jaki tv (Panas. vs Sams. vs Sony lcd)

Stresu

New member
Witam.
Powoli przymierzam się do kupna telewizora (w sumie to już chyba 4 miesiąc):p

Preferowana wielkość matrycy: 46"- 50"
Preferowana technologia: plazma, LCD
Preferowane marki: hmmmmmm?
Jaki sygnał: obecnie zwykła siatka, dvd+blu ray
Jaka odległość od ekranu: ok. 4 m-4,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia: antena telewizji naziemnej, blu-ray, w przyszłości komputer
Jaka klasa cenowa: do 4 tyś. (maksymalna maksymalność):bober:
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: przeważnie po godz 20.00 (dopuszczam możliwość oglądania w dzień ale przy "zamkniętych" roletach - żeby się sąsiedzi nie podniecali :p)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: patrz punkt wyżej
Ile osób zasiada przed telewizorem: maksymalnie 2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: raczej na wprost (po płynach rozweselających - możliwość leżenia pod telewizorem)
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy, dokumenty - (sportu nie oglądam - chyba że akurat Mariusz P. kogoś okłada)
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: bez światła
Ma stać czy wisieć: hmmmmm - jeszcze nie wiem
Czego oczekuję: spokoju i wysokich zarobków w pracy
Full HD czy HD ready: FULL HD
Jaki masz telewizor: potwór - Sony 14 cali CRT:popcorn:

Zaczynam swój monolog:blagam:
1. Pod koniec ubiegłego roku chciałem kupić Sony W5500 40 cali - przejrzałem trochę forum i okazało się że ma wejść na rynek jego następca Ex500. Po kilku spotkaniach z sąsiadem, paru flaszkach postanowiliśmy że kupimy sobie po Sonaczu ex500 (40 cali wystarczy a kupując razem może wynegocjujemy lepszą cenę).

2. Jako że Stresu kawalerem jeszcze jest (nie odczuwa na razie żadnej presji) to zakup odkładał w czasie. Sąsiadowi wyparował alkohol + naciski połowicy sprawiły że bez mojej wiedzy zakupił Samsunga PS-50B530. Po oględzinach stwierdziłem że faktycznie 50" jest spoko, cena 2990-ok. (tylko ta czerwona ramka kojarzy mi się agencją towarzyską). Podniecony tym faktem przejrzałem forum i jak zwykle okazało się że wchodzi jego następca czyli seria C.
2a) brat sąsiada kupił sobie miesiąc wcześniej jakiegoś samsunga lcd - po postawieniu obu tv. obok siebie - przejrzałem na moje "nieme" oczy - kurcze, na plaźmie sygnał z siatki był lepszy. Już miałem jechać do sklepu po PS-50B530 ale okazało się że w okolicy wróciła komuna i w sklepach "ni ma i nie bydzie". Kolejna analiza forumowych postów wbiła mi w głowę fakt buczenia Samsungów - czego moja psychika znieść nie potrafi.

3. Analizując dogłębnie posty na forum moją uwagę zwrócił jeszcze Panasonic G20 - taki cichy zabójca (niby brak wad - ale cena troszkę wysoka).

Podsumowując - na placu boju zostały:
1. Sony LCD KDL-46 EX500 (cena: 3949)
+ mój pierwotny wybór, prawie jak Japonia, niski pobór,
- na lcd sygnał z siatki będzie wyglądał gorzej (chyba).

2. Panasonic TX-P 46 G20 (cena. 3999)
+ w sumie to nie wiem:bober:
- cena

3. Samsung PS-50C550 (cena: 3235)
+ cena, cena i jeszcze raz cena
- nie wiem czy buczy ale po przeczytaniu opinii na forum a dot. serii B zaczyna mi buczeć nawet płyn do kąpieli,
- Samsung (+Lg) - jakoś te firmy mi "nie podchodzą" - produkty Lg użykowałem/użytkuję i więcej z Lg niczego nie kupię. Samsunga jeszcze nie skreślam.

Pytanie finałowe: co z tej trójki polecacie ?
 

Picuszek

New member
Jeśli chcesz odbierać dobry sygnał z siatki to doradzam nieco mniejszy rozmiar tzn. 42-cale czyli siłą rzeczy plazmę Panasa G20.
Idealnie spełni wszystkie twoje warunki, bardzo dobrze nadaje się zarówno do lichego SD jak i wypasionego FULL-HD.
No i wyjdzie taniej niż 46-tka :D
 
Ostatnia edycja:

robaczniki

New member
Jeśli nie będziesz cicho oglądał TV, to buczenie Szajsungów nie będzie przeszkadzać. Wystarczy przekręcić gałeczkę w ampli w prawą stronę i już nie przeszkadza, chyba, że sąsiadom.
 

pawelt

New member
jak >4m to tylko 50cali.
Co do buczenia samsungów, mi też buczy, ale w sumie to można się przyzwyczaić i nawet polubić, tak jak są buczki dla małych dzieci :D A na serio, to znajdź kogoś kto ma taki tv i sprawdź czy na pewno będzie ci to przeszkadzało. Poza tym jak powiesi się na ścianie, to znacznie mniej buczy.

Co do LCD hmmm - mam porównanie jednak plazma znacznie lepsza jeśli chodzi o sygnał SD i w ogóle o naturalność kolorów. A wiem, że po czasie ma się dość intensywnych kolorów, ostrości i kontrastu jak w LCD. Plazma jest znacznie przyjaźniejsza dla oczu.
 

Picuszek

New member
No chyba jednak wcale tak nie jest skoro piszesz o bolących oczach w innym wątku :smile:
Nie pamiętam żeby ktokolwiek skarżył się na to samo oglądając telewizor LCD. Wychodzi na to że sam sobie przeczysz.
 
Ostatnia edycja:

etemmu

New member
Wlasnie kupilem Panasa P42GW20. Wczesniej planowalem LCD ale jednak po kilku godzinach ogladania w sklepach... plasma jest bardziej naturalna, na LCD obraz jest nieco sztuczny, przejaskrawiony. Na razie zauwazylem tyle, ze bardzo fajnei skaluje obraz SD a z cyfrowki UPC jest lepiej niz zadowalajaco. Kanaly HD - rewelacja. Zdazylem przetestowac juz Youtube z Viera Cast - fajny i przydatny dodatek. Na razie na spokojnie tryb THX a i tak oglada sie bardzo dobrze. Odleglosc od kanapy 2m - 42 cale jest optymalnei. Dla 3m przypuszczam, ze najlepiej byloby 46 cali , 4-5 m - 50 cali. Za krotko na recenzje ale na teraz - polecam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skorzystałbym z prezentacji :
Sharp 46 LE 600 ( Led)
Panasonic 50 s 20
Toshiba 46XV 733
Sony 46ex 500
 

Stresu

New member
...Panowie po kilku "rajdach" po marketach, sklepach i innych przybytkach, po kilku interesujących rozmowach ze sprzedawcami na placu boju zostały:
1. Panasonic TX-P46S20
2. Samsung PS50C550

Niestety nie miałem możliwości porównania tych dwóch modeli.
Który z tej dwójki będzie waszym zdaniem lepszym wyborem?

 

bogaty

New member
Bez reklam
Ostatnio byłem u znajomego który ma sklep RTV-AGD i stał 55 EX 500 sony, Chmurki były dobrze widoczne, tego modelu bym ni kupił mimo że obraz był OK.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Ja myślę, że Toshiba 55ZV635(200Hz, ale bez DLNA) lub Sony 55EX500. Po prostu ta matryca Samsunga jest zadziwiająca.
 

conrdd

New member
...Panowie po kilku "rajdach" po marketach, sklepach i innych przybytkach, po kilku interesujących rozmowach ze sprzedawcami na placu boju zostały:
1. Panasonic TX-P46S20
2. Samsung PS50C550

Niestety nie miałem możliwości porównania tych dwóch modeli.
Który z tej dwójki będzie waszym zdaniem lepszym wyborem?


Mam Panasonica P50S20 i z racji wielkości polecam gorąco 50". Oglądam TV z 4m i obraz ma idealną wielkość- 46" byłby dla mnie teraz odczuwalnie za mał.y Ponieważ nie mogę przyczepić się do Panasonica stąd jeśli udałoby ci się kupić 50S20 poniżej 4000 (jak zadeklarowałeś) a były po tyle w sklepach internetowych to proponuję Panasonica. Jeśli nie to 50" Samsunga.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Tyle, że plazmą nie można pochwalić się, że ma się "Fajny telewizor", bo żadnych wybitnych technologii brak. 50 cali, hmm czyżby najbardziej standardowy rozmiar TV? Ja zdecydowanie doradzam matrycę 55 calową, gdyż żadna plazma)moim zdaniem) nie ma z takim LCD szans(nie licząc 55EX500 :). Po prostu Tv na matrycy 55 calowej to już cudo.
 

don111

Banned
chwalić się można wyświetlanym obrazem... od kiedy LCD to ekskluzywny towar ? są lepsze i gorsze modele tv zarówno wśród LCD jak i plazm, porównując w tych samych granicach cenowych LCD wypadają niestety cieniutko, więc skończ te swoje pseudo naukowe wywody bo jeszcze Ci ktoś uwierzy :D
 

conrdd

New member
Ja zdecydowanie doradzam matrycę 55 calową, gdyż żadna plazma)moim zdaniem) nie ma z takim LCD szans(nie licząc 55EX500 :). Po prostu Tv na matrycy 55 calowej to już cudo.

Wydawało mi się dotychczas iż parametr "55 cali" określa rozmiar ekranu a nie jego jakość czy rodzaj użytych w TV technologii. No ale człowiek dowiaduje się wciąż nowych rzeczy.
 

don111

Banned
to może 58' plazma (Panas 58py800, Samsung 58B850 ) ? to jest dopiero cud technologii w porównaniu do przestarzałych LCD 55' :)
 
Do góry