Jaki TV- Salon 55-60 cali - ddo 6000pln

m4cky

New member
1. Odległość od ekranu: 2,5-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Okno po lewej stronie z widokiem na zachód (rolety w oknach)
3. Jak duży jest pokój: 20m2
4. Preferowana technologia: nie wymagane ale sterowannie pilotem od tv dekoderem np. Nki
5. Jaki masz obecnie telewizor:Samsung Ue46f6400
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Tv z dekodera N-ki, HDD (SD, FHD)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: cały dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie w zależności od nastroju :)
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: wyraźny :)
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: 55 cali
12. Preferowana marka: Sony, Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach: mulacego sie smarta
14. Jakie urządzenia będą podłączone:HDD, BR, Xbox360, dekoder N-ki (byc moze kiedys naziemna jak mnie N-ka wkurzy)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80%TV, 15% HDD, 5% X360
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Głównie na wprost aczkolwiek czasami lekko z boku
17. Czy ważne jest wifi: TAK
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: Nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie koniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: bardziej tvn player tvp player, Ytube, Tuba FM, ewentualnie Vevo, Onet VOD
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: MOZE
23. Ma mieć slot na karty SD: nie wymagane
24. Ma mieć tuner DVB-C: tak i -S aczkolwiek nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Hdd-USB, HDMI, optic,
26. Jaki masz sygnał: Telewizja satelitarna (NC+)
27. Ile programów HD: Kilkadziesiat
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: powiedzmy okolo 6-9
29. Ma stać czy wisieć: wisiec
30. Rozdzielczość: Full HD -
31. DVB-T: TAK
32. Na czym najbardziej Ci zależy: ładny, wyraźny obraz
32. Ile osób ogląda: 2-3
33. klasa cenowa: do 6000
34: Klasa energetyczna: nie wypalajaca portfela za rachunek za prad :)

mam 3 typy:

Sony:KDL-55W905A - tak wiem troszke drozszy - zastanawiam sie....
Sony:KDL-55W807A - byc moze cos z serii 805B (nie znam roznic)
Samsung:UE55F7000 - napewno ladnie wyglada a jak sie sprawuje?

Myslalem o Philipsie ale jakos nie mam przekonania....

Dzieki za pomoc....
 

prezy

New member
Bez reklam
Myślę, że 55 cali w zupełności wystarczy.
Wybrałbym Sony 905A ze względu na obraz
lub Samsunga 55F7000 ze względu na multimedia.
W jednym i drugim obraz i multimedia są super ale istniej delikatna przewaga.
Tutaj cena może przeważyć na korzyść Samsunga.
W sony uważaj na spasowanie matrycy z ramką, a w samsungu na matrycę AUO.
 

m4cky

New member
Hmmm ciezki wybor...
Plazma odpada bo rachunek za prad pewnie mnie zabije :)
Philips fajny ale podobno pod abilight trzeba miec jasne sciany no i nie do konca wiem jqk sobie radzi z napisami we filmach podobno sa problemy
Thoshiba i thomson... Jakos ciezko mi sie przekonac

Co do multimediow w samsungu tez zaczynam sie obawiac bo w moim f6400 ciagle gubi sygnal z wifi a niektore apki jak ytube czy tubafm wylaczaja sie, same czasem nawet tv potrafi sie wylaczyc jak dzialaja....

Wiec dajac sobie spokoj ze smartem narazie sony na przodzie
Pytanie czy warto doplacic do w9 wzgledem jakiegos modelu w8?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba wprowadziła telewizory jak kiedyś z tylnym podświetleniem led. Więc czerń i głębia będzie super. Podobno ma czerń jak plazma. Pisze podobno bo jeszcze nie testowałem.
Philips z ambilightem, super dźwiękiem i nowymi aplikacjami chyba będzie hitem....
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshiba wprowadziła telewizory jak kiedyś z tylnym podświetleniem led. Więc czerń i głębia będzie super. Podobno ma czerń jak plazma. Pisze podobno bo jeszcze nie testowałem.
Philips z ambilightem, super dźwiękiem i nowymi aplikacjami chyba będzie hitem....

Z czernią jak plazma to lekko przesadzili :D Ale widziałem, i czerń jest bardzo dobra. Świetny głos, powiedziałbym że porównywalny do mojej zl1 w domu, włącznie z możliwością usunięcia głosu komentatora podczas meczu - i to działało! System bardzo płynny (+nowy smart), a kontrast jak na IPS będzie kapitalny.
A sprawdzałem na największym, tj. 55"
 

3mk2

New member
Dzisiaj bawiłem się MMSony 60W 855 matryca VA i powiem że jestem mocno zainteresowany. Cena doskonała po rabacie 6800.Tylko słabe 3D.Telewizor wart zainteresowania
 

m4cky

New member
:)
Oczywiście że warto. W9 masz na VA natomiast w8 jest na IPS'ie lepsze kąty ale gorszy kontrast i są problemy z płynnościa

Hmmm ok gdzies tu czytalem ze te 55 z 9 serii tez maja problem z katami...

A mozecie mi powiedziec jak obsluga dyskow 1tb? I czy czyta napisy?
 
Ostatnia edycja:

jacabad

New member
Wiesz co naprawde zainwestuj w plazme Panasonic kiki ma ostanie sztuki 55ST60E , to bedzie świetny wybór a u kikiego w bardzo dobrej cenie , wiem bo kupiłem i jestem więcej niż zadowolony , to jest prawdziwy telewizor i nie prawda że będziesz miał ogromne rachunki za prąd uwierz mi mam trzy spore plazmy w domu a moje rachunki nic nie wzrosły. Też chciałem kupić teraz 60 calowego leda i chodziłem oglądałem z dyskiem przenośnym z filmami i gdy film jest troche gorszej jakosci pikseloza , po podłączeniu do plazmy nie ma tego, obraz świetny do tego najszybsza matryca i najlepsze skalowanie i naturalność obrazu , naturalne kolory i brak bolących oczu po kilku godzinach oglądania. Mina twoich znajomych i zazdrość w oczach gdy zobaczą twoj obraz z plazmy ci co maja leda bezcenna.
 
Ostatnia edycja:

m4cky

New member
Myslalem o plazmach.... Aczkolwiek ciezko mi uwierzyc ze tv ktory ciagnie ok200w niezwiekszy mi rachunku za prad :)
Mam w domu wszystkona prad od kuchenki po czajniki i pomimo ze zainwestowalem z nowe ledowe oswietlenie to i tak czasami rachunki mam wysokie a jak jeszcze dolicze nadwyzke z tego tv to...

Pomysle mam jeszcxze miesiac na zastanowienie sie.....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Sharp 60 le 855 jest doskonałą ofertą zamienną.
Plazmy się kończą, więc za miesiąc raczej już nie kupisz nawet jednej sztuki.
 

jacabad

New member
Nie ciągnie 200w tylko średnio 170w 180w , plazma ma to do siebie że maxymalną wartość ciagnie dopiero wtedy gdyby był cały czas śnieżno biały obraz , a to rzadko sie zdarza podczas oglądania programów , filmów , natomiast jak sa ciemniejsze sceny ciągnie minimalna wartość może to być nawet 60w lub nawet mniej , jej pobór prądu zależy od jasności wyświetlanych scen można to też regulować kontrastem. Wierz mi twoje rachunki nie wzrosną jak bedzie to 10 zł do 15 zł wiecej to chyba nie majątek za taka jakość obrazu te ceny napisałem już na wyrost.
 

m4cky

New member
Roznie ale dosc dlugo zauzmy z srednio 7h dziennie w weekend czasami dluzej
Ogladalem dzisiaj w MM tego panasonica i w9 i kurde sam juz niewiem panasonic duzo tanszy ale sony ma ladniejszy design co do kolorow ciezko powiedziec bo w na sklepowych demach to.... W obu czern i kolory byly super juz nawet zapomnialem o f7000
Ciezka sprawa :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak ale w domu masz inny sygnał.
Musisz mieć coś co dobrze skaluje obraz nawet jeśli sygnał będzie słabszy niż sądzisz. Nowy Panasonic świetnie skaluje obraz.
 
Do góry