Jaki TV od 52"

Bazhyl

New member
Witam,

Przymierzam się do kupna TV 52" lub 55" skłaniając się raczej ku 2 opcji. Koszt do 9000. Istotne dla mnie jest, by obraz był dobrej jakości oraz by był płynny, dźwięk nie ma znaczenia ponieważ będzie generowany przez amplituner. Mam platformę n.

Przymierzałem się jakiś czas temu do Sony'ego 52Z5500, obecnie zastanawiam się nad Samsungiem LE55C650.

Proszę o pomoc w wyborze.
 

squibosh

New member
Samsung jest bardzo dobrym telewizorem LCD, jestem z niego bardzo zadowolony, czasem jednak doskwiera kiepska czerń (oglądając coś po ciemku) oraz relatywnie słabe kąty, siedząc nie na wprost tylko lekko z boku jeden bok matrycy jest już gorzej podświetlony, a kolory nie są już tak nasycone. W zasadzie to tyle, w niektórych filmach Motion Plus nie działa jak powinien, płynność filmu spada na kilka sekund. Nie wiem czy do wada egzemplarza czy całej serii... takie są moje spostrzeżenia.

Toshiba to inna półka - poczytaj sobie test, co ja tu będę kopiował.
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/45201-toshiba-46sv685-test-wszystko-o-serii-sv.html
 

Bazhyl

New member
Potrzeby mam raczej niewielkie. Chciałbym mieć duży TV o dobrych parametrach jeśli chodzi o obraz. Nie jestem zbyt wymagający w tym zakresie, jednak zakładam, że przy tak dużym ekranie ważne jest by TV spełniał jakieś wymagania w zakresie odświeżania obrazu jak również sensownego przetwarzania SD ponieważ kilka programów w SD jeszcze oglądam. Nie zwracam zbytnio uwagi czy czarny jest superczarny, ponieważ zazwyczaj skupiam się na filmie, jednak miło by było gdybym nie odczuwał dyskomfortu związanego z tego typu kwestiami. Niezbyt zależy mi na dodatkach w stylu divx'y internet etc. ponieważ będzie podłączona pod TV PS3, natomiast istotne są dla mnie takie rzeczy jak timer, włączania o godzinie X etc, czyli coś co jest już zakładam kilkadziesiąt lat na rynku chociaż topowe firmy jak Sony czasami potrafią zaskoczyć i "zaoszczędzić" na oczywistościach. Jeśli chodzi o parametry otoczenia, odległość od TV jakieś 4m, mniej więcej kwadratowa podłoga, fotele idealnie przed TV, sofa nieco z boku (około 15 stopni od osi).

Generalnie chciałbym kupić coś sensownego, nie ciągną mnie nowinki typu LED tylko dlatego, że jest to nowość, która nie ma wiele wspólnego z lepszą jakością, a raczej z wyższą ceną. Mogę wydać do 9000, natomiast nie chciałbym kupować TV 2x droższego tylko dlatego, że producent podpiera się szumnymi hasłami typu LED, BE etc. Obecnie mam LG 27" kupiony na ładnych kilka lat temu, który pod kątem jakości jak dla mnie jest raczej OK ;) tylko ciężko czytać napisy.
 

Bazhyl

New member
Jak najbardziej, natomiast dla mnie nie jest to żadne kryterium, a chodząc trochę po sklepach 90% "sprzedawców", wie Pan, bo to LEDowy telewizor... a ja się pytam czy jest to najważniejsze?
 

squibosh

New member
Najwazniejsze sa, wydaje mi sie, matryce i procesory obrazu, podswietlenie spada na dalszy plan. Przeczytales ten test Toshiby? Nie zainteresował Cię ten produkt?
 

Ares78

New member
Witam,

Przymierzam się do kupna TV 52" lub 55" skłaniając się raczej ku 2 opcji. Koszt do 9000. Istotne dla mnie jest, by obraz był dobrej jakości oraz by był płynny, dźwięk nie ma znaczenia ponieważ będzie generowany przez amplituner. Mam platformę n.

Przymierzałem się jakiś czas temu do Sony'ego 52Z5500, obecnie zastanawiam się nad Samsungiem LE55C650.

Proszę o pomoc w wyborze.

Obawiam się, że z5500 już nie dostaniesz na chwilę obecną, a przynajmniej nie nowy nieużywany egzemplarz (a powystawowych nie ma co), telewizor od prawie roku nie jest już produkowanych. Z nowszych korzystnie cenowo wypada 55" wersja ex500, matryca półmatowa także nawet specjalnie refleksów nie uświadczysz (chyba, że masz w pomieszczeniu rolety to wtedy ma mniejsze znaczenie)
 

Bazhyl

New member
Najwazniejsze sa, wydaje mi sie, matryce i procesory obrazu, podswietlenie spada na dalszy plan. Przeczytales ten test Toshiby? Nie zainteresował Cię ten produkt?

Ładny sprzęt, trochę wykracza poza budżet. Najbardziej podoba mi się funkcja równoważenia natężenia dźwięku reklam oraz poszczególnych kanałów, czy inne (tańszet) TV też mają taką funkcję?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Co tu pisac, ta Toshiba to wyzsza polka, jesli mozesz dorzucic troche wiecej grosza bez spinania posladow to na pewno warto. I oczywiscie jesli znajdziesz jeszcze ten tv...
 

VartanXT

New member
Osobiscie przymierzam sie do zakupu 55-calowego TV.
Swego czasu ze wzgledu na design przypadl mi do gustu LE55B651 (taki jak moj monitor). Aczkolwiek nie tylko wyglad jest wazny.

Moze mi ktos doradzic/napisac/wytlumaczyc, dlaczego LE55B651 jest tak bardzo drogi (7000), gdy juz LE55B650 kosztuje 5300.
I jeszcze dochodzi model LE55C650 w tej samej cenie (5300).

Jesli dobrze zrozumialem przegladajac watki, C650 jest z tego roku, wersje "B" z ubieglego.

Czy nierownosc: C650>B651>B650 jest poprawna?
Tylko ceny dziwne 5300:7000:5300

Osobiscie przekonuje sie do LE55C650. Czy to dobry wybor sposrod tej trojki? Prosze o slowa poparcia lub dezaprobaty (z uzasadnieniem).

Czy jest jeszcze jakas inna alternatywa ciekawa.
Zabawki z LED, 'plaska plaskoscia' odpadaja - zbedne wg mnie bajery.

Zastosowanie: Xbox 360 (glownie Guitar Hero), seriale i filmy puszczane z kompa, TV nie ogladam, tylko sporadycznie podstawowe kanaly TVP1/2 lapane antena z Tesco :).

Z gory dziekuje za wszelkie pomocne komentarze.
 

squibosh

New member
Nie zastanawiaj sie nad kwestia ceny, w tym przypadku ma to nijakie przelozenie na jakosc. Z tej trojki Samsungow najlepszym wyborem bedzie C650, gdyż jest to upgrade wersji B650. Z palcem w d... mozna na nim ogladac filmy w wiekszosci formatow.

Alternatywa może być SOny ex500 o takim samym calarzu, zdecydowanie gorzej jednak u niego z odtwarzaniem filmow "internetowych". Ale te najpopularniejsze formaty odtworzy. Legenda glosi tez, ze lepiej skaluje SD, czyli te Twoje jedynki i dwojki.

Jak z graniem, lepiej niech wypowie sie kto inny.
 
Do góry