Jaki TV LED tylko 50"

PatroleQ

Member
Witam poszukuję nowego tv. Użytkuję prawie 4 lata tv 40" LCD. Ze względu na częste oglądanie filmów blu-ray i kanałów HD wymagania stały się większe co do przekątnej i jakości obrazu. Interesuje mnie tylko 50".

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,2 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku
7.Jaki masz obecnie telewizor ? SAMSUNG LE40B550
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? głównie obraz :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy satelitarny może naziemny w przyszłości
10.Jakie urządzenia ? tuner NC+, konsola PS3, Odtwarzacz Blu-ray, laptop przez hdmi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4 godz.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? FILMY
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? obojętnie, inne urządzenia służą do tego
15.Czy zamierzasz grać w gry - TAK
16.Preferencje co do marki ? SAMSUNG, SONY SHARP, TOSHIBA
17.Preferencje co do wielkości ? tylko 50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Po południu
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3.800 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? TAK - Aktywne lub pasywne



Moje propozycje: (Ramka ma być czarna, srebrne odpadają)

  1. SAMSUNG UE50F6100 ewentualnie F6400
  2. TOSHIBA 50L7335DG
  3. SHARP LC-50LE652V
Jaki polecacie?

Pozdrawiam :)
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli priorytetem ma być jakość obrazu to plazma PANASONIC 50ST60 !!!

Z LCD

SHARP 50LE652
LG 50LA620 - wygodne, pasywne 3D

Pozdrawiam
 

mateobelmond

New member
kupiłem właśnie toshibe 58l7365dg - moim zdaniem jakością obrazu bije na głowę telewizory sharpa z serii 650 oraz 752. zauważ ponadto, iż matryce 50 cali w telewizorach sharpa to nie jest produkcja japońska (z informacji wyczytanych w internecie) oraz seria 752 jest tak takndetnie wykonana, że aż oczy bolą.
 

PatroleQ

Member
Witam ponownie!

To tak krótko:
- PANASONIC 50ST60
Plazma odpada - stawiam na ekologię :) oglądałem na żywo, obraz migał jak stary CRT przy odświeżaniu 50 Hz, nie wiem może coś z sygnałem było lub z ustawieniami. Analog był podłączony leciała reklama RTVEUROAGD.

- TOSHIBA 50L7335DG
Toshiba - i tu dylemat, czytałem test jednak jest problem z równym podświetleniem matrycy, oglądałem na żywo, obraz był blady porównując inne LEDY ustawione obok siebie, nie pamiętam modeli dokładnie był SONY w RTVEUROAGD.


- LG 50LA620
Co do LG to zagadka którą trzeba sprawdzić. W sumie LG wypuszczało dobre monitory CRT np. FLATRON teraz lcd też nie są złe. Trzeba będzie sprawdzić.

- 60LE 752

Nie mogę o nim nic napisać, trzeba zobaczyć. Oglądałem model bodajże 750 lub 752 46" czarny i nawet obraz ok, mogę porównać do mojego starego samsunga.

Czekam na dalsze propozycje. A coś z SONY? Ostatnio też są chwalone Philipsy jednak większość w tej kwocie to starczy tylko na 47"

Pozdrawiam.
 

B.D.

New member
Jeśli będziesz brał leda to koniecznie zostaw sobie furtkę abyś mógł go wymienić. Podświetlenie krawędziowe może zniechęcić do oglądania. Ja zwróciłem 3 ledy (wysokie modele) aby docelowo kupić plazmę. Ale jeśli trafisz równo podświetlonego leda bez cloudingu to będzie bardziej uniwersalny niż plazma. Niestety obecnie kupno telewizora to spore wyzwanie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
PatroleQ
Jedna drobna uwaga, porównywanie TV w sklepie (zwłaszcza oglądając kiepskiej jakości reklamę tegoż sklepu - pewnie jeszcze przy byle jakich ustawieniach obrazu) to kiepski wyznacznik danego TV pod kątem jakości wyświetlanego obrazu...
 

PatroleQ

Member
do B.D.

To tak robiłem ze wzmacniaczami tranzystorowymi. Brałem kilka modeli za gotówkę i testowałem w domu. Trzeba było trochę czasu poświęcić ale udało się trafić na dobrego: NAD-a.

Do marciniozo:
Wszystko czaje, mam świadomość gorszej jakości obrazu ;)

Ok widzę, że innych propozycji nie ma więc do mojego wyboru pozostanie:
1. SHARP LC-50LE652V
2. LG 50LA620
3. SAMSUNG UE50F6100
Pewnie wybiorę znowu samsunga będzie to już trzeci z kolei...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na myśli ostry i wyraźny obraz to Sharp robi to najlepiej.
I jest w extra cenie.
Dokupisz dongla z adroidem i będzie extraklasa multimedialna.
 

PatroleQ

Member
Witam!

Jestem prawie przy końcu wyboru TV. Pozostały dwa modele do oceny przez Was. Oglądałem Sharpa i obraz nie powala. Szczerze to wykonanie to powiewa made in China.

pozostaje przy:

SONY KDL-50W685A
SAMSUNG UE55F6100

Stwierdziłem że 55" cali jeszcze wcisnę.

Proszę o opinię.
 

SDman

Banned
Witam!

Jestem prawie przy końcu wyboru TV. Pozostały dwa modele do oceny przez Was. Oglądałem Sharpa i obraz nie powala. Szczerze to wykonanie to powiewa made in China.

pozostaje przy:

SONY KDL-50W685A
SAMSUNG UE55F6100

Stwierdziłem że 55" cali jeszcze wcisnę.

Proszę o opinię.

Witam,
napiszę krótko, masz racje Sharp = tandetny design (wykonanie zupełnie nie przemyślane)
Natomiast w jakości obrazu absolutnie, absolutnie jest najlepszy w swojej klasie
cenowej - 50", 60"
Powyższe, które wymieniasz nie mają żadnych szans, a nawet niektóre wyższe modele.
Dotyczy to oczywiście obrazu -dźwięku przy okazji też.

Pozdr.
 

PatroleQ

Member
Jeśli masz na myśli ostry i wyraźny obraz to Sharp robi to najlepiej.
I jest w extra cenie.
Dokupisz dongla z adroidem i będzie extraklasa multimedialna.

Masz rację dong to grosze kosztuje więc może w przyszłości kupię. Czym dłużej czytam lekturę o tv i oglądam je na żywo nasuwają się znowu inne modele do dyskusji, więc na oku mam dwa modele: 1. LG 55LA660S 2. PHILIPS 55PFL6008K Który sprosta moim oczekiwaniom? Użytkowanie: NC+ kanały HD i SD, filmy blu-ray i teraz 3D, PS3 np. gra COD MW3, laptop podłączenie przez HDMI.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philipsa masz na matrycy natywnej 100Hz.
Philips ma do Gier niższy Input Lag.
No i masz lepszy dźwięk dzięki AmbiVoox, lepszą płynność pionową skośną i boczną, lepszą redukcję szumów i oczywiście ambilight .
Philips ma też TVN Player z aplikacji która nie występuje w LG.
Jest również Miracast, wifi smart screen, multiroom.
 

PatroleQ

Member
Witam!

Oddałem TV LG 55LA660S ze względu na okropny banding.
Teraz znowu zaczyna się polowanie, jaki polecacie z najbardziej wyeliminowanym bandingiem?

SONY 55W805A
PHILIPS 55PFL6008K
LG 55LA740S
SAMSUNG 55F6770


Ręce opadają czytając opinię, każdy ma wady.
 

PatroleQ

Member
Ostatecznie wybrałem SAMSUNG UE55F6640. Mam kolejne czternaście dni na oddanie. Jednak go zostawię. O wiele lepiej z bandingiem w porównaniu z LG.
Brak cloudingu - całkowity. Obraz bardziej naturalny. Wada to lekko ciemne rogi ale to standard. Zastrzeżenie mam co do motion plus to ma być podbite te 600 Hz? Chyba lepiej było w LG ale teraz nie mam jak porównać.

Nie miało być samsunga ale to już trzeci tv samsung w domu.
Jestem zadowolony.

PS. Matryca 55A1AFAV
Hmm Wy macie 6 zamiast A nie wiem co to oznacza?
 
Ostatnia edycja:

panasłoik

New member
Witam,
napiszę krótko, masz racje Sharp = tandetny design (wykonanie zupełnie nie przemyślane)
Natomiast w jakości obrazu absolutnie, absolutnie jest najlepszy w swojej klasie
cenowej - 50", 60"
Pozdr.
Jakież te opinie są okrutnie różne. Według pracowników MM w moim mieście SHARP w 2013 nie wypuścił żadnego sensownego TV w klasie 50 cali. Modele 752 652 to syf totalny według nich
 
Do góry