Jaki TV ok. 50 cali?

Myrt

New member
Szanowni,

przeszukiwałam forum, czytałam wiele różnych opracowań i w efekcie mam niezły mętlik ;)

Bardzo proszę o wskazanie optymalnego modelu (lub naprawdę sensownych modeli) dla takich wymagań:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać na niskiej szafce
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku telewizora, od godzin południowych, czyli w zasadzie cały czas, gdy tv jest w użyciu
7. Jaki masz obecnie telewizor? szkoda gadać ;)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wifi, możliwość nagrywania na dysk zewn./usb
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka upc, internet-netflix
10 .Jakie urządzenia ? dekoder upc, laptop, PC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? rzadko
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, koncerty, czasami gry komp. i sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie muszę
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej 1-2 razy w tygodniu, po 2-3h
16. Preferencje co do marki? brak, ale nie chciałabym samsunga
17. Preferencje co do wielkości? najchętniej 50 cali, bo większy przytłoczy pokój; ale jeśli różnica w jakości ma miażdżyć, to mogę się jeszcze zastanawiać
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie, pikseloza czy inne artefakty, nieostry obraz
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? raczej wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max. 3600 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? tak, ale z przyczyn technicznych nie na tv

Z góry dziękuję za pomoc!
 

ichris

New member
Akurat z tym różnie z tym bywa. Zdarza się, że wersja 50" tego samego modelu ma matrycę VA a wersja 55" to już IPS. I nie mówię, że VA lepsze tylko to po prostu dwa różne telewziory o tej samej nazwie tylko w dwóch różnych rozmiarach :)

Między 50 a 55 jest spora różnica w odbiorze. Jak się zmieści lepiej większy.
 

Mangus112

New member
Akurat z tym różnie z tym bywa. Zdarza się, że wersja 50" tego samego modelu ma matrycę VA a wersja 55" to już IPS. I nie mówię, że VA lepsze tylko to po prostu dwa różne telewziory o tej samej nazwie tylko w dwóch różnych rozmiarach :)

Między 50 a 55 jest spora różnica w odbiorze. Jak się zmieści lepiej większy.
To już zależy od producenta. Samsung ma takie loterie 50" VA MU6102, a 55 już IPS, z kolei 58/65 VA. Z kolei Sony odwrotnie budżetowe modelu IPS, większe VA np. xe7005.
Pytam się o wielkość po budżet 3.6k to trochę za dużo na 50", zazwyczaj do 3k max. Producenci nie celują w tą wielkość np. MU7002/MU8002 - dobra klasa średnia ma 50" 60hz, 55"+ 120hz.
 

ichris

New member
Zgadzam się, z kolei 3,6K na 55" cali to nie jest znowu tak dużo. W zasadzie mieści się tylko Philips 55" 6561 no i TCL-e :D A tak to trzeba dołożyć kilka stówek ponad budżet do Samsunga 55" MU7002. Jest jeszcze Panasonic EX700 ale tu juz mamy rozmiar 58" i cena również ok. 4 tys.
 

ichris

New member
No tak ale ten Philips budzi dość skrajne emocje ;) Sam wybieram TV i staram się jednak skoncentrowac na jakości wyświetlanego obrazu a nie dodatkach, które są istotne ale nie najważniejsze. Świecące diody to jednak bajer, fajny ficzer, który trochę może odwracać uwagę od samego obrazu.
 

Myrt

New member
Budżet max 3600 zł nie oznacza, że koniecznie muszę tyle wydać :) z przyjemnością niewykorzystane środki dorzucę do soundbara czy coś :)

Biorąc pod uwagę, że z 55" będę mieć problem z ustawieniem, a też mam wrażenie, że z kolei za 3600 nie kupię bardzo dobrego 55", to jednak prosiłabym o rekomendacje dla 50".

Czyli - jakie 50" cali rekomendowalibyście teraz jako najlepszy model?

Gryzie mnie temat odświeżania, mam wrażenie, że teraz 50" mają natywne tylko 60hz.
 

Mangus112

New member
Budżet max 3600 zł nie oznacza, że koniecznie muszę tyle wydać :) z przyjemnością niewykorzystane środki dorzucę do soundbara czy coś :)

Biorąc pod uwagę, że z 55" będę mieć problem z ustawieniem, a też mam wrażenie, że z kolei za 3600 nie kupię bardzo dobrego 55", to jednak prosiłabym o rekomendacje dla 50".

Czyli - jakie 50" cali rekomendowalibyście teraz jako najlepszy model?

Gryzie mnie temat odświeżania, mam wrażenie, że teraz 50" mają natywne tylko 60hz.
W takim wypadku:
Philips 49PUS7502 - ok. 3399 - ips/120hz/android/amblight
Samsung 50M6102- ok 2100 - VA/60hz/tizen - wysoko kontrastowa matryca VA
Sony KD-49XE7005 - ok. 2500 - IPS/60hz/Smart SOny
49mu7002 - 3400 zl - VA/60hz/tizen.
W tym przypadku philips wygląda fajnie, sektor premium ładnie wykonany + dodatki. Druga opcja, zaoszczędzić i dokupić jakieś audio. Jak oglądasz wieczorem VA lepiej się sprawdzi niż ips w philipsie.
 

ichris

New member
Samsung 50MU6102 - wygląda bardzo ciekawie, sam się nad nim zacząłem zastanawiać :) Ktoś miał z nim styczność? Znalazłem kilka w miarę wiarygodnych opinii w necie i raczej są pozytywne.
 
Ostatnia edycja:

Mangus112

New member
Ale Philips 49PUS7502 to obraz żyleta i ma parametry, których nie znajdziesz w innych modelach.

Tak, tylko to 1200zł więcej od Samsunga. Musisz wybrać budżetowa półka, ale na VA czyli wysoki kontrast, który poprawia głębie obrazu oraz 1200zł w kieszeni lub średnio-wysoka półka IPS czyli świecąca czern, ale niby ambilight to kompensuje. Do tego dochodzi marka/serwis tutaj wydaje mi się, że będzie remis.
 

ichris

New member
Być może ale jednak jest ok. 1300zł droższy od 50MU6102 :) Jest jeszcze MU6172 o stówkę droższy, który różni się chyba tylko obecnością DVB T2 HD.
 

Myrt

New member
Tak, tylko to 1200zł więcej od Samsunga. Musisz wybrać budżetowa półka, ale na VA czyli wysoki kontrast, który poprawia głębie obrazu oraz 1200zł w kieszeni lub średnio-wysoka półka IPS czyli świecąca czern, ale niby ambilight to kompensuje. Do tego dochodzi marka/serwis tutaj wydaje mi się, że będzie remis.

Ambilight to kwestia dyskusyjna, bo może przeszkadzać, a jeszcze jak ściana za TV ma sama dość intensywny kolor to nie bardzo wierzę w atrakcyjność "światełek'.

A która marka jest obecnie lepsza jak o TV idzie? Philips czy Samsung?

VA czy IPS poradzi sobie lepiej z światłem słonecznym, jeśli padnie na ekran lekko z boku, ale jednak?
 

Mangus112

New member
@up
Nie powinno być problemów, chociaż ten TV mega jasny nie jest więc do bardzo mocno naświetlonego pokoju. VA/IPS nie ma tu dużo do rzeczy raczej powłoka TV może być matowa/pół-matowa lub błyszcząca. Kup przez internet masz prawo zwrotu do 14 dni to da ci najbardziej obiektywne odczucie.
Wg mnie Samsung jest lepszy, bardziej dopracowany system oraz lepszy serwis. Philips/Sony/TCL mają problemy z androidem, który nie jest dopracowany jest masa błędów, bugów i niedociągnięć. Mnie odrzucił brak pełnego wsparcia dla audio 5.1 DTS... ale to już robi się offtop.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Androida od lat i w smartfonach i w telewizorach i nie zamieniłbym na żaden inny system.
 
Do góry