Jaki TV LCD?

piochux

New member
Witam wszystkich. Od dłuższego czasu przeszukuję internet w poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie tv. Do tej pory moją uwagę najbardziej przykuwał Samsung LE-40F86, ale zobaczyłem nowy model Samsung LE40A656 i nie wiem już kompletnie co wybrać. Znalazłem też informacje że mają pojawić sie niedługo kolejne nowe modele tej firmy. Czy warto na nie poczekać? Lub czy lepiej wybrać telewizor innej firmy (interesuje mnie tylko LCD 40-42 cale)? Dodam że bardzo ważne są dla mnie kąty widzenia i skalowanie z niskiej rozdzielczości - będzie mi służył za ekran do PC, X360 i TV naziemnej (niedługo prawdopodobnie kupuję Cyfrę +). Moje fundusze to max 5 tyś. zł. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z lcd telewizor który nie ma kątów - to Toshiba 40 XF 35-0 - w tej klasie cenowej. Do Twoich potrzeb chyba najlepiej spełni oczekiwania .
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550

DSC_0201.JPG


Toshiba 42 Z 3030-
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17438

Sharp 42 Xl2
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742

icon1.gif
Sharp 46XL2 /full hd/ - święta z japończykiem
Należy do ścisłej czołówki światowej. Mowa o lcd - Sharp 46XL2 który wyprodukowany w Japonii świadczy o jakosci , trwałości modelu.
Ma niski pobór mocy - 253 W.
2b8e87f403999b30med.jpg


Jak cała seria jest bardzo chudy. I wszystkie złącza inaczej usytuowane niż w dotychczasowych modelach.
Obsługa jest z prawej strony , a nie tak jak zawsze od góry. Złacza są również z boku , a dodatkowo ukryte pod specjalną zaślepką.
48dfbcac1068effdmed.jpg


Ponieważ model jest już bardzo cienki - to złącza mieszczą się pod spodem.
Pewnie przyjdzie czas że trzeba będzie je montować w stacji dokującej.
1971f41087b4b3a0med.jpg


Tym razem zaczniemy od sygnałów standardowych.
Zdjęcia i obserwacja jest robiona z ogległości 1-1,5 metra .
18ed550a546eebe3med.jpg


Przy sygnale dachowym jakość jest bardzo dobra , co znacznie podnosi atrakcyjność zakupu ekranu nawet od 2-3 metrów.
c90fa31fc0a3c5e7med.jpg


33bec4947fae3332med.jpg


Bo skalowanie pokazuje że jakość , jesli sygnał jest w wersjii podstawowej , jest extra.
8936b6548d004311med.jpg


Czerń tak jak pisaliśmy wcześniej - jest zaskakujaco dobra jak na lcd.
I to zarówno bezpośrednia jak i ujecia boczne / choć tu rewelacji nie ma/.
129a88a1aee8ffeamed.jpg


Sony 40 D 3500 - jeśli chodzi o cenę.
 

mishimaz

New member
Witam
Jak większość ludzi noszących się z zmiarem kupna fajnego tv mam wiele rozterek, myśllem, że przeczytanie kilku forum, roziąże mójproblem. Niestety w tej chwili już całkowicie się pogubiłem. Prosiłbym więc o pomoc w znalezieniu odpowiedniego tv do moich wymagań.

Chciałbym nabyć tv LCD, full HD (lecz nie z nazwy, wolałbym żeby żeczywiście obsługiwało 1080 :)), z tego co wyczytalem jest to możliwe od 42' lub 46', więc niech posiada tą najniższą wymaganą przekoątną. tv mam zamiar oglądać z odległości ok 1,5-2,5m.

Będzie on przeznaczony przedewszystkim pod PS3 w związku z tym koniecznym by było żeby:
-posiadał wszelką redukcje szumów i nakładki poprawiające jakość obrazu
-likwidował efekty smurzenia, nie przejawiał tendencji do ząbkowania krawędzi
-nie powodował skakania odrazu (podobno w tym wypadku musi miec te 100Hz)
-posiadał dobre wysycenie kolorami, duży kontrast i tą głęboką "czarną" czerń :)
-dobrze jak by posiadał szeroki kąt widzenia
-dawał możliwie szeroki zakres ustawiania jego parametrów
-wykazywał się małą awaryjnością (choć nie wiem czy tv tej klasy mają jeszcze tendencjedo awarii :))

Planuję przeznaczyć na zkup ok. 4000 do max. 5000 tys.

Czasem przydało by się na nim też coś oglądnąć, wiec wcale bym się nie obraził jak by jakość fuszczanych na nim filmów była ok. Wiem, że zależy to od sygnału wq mom przypadku będzie to zwykła kablówi oczywiście PS3, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość. W każdym razie jest to dla mnie sprawa drugorzędna.

P.S. Wszelkie UZASADNIONE sugestie co do innych parametrów przyadnych mi w tv polepszających wizualną jakość gier na PS3 mile widziane.

Siedzi mi w głowie jakiś zabobon, przez który mam większe zaufanie do takich marek jak:SONY, PHILIPS,PANASONIC,SAMSUNG, a mniejsze do:SHARP, TOSHIBA, JVC (ale każdy z nich będzie dobry, pod warunkiem, że naprawe będzie porządny)

Prosze więc o podanie mi w jakiejś kolejności konretnych modeli tv (z różnicami dzielącymi je)- a juz ekstra by było jak byłby to ten jeden konkretny- odpowiednich dla mnie.

Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE ZA POMOC I POZDRAWIAM :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej lepsze parametry i mozliwości maja te co u Ciebie są na drugim planie. Chociaż jak wynika u użytkowników portalu są bezapelacyjnie na pierwszych miejscach.
www.zlotypixel.pl
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24762
Sharp 42 Xl2
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742
Bez względu jaka gra - to szczegóły są rewelacyjne
e15cae140ee0015fmed.jpg


Sharp 42 B 20
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23842

Dynamiczne sceny i zero kłopotów z szumami . Widać że matryca i procesory spokojnie dają sobie radę z płynnościa ruchu.
4d54d9708ebff8b6med.jpg


JVC 42 S90
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24344

Teraz jeszcze gorzej -bo ktoś postawił na drodze opony :eek:k:
15f3eab16e90d71emed.jpg
 

mishimaz

New member
KIKI
Czy z pośród przedstawnych przez ciebie TV widzisz konkretnego faworyta?
Czy miałaś przyjemność grania na tych TV?
Czy dobra jakość obrazu wyświetlanego przez nie jest potwierdzona w 100%?
 

mishimaz

New member
KIKI
Dzięki wielkie za pomoc ten tv wydaje się dobrym wyborem, jak będę miał jeszcze jakieś wątpliowści napewno będe dalej męczył pytaniami:)
 

mishimaz

New member
KIKI
Ostatnie pytanie, spędziłem sporo czasu na czytaniu opini na temat obu telewizorów (Sharp 42-XL2 i JVC 42-S90). Pisałeś, że JVC malepszy kontrast, ale czy dużo lepszy? z tego co znalazłem w necie to Sharp wydaje się być znacznie lepszym tv (szybszy czas reakcji, posiada 100HZ) i kórcze ciężko mi podjąć ostateczną decyzję. Prosze wyraż swoją opinie, WIELKIE DZIĘKI:)

P.S. Jaka jest różnica między JVC 42-S90, a JVC 42-DS9

Wiem, że powtarzam poniekąd pytanie, ale kilka tyś. zł. drogą nie chodzi i wolę byc pewny swego zakupu :)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
piochux- proszę umieszczać posty we właściwych wątkach. Tym razem przeniosłem- następnym razem kasacja + ban dla wszyskich uczestników dyskusji.
 

marcus1968

New member
kiki napisał:
JVC ma większa płynność. Nowy model S 90 - ten będzie w Polsce / D - z tunerem cyfrowym DVB/.
No i znowu - topowy model, a tuner dvb-t tylko mpeg2...

Po cholere nam wsadzaja do tych odbiornikow tunery cyfrowe, ktore juz na starcie nie beda do niczego przydatne ???

I jeszcze to ma byc dla klientow jakis wyroznik zachecajacy do zakupow...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dokładnie tak. Bo w Polsce nie ma wybranego systemu nadawania w jakiej kompresji bedzie ? . A po co masz płacić za dwa jak i tak skorzystasz tylko z jednego. Więc logiczne że to jest lepsze rozwiązanie.
 

marcus1968

New member
kiki napisał:
dokładnie tak. Bo w Polsce nie ma wybranego systemu nadawania w jakiej kompresji bedzie ? . A po co masz płacić za dwa jak i tak skorzystasz tylko z jednego. Więc logiczne że to jest lepsze rozwiązanie.

Generalnie cenie sobie twoje opinie kiki, ale tym razem sie z Toba nie zgodze.
Moze i faktycznie nie jest oficjalnie wybrany system kompresji, ale z duzym prawdopodobienstwem bedzie to mpeg4, wiec wydaje sie naturalne, iz decydujac sie na zakup obecnie topowego sprzetu - za ciezkie badz co badz pieniadze - i jak wiekszosc ludzi myslac o przynajmniej kilku letnim okresie uzytkowania, mam prawo oczekiwac - aby przynajmniej potencjalnie byl on w stanie w przyszlosci odebrac sygnal dvb-t z takim wlasnie "przyszlosciowym" algorytmem kompresji - a ewentualne niuanse kodowania po ogloszeniu oficjalnych parametrow mozna byloby z pewnoscia uwzglednic poprzez upgrade firmware'u ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Twoja kasa , Twój wybór . ale zanim Polska wprowadzi i upowszechni system - większość będzie już po zakupie kolejnego nowego modelu :D.
Może być to nawet w 2014 roku - czyli za 6 lat . Przypomnij sobie co było 6 lat temu ?
Czyli - po co kupować na zapas ?
 

piochux

New member
Dzięki kiki za pomoc i sory że dopiero teraz odpisuję. Nie znalazłem jednak nigdzie tych tv, które mi polecałeś poniżej 5tys. a cena powyżej tej kwoty jest dla mnie nieosiągalna. Zdecyduję się chyba na Samsunga A656. pooh1968 - to mój pierwszy post na forum więc nie wiem jeszcze co gdzie powinno być, zresztą i tak długo się zastanawiałem gdzie ten wątek umieścić
 

HeavyMetalGuy

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Jako że przymierzam się do zakupu telewizora LCD podłączę się pod temat. Aktualnie mam kablówkę z UPC. Aczkolwiek więcej oglądam filmów na dvd niż tv. Zależy mi również na możłiwości podłączenia kompa - tu w celu pogrania w jakieś gry. Odległość od tv to od 2 do 3 metrów. Przekątna ekranu pomiędzy 37 i 42 cale. I choć poczytałem sporo wątków to nie łapię się jeszcze w tym wszystkim i nie wiem czy mierzyć w HD Ready czy Full HD. Budżet do 4000 zł.
Dodam, że pokój jest słabo nasłonecnziony. Powiedziałbym,że jest w nim wręcz szaro.

I mam jeszcze jedno pytanko. Na TV których firm w ogóle warto zwracać uwagę?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.
 

HeavyMetalGuy

New member
A Samsung? Nie warto? Co powiecie o tych modelach:
1. Sony KDL-40D3500.
2. Sharp LC-42AD5E-BK.
3. Toshiba Regza 42X3000PG.
Może jakieś inne propozycje?
 

janusz

New member
Bez reklam
Ja radzę jednak Samsunga, w końcu to marka nr 1 na świecie. Nawet ostatnio czytasłem, że wartość nazwy też wyprzedziła dotychczasowego lidera tj. SONY, bo nowoczesnością to już od kilku lat Samsung jest nr 1.
 
Do góry