Jaki TV do sypialni - 40", budżet 4k

gier0

New member
Witam, chciałbym kupić TV do sypialni. Wstępnie przymierzałem się do Samsunga UE40D7000 jest lekko poza budżetem.

1. Odległość od ekranu: 2.5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: pomijalnie (użytek głównie wieczorami)
3. Jak duży jest pokój: 4x3m
4. Preferowana technologia:LED lub Plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor: nie mam
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: kablówka cyfrowa SD, filmy z DLNA
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy delikatnym świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: 40"
12. Preferowana marka: Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach: brak
14. Jakie urządzenia będą podłączone: kablówka (HDMI), DLNA przez WiFi
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 30% TV 40% internet 30% DLNA
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: bardzo :)
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: obojetnie
22. Ma mieć 3D: niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD: nie.
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI kablówka i WiFi
26. Jaki masz sygnał: cyfrowa kablówka Dialog
27. Ile programów HD: kilka
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: niekoniecznie
31.Na czym najbardziej Ci zależy: funkcje sieciowe
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 1-3h
33.Ile osób ogląda: 2
34.Jaka klasa cenowa? 4000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz się zmieścić w budżecie to zdecydowanie Sharp 40 le830 - tym bardziej że siedzisz na prost. Jeśli poza budżetem do kablówki - to raczej 42VT30 tym bardziej że głownie wieczorami.
 

gier0

New member
Panas poza budżetem, więc oglądam Sharpa. Brałem jeszcze pod uwagę Samsunga UE40D6750, który ma strefowe wygaszanie. Sharp ma krawędziowe podświetlanie. Czy będzie to zauważalne? Jak wypadłoby porównanie tych dwóch modeli (w sensie UE40D6750 vs LE830)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp ma lepszą płynność , szerszą paletę barw, skalowanie:

008_DSC_9601.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Pamiętaj o kalibracji obrazu :
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/6...arto-kalibrowac-telewizor-wygraj-nagrody.html
 

digitalus

Banned
Panas poza budżetem, więc oglądam Sharpa. Brałem jeszcze pod uwagę Samsunga UE40D6750, który ma strefowe wygaszanie. Sharp ma krawędziowe podświetlanie. Czy będzie to zauważalne? Jak wypadłoby porównanie tych dwóch modeli (w sensie UE40D6750 vs LE830)?
Jesli ogladasz telewizje glownie wieczorem to wybralbym plazme bo sprawdzi sie zdecydowanie lepiej.
Wiadomo ze w sklepie plazma prezentuje sie gorzej od lcd ale w domu zdecydowanie lepiej
Plazma ma lepsze katy boczne, takie jak w crt(kieneskop)
Kliknij tez tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/509065-post1556.html
Wybor nalezy do Ciebie
Link z filmem powielany wiele razy. Plazma to lepszy wybor

http://www.youtube.com/watch?v=I9srWo1Ikd0
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
@ Kiki
zapomniałeś dodać że ma lepszą płynność ale tylko przy włączonych systemach ruchu, co wpływa na naturalność odbioru obrazu w ruchu, bez tego nie ma porównania żadnego
z tym dodatkowym żółtym i tak nie dorównuje plaźmie a nawet niektórym LCD, być może po kalibracji (problematyczna)
najważniejsze że ten tv ma beznadziejną czerń i jednak zdarza się clouding, a to w warunkach zaciemnienia jest mocno uciążliwe
 

gier0

New member
Dzięki, zajrzę tam. Mam jeszcze jedno pytanie czy np. G30 a GT30 róznią się tylko technologią 3D (podonie V20 a VT20). Pytam, bo jest sporo porównań G30 do V20 (a ja chciałbym wybrać między GT30 a VT20).
 

gier0

New member
No to na polu boju zostały LE830 i GT30. Czy rzeczywiście ten LE830 będzie się kiepsko sprawował w warunkach zaciemnienia? Który z nich będzie miał lepszy obraz - TV będzie w sypialni, użytkownay głównie wieczorami, źródło sygnału cyfrowe SD z Dialogu / filmy z sieci.
 

tdx

New member
Bez reklam
Oba TV są bardzo fajne ale stawiałbym tutaj na 1 miejscu GT30. Bardzo przyjemnie będzie Ci się oglądało ten TV :)
 

tdx

New member
Bez reklam
:) jak to led ze wszystkimi tego + (pełna przeglądarka www, odtwarza wszystko z USB, i bierze ok 55W) i - (wieczorem przy pełnym zaciemnieniu zobaczysz podświetlenie matrycy)

W ciągu dnia lepiej będzie chodzić led natomiast w nocy przewaga będzie po stronie GT30...

Sam stałem przed wyborem D7000 czy GT30 -> ostatecznie wybrałem D7000 ale przeważyło to że używam tego TV również często jako 2 monitora + bezproblemowe odtwarzanie filmów z USB....
Gdyby nie to na pewno zostałbym przy GT30 (oba TV testowałem w domu i oba polecam)

link do zdjęć w nocy
 
Ostatnia edycja:
Do góry