Jaki TV LED 3D w okolicy 3000zl?

Whiplash

New member
Bez reklam
Witam, jak w temacie wydaje mi sie ze bede musial powoli szykowac sie na kupno TV bo moj 6 letni samsung dostal jakies bialej łuny po prawej stronie ekranu...

Czytajac forum, testy i chodzac po sklepach w oko wpadly mi 3 modele
Panasonic 42 ET5 ze wzgledu na 4 pary okularow w zestawie
Sony 40 HX750, szkoda ze bez okularow
Samsung 40 ES 6xxx

Prosze was o porade co bedzie najlepszym wyborem, moze sami zaproponujecie cos lepszego?
TV ogaldany jest w pokoju poludniowym, slonce nigdy nie jest prosto w okna. Odleglosc do kanapy ok 3,5m, podlaczone N, Blu ray, DVBT
 

Whiplash

New member
Bez reklam
KIKI 42 cale jest max co sie zmiesci poniewaz w pokoju stoi tez stol z krzeslami a z dwoch stron TV stoja kolumny od KD. Jest tak sciana po prawej stronie, dalej kolumna>stolik z TV>kolumna i zaraz stol.

No wlasnie ogladalem wczoraj w sklepie tego philipsa no i wizualnie jesli chodzi o wyglad to Panasonic ladniejszy jest w tym graficie niz srebrna metalowa ramka philipsa. Co do obrazu nie wypowiadam sie bo wiesz jak jest w marketach, 100 TV na jednym sygnale...

Czyli sony i samsung odradzasz, dlaczego? I w czym philips jest lepszy od Panasonica?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dzieki za oferte ale jeszcze nie kupuje ;)

KIKI powiedz mi jeszcze dlaczego odrzuciles Sony i Samsunga, a wybierajac Panasonica vs Philipsa raczej podobny poziom czy ktorys sie wyroznia?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Napisalem Ci chyba ze 42' to max co moge kupic.. KIKI myslem ze mozesz powiedziec cos wiecej o tych modelach a nie tylko ze lepszego nie kupisz. Takie teksty to slysze w kazdym sklepie w zaleznosci za jaka marke dostaja pieniadze...
 
Ostatnia edycja:

Podpucha

New member
A ja wczoraj kupilem 46PFL5507k/12 i jestem zadowolony, podswietlanie lepsze jak w samsungu d8000 moze to przez ta ramke ze maja sie gdzies te diody pomiescic dlatego nie ma takich jasniejszych poswiat przy krawedziach co mnie mile zaskoczyło. Jedyne co narazie nie moge rozgrysc to fakt ze nie czyta tylu formatow audio co d8000 w filmach ktore mam w MKV.

Ale poza tym jestem jak najbardziej zadowolony przy konsoli smiga bardzo ładnie i płynnie, na dniach ma byc kurier z multiroomem wiec wtedy bede go podlaczal do kanalow HD, ale jak na pierwszy rzut oka obraz jakosciowo bardzo dobry, w media expert wutargowalem jeszcze w cenie 3499 okularki 3d.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Czytalem juz testy obu TV i oba sa chwalone wiec wydaje mi sie ze ktory bym nie kupil to bede zadowolony. Slyszlem ze Philips jako firma sie konczy ale nie wiem ile w tym prawdy, za panasoniciem przemawiaja 4 pary okularow no i wyglad, wykonany jest o wiele lepiej niz philips co potwierdzila opnia kobiety ;) Chyba zdecyduje sie na panasonica jak trafi sie dobra promocja (ostatnio w MM za 2600)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Mam jeszcze jedno pytanie, czy obecne TV LCD LED lepiej radza sobie z sygnalem SD nadawanym przez platformy cyfrowe N/ C+ niz te produkowane np 6 lat temu? Dlaczego pytam, poniewaz chcialbym wiedziec czy np na Panasonicu 42 ET5 na ktory raczej sie zdecyduje obraz z kanalow SD bedzie troche lepszy niz na moim 6 letnim Samsungu czy raczej nie bedzie roznicy?
 

karapuszek

New member
Witam posiadam telewizor Toshiba 40TL963 chodź model mało popularny w Polsce gra naprawdę dobrze (zarówno z SD, HD i 3D) sporo bajerów multimedialnych, chyba wszystkie kodeki video przez USB. Razem z okularami powinieneś się spokojnie zmieścić poniżej 3 tyś
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tak - radzą sobie lepiej, bo zdecydowanie lepsze procesory są wrzucane obecnie do telewizorów.
Do Twoich wymagań zastanawowił bym się jeszcze poważnie nad Toshibą VL963, sam planuję zakup tego TV, jak tylko oddam starszy znajomym.
Masz tam 4x okulary 3d, świetny design i bardzo dobrą jakość obrazu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Na rynku jest taki wybor ze mozna oszalec, kazdy model ma jakies wady i zalety. Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, mianowicie czy zestawiajac Panasonica ET5 z Sony HX750 bo to ta sama polka do modeli wyzszych np Panasonic DT50 czy sony HX850 ktore kosztuja kolo 5000zl jakosc obrazu jest o wiele lepsza niz w tych tanszych modelach?
Pytanie czy warto dolozyc te 2000zl do et5/hx750 i kupic DT50/HX850 ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
według mnie - nie warto. Najlepsza jest średnia półka - ma najlepszy stosunek ceny do jakości. W wyższej często płacimy za małe dodatki, których nawet nie zauważymy przy normalnym użytkowaniu.
 
Do góry