Jaki tv OLED '55 do salonu? 5000-6000zl.

Browiec95

New member
Witam, chce kupić nowy tv do jasnego salonu, jak to jest z tymi oled, odbijają światło? Po opiniach zastanawiam się nad samsung s90/92c bądź philips oled718?
TV musi mieć możliwość połączenia z wzmakiem Yamaha rn502, oglądane będą mecze, na pewno podłącze konsole ps5, więc coś tam pogram, fajnie jakby miał rozbudowane funkcje sieciowe, czy wgl istnieje możliwość przesyłania streama z smartfona na tv?
Chce tv postawić, ale zastanawiam się czy nie będzie lepiej jak go powieszę? Będzie na wysokości około metra stał, poniewaz mamy niską sofę i stolik, ten teraz wisi na wysokości ok 1.5m i szału nie ma, za wysoko.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 23m2 (w tym aneks kuchenny)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3.5m okolo.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać (ale może wisieć).
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony (strona zachodnia, duże okna balkonowe 3x), słońce ostro daje w lato w godzinach 14-18
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś Sony bravia '49 kupiony 10lat temu za 3k..
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Dobry obraz, rozbudowane funkcje sieciowe.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV jmdi.
10. Jakie urządzenia? dekoder od tv jmdi i wzmsk Yamaha rn502.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak,ale rzadko.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Eleven sports, jakieś zwierzątka na animal planet, Discovery chanell.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie?
Niech będzie.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile. Ps5 na pewno kupię. Powiedzmy 1-2h dziennie co drugi dzień.
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Raczej nic specjalnego.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Późne popołudnie, wieczór.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5-6k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? To moja pierwsza wymiana tv.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Powiedzmy, że tak.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie będzie normalny, a do PS5 już absurdalnie mały.
Od biedy do wiadomości i pogody, ale na pewno nie do treści 4k, szczególnie tych z gier - gdzie ilość detali, zwyczajnie zmęczy na tak małym skrawku.
15 lat temu 55" miał jeszcze jakiś sens, ale nie dziś i nie do 3-3.5m.
Po za tym, to nie forum wnętrzarskie, pomijając już, że jeszcze nie widziałem dużego tv który by wyglądał żle, no chyba, że ktoś woli oglądać "meblościankę"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz naprawdę najlepsze OLED TV to
Philips 55oled 707 za 4599
LG 55c31 za 5200 zł
Philips 55 OLED 718 za 5200
Plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

zychu5

Member
Nie będzie normalny, a do PS5 już absurdalnie mały.
Od biedy do wiadomości i pogody, ale na pewno nie do treści 4k, szczególnie tych z gier - gdzie ilość detali, zwyczajnie zmęczy na tak małym skrawku.
15 lat temu 55" miał jeszcze jakiś sens, ale nie dziś i nie do 3-3.5m.
Po za tym, to nie forum wnętrzarskie, pomijając już, że jeszcze nie widziałem dużego tv który by wyglądał żle, no chyba, że ktoś woli oglądać "meblościankę"
Wyglada to czesto zle, nawet bardzo zle. Nie ma czegos takiego, ze kiedys tak, teraz nie. Da sie zyc z 55 na takiej odleglosci. Pewnie, ze moze byc wiekszy, bez problemu ale wcale nie musi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dać się da. Powiedziałbym więcej, da się żyć w ogóle bez telewizora. Idąc dalej, bez auta, czy smarfona.
Podobnie jest z KD, czy audio. Nie w tym rzecz czy się da, tylko jak polepszyć komfort.

Nie ma czegos takiego, ze kiedys tak, teraz nie.

Jest i to bardzo. Kiedyś mieliśmy ograniczenia technologiczne, a szczytem możliwości był 21" z kilku metrów.
Z biegiem czasu to samo było z każdą jedną przekątną, w tym 55" naście lat temu. Chciało się więcej, ale nie było możliwości.

Dziś już nie ma tego problemu, doszliśmy (w końcu po dekadach!) do momentu, że niemal na każdą "domową" odległość mamy odpowiednią przekątną.
Problemem dziś jest tylko kasa, kiedyś problemem była technologia, a raczej jej brak.

Dużo o tym pisaliśmy kiedyś na forum, jak jeszcze nie było wyboru.
Dziś przysłowiowa "babcia" z 80 na karku, woli obejrzeć National Geographic, czy jakiś Animal Planet na dużym ekranie.
Te wędrujące mrówki po prostu lepiej wyglądają na większej powierzchni ściany ; ) a jak czytam, żę wnuczek szuka babci 48" z kilkuuu metrów, która katowała się przez kilkadziesiąt lat czarno białym badziewiem 21", to słabo się robi.
 
Ostatnia edycja:

Browiec95

New member
Czyli co, myślicie żeby brać bardziej 65cali czy ile by w tej sytuacji było optymalnie? Ogólnie nie uparłem się jakoś specjalnie na 55 cali, myślałem,że taki będzie ok.
Jak grałem w konsolę parę lat temu na tym tv to zawsze krzesło brałem bliżej tv, ale wtedy kark bolał, bo za wysoko ten tv wisi. Dlatego teraz by miał stać na miejscu wzmaka.

ps. nie czepiać się,że krzywo wisi xD.
 

Attachments

  • 20240117_101602.jpg
    20240117_101602.jpg
    3,9 MB · Wyś: 48
Ostatnia edycja:

hbdyz

Member
Ja bym brał jak największy, bo człowiek szybko się przyzwyczaja i po "chwili" się myśli, że można było jednak wziąć większy tv. :p Tym bardziej, że zwykle kupuje się raz na kilka "ładnych" lat, czasami nawet więcej - aż do zepsucia sprzętu.

Pytanie, czy jesteś w stanie dołożyć z 1-2k do budżetu na tv, bo wtedy w zasięgu powinny być fajne miniledy 75''.
 

zychu5

Member
Dać się da. Powiedziałbym więcej, da się żyć w ogóle bez telewizora. Idąc dalej, bez auta, czy smarfona.
Podobnie jest z KD, czy audio. Nie w tym rzecz czy się da, tylko jak polepszyć komfort.



Jest i to bardzo. Kiedyś mieliśmy ograniczenia technologiczne, a szczytem możliwości był 21" z kilku metrów.
Z biegiem czasu to samo było z każdą jedną przekątną, w tym 55" naście lat temu. Chciało się więcej, ale nie było możliwości.

Dziś już nie ma tego problemu, doszliśmy (w końcu po dekadach!) do momentu, że niemal na każdą "domową" odległość mamy odpowiednią przekątną.
Problemem dziś jest tylko kasa, kiedyś problemem była technologia, a raczej jej brak.

Dużo o tym pisaliśmy kiedyś na forum, jak jeszcze nie było wyboru.
Dziś przysłowiowa "babcia" z 80 na karku, woli obejrzeć National Geographic, czy jakiś Animal Planet na dużym ekranie.
Te wędrujące mrówki po prostu lepiej wyglądają na większej powierzchni ściany ; ) a jak czytam, żę wnuczek szuka babci 48" z kilkuuu metrów, która katowała się przez kilkadziesiąt lat czarno białym badziewiem 21", to słabo się robi.
Jasne ze wieksze teoretycznie lepiej. Ja np mam 55 cali z 2.2-2.5m i jest ok, wcsnalbym jeszcze 65 ale do 75-77 cali juz raczej musialbym przesunac kanape. Mam 55 bo przenioslem go z sypialni gdzie byl za duzy i wole w nim 43, pewno 48 bylby optymalny. Takze co do Twojego ostatniego zdania nie do konca moge sie zgodzic choc sam przy 3.5m jak kolega bralbym minimum 65.
 

Browiec95

New member
Byłem sobie poglądać rozmiary tv i 75 cali no nie wiem trochę się zastanawiam czy nie za duży będzie, ale 65 cali wydaje się spoko. Jakie mini ledy 65 cali są warte uwagi? Jakie modele i firmy? za 6.5k coś można kupić?
 

Marlo

Active member
Do oglądania filmów przyrodniczych , żeby podziwiać piękno natury , to
z LCD dobry będzie Sony 65X90L , ma ładny naturalny obraz, można go
było kupić za 6499, ale teraz widzę że podrożał , możesz poczekać na
jakieś promki na ten TV.
 

Marlo

Active member
Do PS5 będzie dobry , dobrze się będzie komunikował z konsolą pod względem HDR.
Mini LED ma więc stref przyciemniania , ale ogólnie Sony 65X90L jest jednym z bardziej
uniwersalnych TV.
 

Browiec95

New member
A co sądzisz o Telewizor TCL 65C845 65" MINILED 4K 144Hz Google TV Dolby Vision Dolby Atmos HDMI 2.1
W media expert za 5.5k jest do wyrwania.
 
Do góry