Jaki tv kupić ?

brutecki

New member
Witam

Panowie noszę się z zamiarem kupna tv do pokoju o metrażu 22 m . Tv często będzie ogladany z odległości prawie 5 m a dokładnie z 4,70 cm , więc dylemat jest jaki rozmiar wybrać 65 czy już 75 ? Tv będzie stał na szafce . Na telewizorze będę korzystał z tv satelitarnej , netflix , youtube , Ps4, kiedyś pewnie ps5 więc fajnie jakby miał hdmi 2.1 . Zamierzam też często ogladać piłkę nożną . Zależy mi na dobrej jakości obrazu , dobrych kątach widzenia . Chciałbym dokonać dobrego wyboru więc liczę na waszą pomoc gdyż sam o Tv wiem niewiele . Mój budżet to 6 tys ale jeśli będzie warto to może max 1000 bym dołożył do budżetu . Jak sądzicie warto czekać z zakupem do black friaday ??? i czy warto taki tv ubezpieczyć aby przedłużyć mu gwarację ??? . Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz naprawdę dużą odległość od ekranu.
Sięgałbym po 75"
- Sony 75XG8096
- Philips 75PUS8303
- LG 75UN81003
- TCL 75C815
- Philips 75PuS7805
- TCL 75 EP660
Jak będziesz niebieski specjalna ofertę plus pakiet gratisów dodatkowo o wartości 500 zł .
 

Meruzak

New member
Masz naprawdę dużą odległość od ekranu.
Sięgałbym po 75"
- Sony 75XG8096
- Philips 75PUS8303
- LG 75UN81003
- TCL 75C815
- Philips 75PuS7805
- TCL 75 EP660
Jak będziesz niebieski specjalna ofertę plus pakiet gratisów dodatkowo o wartości 500 zł .

LG un8100? Czy 8500?
Sam rozważam LG 75un8500 ale nie wiem czy pchać się w ips...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Meruzak - jest w wersji 75UN85003 lub 75UN81003


============================
brutecki - LG 75UN85003 i 75 C815 - to najtańsze modele z matrycą 100 Hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Problem taki , że LG 82 nie są z Polskiej dystrybucji.
Sony 75XG - bardzo dobry ale nie produkowany ponad pół roku i raczej nie osiągalny.

Extra masz :
TCL 75C815 Qled
Sony 75XG8096
Philips 75PUS8303
Sony 75XH8096
TCL 75EP660
Philips 75PUS7805
LG 75UN85003
Jak będziesz niebieski masz w specjalnej ofercie z pakietem dodatkowo.
 

brutecki

New member
Panowie chyba zdecyduję się na 65 cali - grać na konsoli bedę mógł z bliższej odległości a ogladał tv będę z tych 4,5 metra . Zastanawiam się nad samsung q80T , Q90T ( czy jest sens dopłacać ?? wzlędem Q80 t ) i sony sony xh9505 , co byście wybrali ?? , który system lepszy tizen vs android ?
 

SDman

Banned
Dla jednego lepszy jest Tizen dla drugiego Android.
W kwestii obrazu wg. Twoich potrzeb jak najbardziej powinieneś dopłacić do Q90T czy XH95.
Oba mają bardzo dobre kąty widzenia. Samsung moim zdaniem ma lepsze, ma również skuteczniejszą powłokę antyrefleksyjną. Jest również cieńszy i to sporo od Sony.
Sony ma przewagę w postaci Dolby Vision i dla osób "starszej generacji" ma wzorowy pilot podświetlany :)
 

brutecki

New member
Bardziej skłaniam się ku temu Q90t ale natknąłem się już na parę negatywnych ocen tego tv . Między innymi że gorszy od odpowiednika z tamtego roku , że ma mniej stref wygaszania itp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma raczej słabe opinie .
Sony za to ma świetne.
Ma lepsze wyposażenie i możliwości.
Obydwa masz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum.
 

brutecki

New member
W tym sony chyba jedyna wada to brak hdmi 2.1 - pytanie tylko czy to będzie miało znaczenie w ps5 ?? Ponoć tak - a nie ukrywam że jak kupie Tv to nie mam go zamiaru wymieniać za 2-3 lata
 

żagiel75

New member
Bardziej skłaniam się ku temu Q90t ale natknąłem się już na parę negatywnych ocen tego tv . Między innymi że gorszy od odpowiednika z tamtego roku , że ma mniej stref wygaszania itp

Odpowiednikiem q90t jest zeszłoroczny q80r. Więc w q90t jest tyle samo stref, lepszy algorytm wygaszania, Tizen to mistrzostwo świata i jakość dźwięku lepsza od sony.
 
Do góry