Jaki TV? Ogromna prośba o pomoc.

Jacko1st

New member
Witam,

nie ukrywam, iż zarejestrowałem się na forum przed chwilą ponieważ potrzebuje pilnej pomocy w doborze TV, przeglądając forum przez 5 minut zaobserwowałem, że są tu ludzie, którzy wiedzą co piszą więc liczę, że z Waszą pomocą uda mi się w końcu kupić wymarzony telewizor już w tym tygodniu.

Na czym mi zależy? Do czego najczęściej używam telewizora?
TV używam do grania na PS4 z kumplami oraz do oglądania sportu, głównie piłki nożnej i filmów/seirali w HD. Zależy mi aby obraz podczas wykonywania jednych z tych czynności był płynny i ostry. Oczywiście oglądamy również z moją wybranką ( :fool: ) głupie programy typu Kardashiany ( doh!, ona to ogląda.. ) czy Azję Ekspress ( bez Małgoni i Radzia to nie to samo :roll: ) ale głównie zależy mi na obrazie przy wcześniej wymienionych czynnościach.

Jakiego sprzętu szukam?
Poszukuję TV, który wytrzyma przynajmniej 10lat. Wiadomo nie można tego przewidzieć ale są marki lepsze i gorsze, dla porównania nasz obecny LG ciągnie już dziesiąty rok. Poniżej specyfikacja na czym nam zależy:

Must have:
- 3x HDMI
- 2x USB

Dobrze by było:
- Smart
- Wifi
- Bluetooth
- Pilot :fool:

I dla nas rozmiar ma znaczenie, szukamy pomiędzy 43" a maksymalnie 48".

Przedział cenowy:
Wiadomo, podczas zakupów w każdym z nas włącza się CebulaMode. Chcielibyśmy wydać na TV maksymalnie 2000-2100 PLN, wydaje mi się to możliwe.

Nasza aktualna odległość od tv to ok 2.5 metra, w ciągu dwóch lat może się to zmienić i będzie większa odległość.

Bardzo Was proszę o pomoc w doborze sprzętu, mile widziane linki - ponieważ mogę kupić sprzęt online. Będę wdzięczny i gdybym mógł się czymś odwdzięczyć z pewnością to zrobię.

Pozdrawiam,
Jacek
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Witaj, jeśli nie zależy Ci na 4k to bym poszedł w dobre FHD

SONY KDL-50W755C
SONY KDL-43W755C
LG 50LF652V
LG 42LF652V
A jak 4K to ten powinien być ok patrząc na koszty : ( weź na raty najwyżej )
TCL U50S7906
 

Caparzo

New member
Bez reklam
weź na raty, wpłać to co masz lub połowe a reszte będziesz spłacał w wygodnych ratach, jak znajdziesz 50 x 0% to tylko brać. a jak wpłacisz takie 2k to raty będą małe że szybko spłacisz a tv jaki chcesz nawet do 3k czy 4k
 

Jacko1st

New member
Właśnie chodzi o to, że nie chcę inwestować 4k w TV bo widzę, że w tych czasach można kupić dobry sprzęt za 2-2,2k.

Zaciekawiła mnie pierwsza propozycja Sony KDL-48W705C i poważnie się nad nim zastanawiam. Na ceneo można go znaleźć za 2200. Jeżeli chodzi o te, które podał barburian to 4K odpada, nie potrzebuję teraz 4K, sony i lg 50" za duże a sony 43 droższe od 48" wyżej wymienionej.

Kto mówił, że będzie łatwo.. :popcorn:
 

Jacko1st

New member
Sony 48W705 ma matrycę 50Hz !

Ale ma dużo innych "ulepszeń" więc może to 50Hz nie będzie odczuwalne, nie wiem :(

co w takim razie polecasz do tych 2200?

Bazując na aktualnej konwersacji zacząłem się poważnie zastanawiać czy rzeczywiście nie lepiej wybrać Sony KDL-43W755C, który ma 120Hz lub LG 42LF652V - również 120Hz. Ten pierwszy to koszt ok 2300 ( czyli tyle ile 48W705 :/ ) a LG 1900..

Edit: w cenie 2300zł znalazłem również Samsung UE48J6300 z 120Hz bez zbędnego dlam nie 3D.

Porównanie tych trzech telewizorów: http://www.displayspecifications.com/en/comparison/46098e2e
 
Ostatnia edycja:

Łukasz ...

New member
Moim zdaniem najlepszym wyborem będzie Sony w755 szybka matryca kontrast kolory sam szukałem takiego tv co ty i do konsoli itd to w755 będzie najlepszy matryca 100hz
 

Jacko1st

New member
Pracownik Euroagd zapytał po co mi 100/120hz skoro to potrzebne jest tylko do sportu że streamow a tak to jest zbędne. I oni tam nie mają żadnego tv 120hz 😀 totalnie już zglupialem.
 

Łukasz ...

New member
Jest to potrzebne żeby w dynamicznych scenach grach czy w filmach nie było smużenia nie słuchaj srzedawców żadko trafi się na takiego który mówi szczerze.
 
Do góry