriali + bardzo sporadycznie do gier
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? informacyjne, sportowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? (jeśli canal+ na androidzie, to tylko z tego)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - raczej okazjonalnie, laptop, symulatory wyścigowe
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? tak samo
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? bardzo wolno działające smart tv(no ale to chyba wina też starego tizena i podzespołów)
19. Preferencje co do marki ? chyba bez szczególnych preferencji
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3200
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb :
- Philips 65PUS7805
- TCL 65P 615
- LG 65Nanoo 863.
Jak będziesz niebieski masz specjalna cenę plus pakiet gratisów dodatkowo.
 

makdabul

New member
Do tych potrzeb :
- Philips 65PUS7805
- TCL 65P 615
- LG 65Nanoo 863.
Jak będziesz niebieski masz specjalna cenę plus pakiet gratisów dodatkowo.
A jakbym się chciał uprzeć przy androidzie, i raczej żeby to nie był chińczyk?
Co sądzisz o np. Sharp 65BL2EA? Ew. BL3 czy BL5?
 

PiotrekZas

Member
A jakbym się chciał uprzeć przy androidzie, i raczej żeby to nie był chińczyk?
Co sądzisz o np. Sharp 65BL2EA? Ew. BL3 czy BL5?


Z tych trzech brałbym LG. Jedyny 100 Hz. WebOS szybko chodzi, odtwarza chyba wszystko. Jeden minus według mnie to podświetlanie krawędziowe.
Co konkretnie cie skłania do androida?
Ja mam i nie widzę jakiś wielkich plusów.

Może dołożyć 1000 i strzelać w 65nano9 - Direct LED. EDIT: Sorki sprawdziłem. Trzeba dołożyć więcej :-(

Nie jestem fachowcem ale przekazuję moje ogólne wrazenia. Widziałem jak grają wszystkie z powyższych. A jeżeli lubisz oglądać sport i filmy akcji to 100 Hz to podstawa.
 
Ostatnia edycja:

makdabul

New member
Z tych trzech brałbym LG. Jedyny 100 Hz. WebOS szybko chodzi, odtwarza chyba wszystko. Jeden minus według mnie to podświetlanie krawędziowe.
Co konkretnie cie skłania do androida?
Ja mam i nie widzę jakiś wielkich plusów.

Może dołożyć 1000 i strzelać w 65nano9 - Direct LED. EDIT: Sorki sprawdziłem. Trzeba dołożyć więcej :-(

Nie jestem fachowcem ale przekazuję moje ogólne wrazenia. Widziałem jak grają wszystkie z powyższych. A jeżeli lubisz oglądać sport i filmy akcji to 100 Hz to podstawa.
W zasadzie to tylko dla apki Canal+, by oglądać mecze z C+. Bo zakładam, że ani na Tizenie, ani na WebOS nie można oglądać TV na żywo z C+?



Chociaż czytam, że generalnie wystarczy do tego chromecast? I mogę udostępnić z telefonu? Bo do tej pory udostępniam sobie z laptopa przez HDMI, czego już bym chciał uniknąć w przyszłości.



No i te LG zaproponowane to jednak oscyluje w budżecie ~4200, a mnie interesuje bardziej ~3200, no ostatecznie do 3500.
 

PiotrekZas

Member
W zasadzie to tylko dla apki Canal+, by oglądać mecze z C+. Bo zakładam, że ani na Tizenie, ani na WebOS nie można oglądać TV na żywo z C+

Chociaż czytam, że generalnie wystarczy do tego chromecast? I mogę udostępnić z telefonu? Bo do tej pory udostępniam sobie z laptopa przez HDMI, czego już bym chciał uniknąć w przyszłości.



No i te LG zaproponowane to jednak oscyluje w budżecie ~4200, a mnie interesuje bardziej ~3200, no ostatecznie do 3500.


To może uda Ci się znaleźć jeszcze 65UN85003LA ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest już następca tego modelu w specjalnej cenie z pakietem dla niebieskich.
 

makdabul

New member
Hej makdabul, znalazłeś TV? :)
W dalszym ciągu się rozglądam. Mam jeszcze z miesiąc czasu, więc póki co na spokojnie, chyba że się trafi okazja.


Doszedłem jednak do wniosku, że w sumie te 65" to nie jest koniecznośc i mógłbym rozważyć modele od 55" w górę. Od TV jest 2,5m więc raczej ten rozmiar powinien być w porządku.


Dziś z ciekawości zaszedłem do euro, pooglądać na żywo co tam mają. Podszedł do mnie gość, który podpytał co mnie interesuje. Wspomniałem o 55", VA i ~100Hz, + ew. Android.


Gość zaproponował:


1. Sony KD-55XH9096
ewentualnie GX lub XH 8096 (no ale te są 50/60Hz)
albo
2. Samsung QLED QE55Q77TAT


O LG mówił, że to IPS więc nie proponuje.
 

PiotrekZas

Member
W dalszym ciągu się rozglądam. Mam jeszcze z miesiąc czasu, więc póki co na spokojnie, chyba że się trafi okazja.


Doszedłem jednak do wniosku, że w sumie te 65" to nie jest koniecznośc i mógłbym rozważyć modele od 55" w górę. Od TV jest 2,5m więc raczej ten rozmiar powinien być w porządku.


Dziś z ciekawości zaszedłem do euro, pooglądać na żywo co tam mają. Podszedł do mnie gość, który podpytał co mnie interesuje. Wspomniałem o 55", VA i ~100Hz, + ew. Android.


Gość zaproponował:


1. Sony KD-55XH9096
ewentualnie GX lub XH 8096 (no ale te są 50/60Hz)
albo
2. Samsung QLED QE55Q77TAT


O LG mówił, że to IPS więc nie proponuje.

Jak cię budżet puszcza to bierz 65 cali. Potem będziesz żałować :-o
Przecież nie będziesz zmieniał TV co rok :p
Pozdrawiam
 

PiotrekZas

Member
Z tych trzech KD-55XH9096 będzie najlepszy.
Ma FALD a samsung krawędziowe podświetlenie.
Jeżeli chodzi o IPS to uważam że te nowe lepiej ustawić pod siebie. Żywsze kolory, tylko mnie świecące pasy w filmach wkurzały w moim poprzednim TV. Oglądam głównie wieczorem i w nocy. VA ma problemy z ciemnymi scenami w wielu modelach różnych producentów.
Decyzja należy do ciebie :)
 

makdabul

New member
Jak cię budżet puszcza to bierz 65 cali. Potem będziesz żałować
Przecież nie będziesz zmieniał TV co rok
Pozdrawiam
Tylko teoretycznie te 65 cali to mam 'na styk' ze względu na głośniki po bokach. No i 55 cali jednak w tym budżecie powinno być na trochę lepszych podzespołach niż 65 :p

Tak to u mnie wygląda, w projekcie jakiś pierwszy lepszy 65", 145cm na 93cm.



Generalnie nie jestem jakimś wielkim kinomanem, dlatego nie upieram się uparcie jak osioł na VA, ale mam telefon samsunga z amoledem i wiem że jednak czarny kolor w ciemnych warunkach to coś co robi robotę.

Kurde motam się i motam :p Sam już nie wiem. Salon będzie raczej zaciemniony, do tego ciemna tapeta, no i ta czerń jednak chyba przydała by się być w miarę akceptowalna. Jeśli jakieś IPS w tej cenie były by znośne ...
 
Ostatnia edycja:

PiotrekZas

Member
Tylko teoretycznie te 65 cali to mam 'na styk' ze względu na głośniki po bokach. No i 55 cali jednak w tym budżecie powinno być na trochę lepszych podzespołach niż 65 :p

Tak to u mnie wygląda, w projekcie jakiś pierwszy lepszy 65", 145cm na 93cm.



Generalnie nie jestem jakimś wielkim kinomanem, dlatego nie upieram się uparcie jak osioł na VA, ale mam telefon samsunga z amoledem i wiem że jednak czarny kolor w ciemnych warunkach to coś co robi robotę.

Kurde motam się i motam :p Sam już nie wiem. Salon będzie raczej zaciemniony, do tego ciemna tapeta, no i ta czerń jednak chyba przydała by się być w miarę akceptowalna. Jeśli jakieś IPS w tej cenie były by znośne ...

Chyba najlepszym wyborem będzie sony 55 cali. Duże te głośniki :-D
100Hz, FALD, android
Masz najnowszy chyba KD-55XH9005

EDIT: z drugiej strony FALD IPS LG 55NANO903NA w podobnych pieniądzach

Zobaczysz obydwa w dobrych sklepach, ocenisz, wybierzesz :)
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli zdecydujesz się na 55 to Sony 9096 będzie chyba najlepszym wyborem (gra świetnie, wiem co mówię bo mam go w salonie) ewentualnie LG nano ale nie 8xx tylko koniecznie 9xx

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też uważam, że jeśli budżet wytrzyma i się mieści ( a tak podałeś w tytule) - to zdecydowanie przy tych warunkach 65" !
I wówczas 65XH90 - tym bardziej ,że teraz w specjalnej ofercie.
 

makdabul

New member
Też uważam, że jeśli budżet wytrzyma i się mieści ( a tak podałeś w tytule) - to zdecydowanie przy tych warunkach 65" !
I wówczas 65XH90 - tym bardziej ,że teraz w specjalnej ofercie.
No 65 by weszło, ale cena jednak w okolicach 4,5k to dla mnie jednak za dużo. Te 3500, no max max 3700 to ostateczność.


Ewentualnie o jakiej ofercie mówisz @kiki ? Co za gratisy?
 
Do góry