Jaki tv led zamiast plazmy?

dariovico

New member
Obecnie potrzebuje zastąpić ten tv plazmowy nowym ledowym (kwestia zużycia energii) a plazmę wstawię do sypialni.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
~21m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
~2,50-3,5m (w zależności co oglądam czy materiał jest full hd czy też nie)

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
od 2 (90%) do 4 osób (10%)

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Panuję zawiesić, ale może jakiś czas stać. Obecna plazma stoi.

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Okno od południowej strony. Słońce nie świeci na TV. Podczas oglądania zasłaniam okna przeważnie.

7. Jaki masz obecnie telewizor?
Obecnie posiadam telewizor plazmowy Panasonica 42cali (rewelacja) kupiony kilka lat temu (górna półka) i wiem ciężko będzie taki obraz zastąpić.

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Zależy mi głównie na bardzo dobrych kolorach, jakości i płynności obrazu w filmach. Podoba mi się funkcja ambilight w Philipsie :)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
TV cyfrowa (kablówka upc).

10. Jakie urządzenia?
Podłączony komputer/notebook (hdmi). Materiały odtwarzane na tv z komputera są różnej jakości, ale punkt 8 jest dla mnie najważniejszy.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
od 3 do nawet 12h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Bez znaczenia. Najważniejsza dla mnie jakość obrazu jak w punkcie 8, choć obecna plazma ma błyszczący ekran i nie przeszkadza mi to.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Filmy głównie z kanałów HD (często duża dynamika), programy rozrywkowe/dokumentalne/przyrodnicze HD (discovery, national geographic, itd.), seriale, sport (piłĸa nożna w hd, formuła F1)

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Okazjonalnie.

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Raczej nie, ale taka opcja może się pojawić w przyszłości.

16. Preferencje co do marki?
Stawiam na jakość obrazu i płynność, zatem marka ma mniejsze znaczenie. Choć funkcja ambilight w Philipsie jest bardzo fajna. Zdaję sobie sprawę, że wielkim ograniczeniem będzie kwota.

17. Preferencje co do wielkości?
42-47 cali.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Hmm, patrząc przez pryzmat mojej obecnej plazmy to nie mam do niej zastrzeżeń. Tylko ilość pochłanianej przez niej energii i ciepło jakie oddaje może uchodzić za wadę, ale to jest nic w porównaniu z tym co mi oferuje w postaci jakości i płynności obrazu.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Wieczorami i w nocy, rzadko w dzień.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Największe ograniczenie 3-3,1 tys. PLN (max 3,5)

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Może mieć 3D i bez znaczenia jakie.

Zdaję sobię sprawę, że trudno będzie zastąpić plazmę telewizorem led z taką kwotą, ale od czego są kompromisy :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
1. Z takimi odpowiedziami na pytania chcesz nadal zmieniać plazmę na LCD? :)
2. Masz 42" i chcesz zmienić na 42/47"? :) Odległość oglądania masz 2,5-3,5m - 50" to minimum :)

Ja bym został przy plaźmie. 50" od Panasonica (50ST60) albo szukać 60 cali od LG lub Samsunga :)
 

dariovico

New member
Odległość to w zasadzie też kompromis :D Żona nie chce bliżej siedzieć :D Na to nic nie poradzę. Ja zawszę przesuwam sofę w stronę tv o kilka centymetrów a żona odwrotnie ;) Co do wielkości tv to też muszę kombinować :D
Prawda jest taka, że potrzebuje drugiego tv :) Jak żona będzie sobie seriale oglądać, to żebym ja mógł np. sport sobie pooglądać ;) na plaźmie. A wiadomo, że od czerwca mistrzostwa świata w piłce nożnej :)
Cóż, wiem, że nie można mieć mercedesa mając kasę na malucha, ale... szukam złotego środka...
 

WiTT

New member
Bez reklam
No taaaak, odwieczny czynnik WAF :D
Bez przesady z tym budżetem, nie jest taki zły. Tylko że ja odpowiadając w ten sposób na pytania pozostałbym dla siebie przy plaźmie. Pytanie czy ten nowy TV chcesz dla siebie czy dla żony na seriale ;)
Jak dla siebie to ja bym celował w 50-60 cali jeśli miejsce na ścianie pozwala :)
 

SLAV7

New member
Bez reklam
NA Twoim miejscu zainteresowałbym się poniższymi modelami

1. PANASONIC 50E6E - jest tez wersja 42 cali ale 50 będzei ok.
2. SONY 50W656 lub zainwestować w nowy model SONY 50W805 lub 829 - tylko 50W mocy :)

Jeśli chcesz PHILIPS-a z AMBI to poczekaj na nowe modele. Będą nowe 48 cali z porządną matryca.
 

dariovico

New member
Ściana wielka :D ale ponownie dotykasz drażliwej kwestii - umeblowanie, szafki na ścianach, itd. ;) Myślę, że 47 cali to max co będę mógł wcisnąć, aby żona nie zauważyła :) No może 50, ale z wielkimi trudnościami... Jednak tu też jest ciut nadziei, żeby po małym przemeblowaniu ustawić sofę jeszcze bliżej tv.
Większą ilością cali nie chciałbym jednak tracić na jakości obrazu czy płynności :) Wiadomo, jak jest większa matryca to więcej kosztuje - logiczne. Ten nowy tv też jest dla mnie oczywiście :) ale idę na kompromis...
 

WiTT

New member
Bez reklam
To tylko wpierw sprawdź czy Ci obraz LCD po takim czasie oglądania plazmy będzie odpowiadał :)
 

dariovico

New member
Wczoraj byłem w sklepie i przyglądałem się temu co prezentują telewizory ledowe. Ostro dawały po oczach :) Widziałem Philipsa 42pfl6008k i 5008k, widziałem też panasonica ale nie pamiętam teraz jaki to był model. Próbowałem zweryfikować testy z tego forum z rzeczywistością - przynajmniej jeśli chodzi o kolory, czerń i kąty :) Przed wstąpieniem do sklepu spisałem sobie oczywiście listę telewizorów, na które warto zwrócić uwagę. Niestety, niektóre tv już są praktycznie nie dostępne lub są jedynie na wystawie (np. philips 42pfl6008k) ;) Obraz nie był taki zły. Żona nawet powiedziała "a czemu on taki mały" ;)
Jeśli chodzi o Panasonic 50E6E, który SLAV7 zaproponowałeś to jeszcze nie wiele wiem :) a w testach tv Sony chyba lepiej wypada W829 niż W805. Nowe też nie oznacza, że będzie lepsze niż już modele będą ce na rynku, więc trudno ocenić jak będzie prezentować się Philips :)
 
Ostatnia edycja:

dariovico

New member
HQ150: aby rzetelnie i rzeczowo odpowiedzieć na Twoje pytanie ile zaoszczędzę na tv led to odpowiem Tobie dopiero po powrocie do domu i przeliczeniu. Co do ilości godzin włączonego tv (nie koniecznie oglądania) ;) to średnio pewnie wyjdzie 5h z pewnością - uzależnione to jest od tego, na którą żona wybiera się do pracy.
Ale nawet głupie 10 zł miesięcznie robi rocznie 120 zł a jak ma mi plazma świecić z 10 lat (co najmniej) to 120*10=1200 :)
Nie mniej jednak kwestię oszczędności na tv led przemyślę jeszcze raz :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
HQ150: aby rzetelnie i rzeczowo odpowiedzieć na Twoje pytanie ile zaoszczędzę na tv led to odpowiem Tobie dopiero po powrocie do domu i przeliczeniu. Co do ilości godzin włączonego tv (nie koniecznie oglądania) ;) to średnio pewnie wyjdzie 5h z pewnością - uzależnione to jest od tego, na którą żona wybiera się do pracy.
Ale nawet głupie 10 zł miesięcznie robi rocznie 120 zł a jak ma mi plazma świecić z 10 lat (co najmniej) to 120*10=1200 :)
Nie mniej jednak kwestię oszczędności na tv led przemyślę jeszcze raz :)
O.K.
Tylko LED porównywalny jakościowo do tej plazmy kosztuje parę tysięcy więcej. Więc kosztowo plazma dogoni go za 30-40lat:)

Następna sprawa to trwałość obecnych TV. Szczerze wątpię, czy nowy TV będzie Ci pracował 10 lat.
 

dariovico

New member
HQ150: Gdyby wybór był taki prosty to bym sobie poradził :D
Jednak muszę wybrać najlepszy tv led z tego worka (w takim przedziale cenowym) ewentualnie zastanowić się czy może warto dołożyć parę złotych i kupić coś lepszego - tylko musi to już być naprawdę przepaść jakościowa. Niestety trzeba mieć najpierw wybór :)

Jak na razie wyboru jest mało ;)
Led - Sony W829, Panasonic E6E, bliżej nie identyfikowane modele Philipsa
Plazma - Panasonic ST60
 

dariovico

New member
Obecnie mam plazmę Panasonic TX-P42V10E i jak patrzę ile zjada prądu to średnia będzie ponad 200W - obserwacje zużycia (sprawdzam co 10 sekund) program National Geographic chanel HD. Wyświetlanie zdjęcia z komputera full hd 192W.
200W * 5h = 1000W (dziennie)

HQ150: Zatem jeśli nawet tv led zje max według tego co napisali w specyfikacji to będę do przodu i to grubo :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
dariovico
Co 10s sprawdzasz zużycie prądu przez TV???? To Ty nie oglądasz programu bo jesteś zajęty zupełnie czymś innym....:D:D:D
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie no spoko, żartowałem. Tak na poważnie jeżeli do tej pory byłeś zadowolony z obrazu plazmy to ciężko będzie znaleźć leda w podanym przedziale cenowym, który będzie Ci odpowiadał.
Co do porównywania obrazu TV w sklepie to delikatnie mówiąc kiepski pomysł...
 

dariovico

New member
Tak, to wiem, ale może polecicie jakieś modele :) albo powiecie, żebym omijał z daleka te i te ;) Teraz jest ostatni gwizdek np. żeby kupić modele z zeszłego roku (o ile jeszcze są dostępne oczywiście)
 
Do góry