Jaki tv mini led 55" kupić?

poziomka_

New member
Cześć, przymierzam się do zakupu tv, myślałem, że sprawa będzie prosta ale nic bardziej mylnego :( dylemat oled czy mini led mam za sobą i chciałbym mini leda, natomiast nie upieram się przy tym jeśli ktoś poda sensowną argumentacje za oledem. Mini led dlatego, że lubię jak jest jasno w pomieszczeniu i oglądam tv w dzień, jestem też przewrażliwiony i wiem, że cały czas bym się zastanawiał czy statyczny obraz za długo się nie wyświetla i nie wypali mi się matryca przy oledzie (być może będę używał tv do prezentacji statycznych treści).

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 240-300cm
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - 95% na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? - Wyłącznie z boku, lewa strona
7. Jaki masz obecnie telewizor? - jakiś stary sony 40" full hd
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - ps4, ps5, laptop,
10. Jakie urządzenia? - zestaw audio
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3h dziennie, chociaż Spotify czasem jest włączone cały dzień/weekend
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? - tak -> Spotify
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - seriale, YouTube, gry 5%
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? - być może będę wykorzystywał tv jako monitor
15. Czy zamierzasz grać w gry? - tak, być może jak będę miał lepszy tv to częściej będę grał
16. Preferencje co do marki? -tcl, sony, lg
17. Preferencje co do wielkości? - 55" chociaż tcl c935 zaczyna się od 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - nierówne podświetlenie , zacinające aplikacje ,smużenie,
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - 65% dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - na początku chciałem kupić tv za ok 2000zł i wymienić za rok czy dwa ale doszedłem do wniosku, że chce kupić raz i mieć z głowy na 10lat
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? - 10-15lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? - głównie do tv nie będzie anteny podłączonej, Netflix, , Disney, apple, Spotify, YouTube, hbo,

Mam w domu laptopa z ekranem min led i jestem zachwycony, na ten moment skłaniam się ku tcl 55c835, samsung QN95A jest podobno świetny i w porównaniu do tcl ma chyba dwa razy więcej stref, bardzo mnie kusi ponad 1000 stref w tcl 65c935 no ale znowu wielkość tego tv nie do końca mi odpowiada. Żałuje, że sony nie robi miniledów w 55" :(
 

cyment

Member
Ja ogladam w odlegosci ~270 cm i 55" jest juz za maly, sugeruje isc w 65", jezeli budzet pozwoli - na pewno nie pozalujesz (tym bardziej, ze zmieniasz TV za 10 lat)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie dobra podpowiedź co do wielkości telewizora , czyli do tych potrzeb i na 10 lat - to zdecydowanie 65".
Tym bardziej jeśli wejdzie i mieści się w klasie cenowej, no i w rozważaniach jednak Twoich też się po cichu pojawia.
Ale do Twoich warunków najlepsza wielkość to 65" do deklarowanej odległości.
Sprawdź tablę odległości to masz , że nawet możesz brać większy.

Więc najpierw jednak stanowczo 55" czy 65 ".
Posłuchaj tych co żałują że kupili za mały i nie wsłuchali się w porady.

Oled czy mini led.
To tu prosta decyzja = Oled TV.
Masz uśmiech każdego dnia, gdy korzystasz z filmów czy programów.
Tyle trudów codziennych, że należy Ci kmfort za codzienne trudy.
Mam Oleda i jest extra. Kolory, płynność, nasycenie, jakość, ostrość - naprawdę sama radość.
Dostaniesz jeszcze dodatkowe informacje po zakupie oleda co i jak robić.
Philips 65Oled 856 za 7399 zł z pakietem dodatkowym
Philips 65Oled 707

Jeśli zostajesz przy mini led - to masz dwa extra modele :
  • Philips 65PML9636 za 7999 zł
  • TCL 65C935 za 7999 zł
  • Philips 65PML9506 za 6999 zł
 

poziomka_

New member
Dzięki za odpowiedzi, to może jeszcze inaczej podejdę do tematu. Aby zmieścić 65" musiałbym się pozbyć audio które zajmuje część półki na której stoi tv, nie jest to nie możliwe ale na pewno nie jest to preferowane rozwiązanie. Obecna konfiguracja audio i jego położenie bardzo mi odpowiada, dlatego 55" jest maxymalną wielkością która nie zaburzy obecnego układu. Dochodzę do wniosku, że może nie ma sensu kupować tv z myślą o kolejnych 10 latach tylko kupić teraz taki na 2-3 lata 55" i potem wraz z remontem mieszkania (bo taki jest planowany i diametralnie zmieni układ salonu) przygotować miejsce tak aby kupić już faktycznie docelowy większy tv. Mi 55" wystarczy gdyż aktualnie 90% treści konsumuje na iPad 10". Poza tym przeskok z tego tv co mam teraz na jakikolwiek tv aktualnie produkowany będzie dla mnie skokiem o kilka poziomów :) przy założeniu, że to będzie chwilowy telewizor głownie do YouTube i Spotify, myśle o TCL 55c735 lub TCL 55c835 z większym naciskiem na tego tańszego bo jak to ma być rozwiązanie na 2-3 lata to chciałbym się zamknąć w 4000zł chyba że dołożenie 500-1000zł właśnie będzie oznaczało wejście na wyższy poziom. Piszę o tych tcl bo je głównie sprawdzałem ale nie zamykam się na inne marki. Jak macie jakieś sugestie co w tym budżecie i rozmiarze jest wartego sprawdzenia będę wdzięczny za podrzucenie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To trochę inaczej podszedłbym do zakupu.
Trzy lata to przy zmianach technologii to szmat czasu jednak, ale i tak świetnie wybrałeś . I w związku z tym kupujesz bardzo dobry model, więc ze spokojem czasu przetrzymasz szaleńczą zawieruchę z bardzo dobrym modelem .
I masz czas na wybranie nadchodzących okazji.
Wybrałby ja zdecydowanie mini LEDa c835.
Masz teraz jeszcze promocję na niego dla niebieskich członków forum.
 

poziomka_

New member
ostatecznie po rozmowie z Kikim doszedłem do wniosku, że wezmę tcl 55c735, telewizor otrzymałem w ekspresowym tempie, jakość obrazu i to co sam tv oferuje jest dla mnie większą niż potrzebowałem więc aktualnie zakup droższego/lepszego sprzętu nie miał by sensu. Polecam współpracę ze sklepem i ich profesjonalizm!!!
 
Do góry