Jaki TV LCD/LED 40-42" do 2000zł + kryteria i modele

siwek755

New member
Tego typu tematu może jest sporo, ale każdy ma swoje kryteria, dlatego mam nadzieję, że ktoś zechce mi pomóc z wyborze, byłbym za to bardzo wdzięczny. :)

Poniżej zamieszczam miejsce, skąd najczęściej korzysta się z TV:
2616536200_1390420640.jpg


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem + oby były jakieś kąty góra/dół - oglądanie z pozycji leżącej, poniżej poziomu telewizora
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? z tyłu telewizora (wschód)
7. Jaki masz obecnie telewizor? 28? cali kineskop
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? jak najlepszą jakość także na SD
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? nbox (ITI 5800s) przez HDMI
10 .Jakie urządzenia? wzmacniacz i ze względu na całkowity brak "RCA out" w dzisiejszych TV, zakup DAC'a będzie raczej nieunikniony, o ile nie uda się wyciągnąć audio ze SCART'a
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, przyroda, moto
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak (pełna przeglądarka WWW mile widziana)
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 40" lub 42"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie (to dotyczy chyba głównie najtańszych 50Hz?)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D? nieistotne, obojętne

Po tym, co sam poszukałem w internecie, wytypowałem takie oto modele:

* Samsung UE40F6400
* SHARP 39LE750
* PHILIPS 42PFL4208H
* PANASONIC TX-L42E6E


Wdzięczny będę za komentarze, sugestie dotyczące modeli, które pomogą mi wybrać najlepiej. Jeżeli ciężki wybór i potraficie chociaż któryś zdecydowanie odrzucić - za taką poradę również będę bardzo wdzięczny, zawsze to wybór się zawęża :)

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych warunków wielkość ma duże znaczenie.
Odległość też zdecydowanie niweluje prawie wszystkie braki.
Zostałbym przy lcd Panasonica 42E6
 

siwek755

New member
Pozwolę sobie dopytać, bo nie do końca zrozumiałem - co miałeś na myśli - "Do tych warunków wielkość ma duże znaczenie" yy znaczy do jakich warunków? :p Wielkość planuję 40/42 i to nie ulegnie zmianie.

Co do wyboru PANASONICa TX-L42E6E - googluje od czasu dodania 1. posta i też zacząłem coraz bardziej się nim interesować, po tym jak czytam opinie. Martwi mnie jednak natywne 50Hz.

Do tej pory byłem nastawiony na Samsunga - ten ma widzę 100Hz, 200 CMR i ogólnie trochę już o nim poczytałem, wiem, że np klawiatura bezprzewodowa Logitecha z touchpad'em mi podejdzie. :p

Takie szybkie, dość szczegółowe pytania, które przychodzą mi do głowy, ale z tego co widzę po Twoich postach na forum - może będziesz pamiętał:
1. do Panasonica podejdzie standardowa klawiatura typu Logitech Wireless Touch Keyboard K400?
2. któryś z nich ma dwukierunkowy SCART, z którego wyciągnę audio po RCA?
3. któryś z nich ma jakoś znacząco gorsze/lepsze kąty pionowe? Tego się boję, żeby przy leżeniu ekran nie był jakiś ciemny, czy coś, choć może przy obecnych TV już to poprawili.

Oczywiście to tylko taki bełkot niedoświadczonego usera, więc jakbyś mógł - rozwiń trochę - dlaczego Panasonic (a dlaczego np. nie Samsung)? Jakieś znaczące wady/zalety jednego względem drugiego? :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz aż 4 m do telewizora.
Ta odległość zniweluje wszelkie niedokładności.
Panasonic też obsługuje SMart Tv.
Ale Panasonic na najlepsze skalowanie nawet przy słabym bitrate.
Wybór należy do Ciebie.
 

siwek755

New member
Jeszcze 3 dość szczegółowe pytania, które przychodzą mi do głowy, ale z tego co widzę po Twoich postach na forum - może będziesz pamiętał takie rzeczy:
1. to, że Panasonic ma SmartTv oznacza, że obsłuży mi tego Logitecha K400?
2. któryś z nich ma dwukierunkowy SCART, z którego wyciągnę audio po RCA?
3. któryś z nich ma jakoś znacząco gorsze/lepsze kąty pionowe? Tego się boję, żeby przy leżeniu ekran nie był jakiś ciemny, czy coś, choć może przy obecnych TV już to poprawili.
jakbyś mógł jeszcze zamieścić (o ile pamiętasz) odpowiedzi na moje inne pytania byłbym bardzo wdzięczny.

Ogólnie mógłbyś sklasyfikować te modele od 1 do 4? :)
Odrzucę te 2 ostatnie i poczytam jeszcze trochę o dwóch pierwszych pozycjach.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
od strony samsunga:
ad1 wiadomo że tak
ad2 ze scarta wyciągniesz tylko analog i dvb, jak masz dekoder po hdmi to już nie puści
ad3 pod ostrym kątem dolnym w samsungu oraz robi się trochę jaśniejszy
 

siwek755

New member
ad2 ok, wymęczylismy już tą sprawę, porzucam temat gniazda SCART ;)
ad3 z tymi kątami jadę jutro na tour po marketach, najlepiej chyba tak będzie

MÓJ DYLEMAT TO:
Samsung UE46F6400 vs Panasonic Viera TX-L42E6

Sporo czasu siedziałem i czytałem testy oby modeli i przygotowałem małe zestawienie w oparciu o oceny z tych samych portali:

HpnHpES.jpg

(w ruch poszedł translator, bo opisy były po holendersku)

Jak widać, dużo się w tej kwestii nie wyjaśniło.
Zarówno jeden, jak i drugi model posiada swoje większe i mniejsze plusy i minusy...

To, co wydaje mi się najistotniejsze - pogrubiłem.
Problem w tym, że dalej te plusy i minusy mi się równoważą :(

Panasonic Viera TX-L42E6
+ jakość obrazu (głębia/kontrast)
+ tańszy (wersja 39cali nawet o 400zł)
+ 2x mniejzsy pobór prądu: 48W (Samsung 83W)
+ lepsze skalowanie (różnica przy SD)
- czas reakcji, 50Hz
- brak 3D
- słabe głośniki
- mniejsze kąty

Samsung UE46F6400
+ Smart Touch Control
+ 3D + lepszy SMART?
+ dźwięk
+ 100Hz, 200Hz CMR
- słabsze skalowanie (SD)
- wyższa cena
- większy pobór 83W (Panasonic 48W)

Moje podstawowe wymagania spełniają oba modele.
Skupiam się już więc tylko na obrazie...

Ciągle się zastanawiam - na czym mogę bardziej ucierpieć: na Hz czy tym skalingu
i jaką decyzję w związku z tym podjąć..? HELP :(
 
Ostatnia edycja:

siwek755

New member
Przepraszam... tam miało być przy Samsungu 40, nie 46 wiem czemu dwukrotnie w poście napisałem 46. :/

*Samsung ue40f6400 vs Panasonic tx-l42e6e
 

omot

Member
W kontkekście panasa,czy philipsa to pewnie mało kto wie,
ze te telewizory nie mają opcji timera, tzn nie mają funkcji budzenia.
(Nie włączy się o danym czasie)
(LG, Samsungi maja)
 

siwek755

New member
Wybrałem się dzisiaj do Saturna w celu zapoznania się z obydwoma ekranami na żywo (Panasonic Viera TX-L42E6 i Samsung UE46F6400).

Oczywiście jak na prawdziwego Polaka przystało, siedziałem w sklepie 2h i posprawdzałem, pobawiłem się czym się dało :popcorn:

Samsung UE40F6400 postawiony był na uboczu, w sposób uniemożliwiający porównanie jakości jego obrazu w jakimś stopniu z innymi modelami. Zbadałem więc funkcje, kąty, budowę i jakość wykonania. Sam obraz oglądałem już na "ściance", gdzie lepiej to porównać. Wprawdzie na UE46F6400, ale zakładam, że prócz rozmiaru, ekran niczym innym się nie różni. Ogólnie oceniam go pozytywnie. Dość znacznie wyróżniał się na plus podłóg innych modeli z podobnej półki cenowej, rozwieszonych wokoło.

Panasonic TX-L42E6K znajdował się oczywiście na drugim końcu działu i bezpośrednie porównanie jego obrazu z Samsungiem było niemożliwe. Mimo wszystko, w modelu tym zaobserwowałem dość szybko dokładnie to, o czym pisano tutaj oraz w różnych recenzjach tego ekranu - ładny kontrast, mistrzowska wręcz czerń, na poziomie plazmy, ale... no właśnie. Nie wiem czy to kwestia rzeczywistych 50Hz, ale obraz "smuży" naprawdę znacznie :/ Wyświetlany nie był nawet mecz czy coś podobnego - leciał jakiś film w HD i w zwykłych ruchach postaci dało się zaobserwować dość wyraźne "klatkowanie". Był ze mną znajomy, który podchodził obiektywnie do wszystkich modeli i niestety od razu stwierdził to samo. Sam obraz robi duże wrażenie, ale jak przychodzi "ruch" to jak dla mnie jest naprawdę kiepsko... Dość negatywnie się zaskoczyłem.

/ dygresja - bezpośrednio pod TX-L42E6K wisiał polecany tu często (jak i wszędzie, z tego co widzę) TX-P42ST60E. Jak ktoś woli plazmę i ma trochę większy budżet na TV - ten ekran zrobił na mnie naprawdę wielkie, pozytywne wrażenie! Rewelacyjny obraz, no i podłóg E6, na którym wyświetlane były równocześnie te same treści - bardzo duża różnica w płynności wyświetlania na + oczywiście dla 60E.

Co jeszcze udało mi się wychwycić z pierdół, która mogłaby zaboleć w przyszłości - w E6, brak możliwości nagrywania przez USB oraz edycji formatu napisów (które wyświetlane są dość małe /w Samsungu zmian takich dokonać można).

Puentując - płynność ruchu modelu TX-L42E6K na tyle mnie zaskoczyła, że będę musiał wybrać się gdzieś jeszcze, by się co do tego upewnić. Na dziś - Samsung wypadł dla mnie lepiej.

PS czy to, że skalowanie w TV będzie miało w moim przypadku znaczenie tylko przy materiałach z USB czy też filmach z VOD, bo przy kanałach sat. skalowanie przejmuje dekoder nbox jest prawdą?
 
Ostatnia edycja:
Do góry