Jaki TV do starego dekodera Cyfrowy Polsat HD6000?

subgoku

New member
Witam serdecznie.
Prosiłbym bardzo o jakies podpowiedzi jaki nowy telewizor lub używany można zakupić do dekodera Cyfrowy Polsat HD6000. W przedziale cenowym do 2000zł, nie musi byc 4K bo i tak dekoder obsługuje max FullHD.

Czy potrzebuje jakiś specyficznych danych technicznych których szukać w dokumentacjach aby być pewny ze dekoder prawidłowo wyświetli obraz. Nie mam możliwości zabrania dekodera do znajomych albo zabrania TV od kogoś i sprawdzenia u siebie :(

Krótke wyjasnienie sprawy. Zakupiłem najnowszy TCL 43C645 po podłaczeniu wspomnianego dekoder wyświetla obraz 576p 50Hz. Czytając rózne komentarze żadne ustawienia nie pomoga jedynie wymiana dekodera a to tez jest niemożliwe bo nowy dekoder wiąże sie z nowym droższym abonamentem. TV zwróciłem sprzedawcy ale pozostaje dylemat co kupić aby pokazywało prawidłowe 1080p?

Obecny posiadany TV to 10 letni Samsung UE32F5000 działa znakomicie ale już pasowało by coś wiekszego.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tv wyświetla to co mu podaje dekoder, musiałeś mieć złe ustawienia w dekoderze bo ten tv który miałeś powinien poprawnie wyświetlić taki obraz. Nie ma i nie są potrzebne specjalistyczne telewizory pod ten dekoder...
 

subgoku

New member
Nie bede sie chwalił ale jestem z zamiłowania informatykiem i umiem sprawdzic wszelkie mozliwe ustawienia dekodera czy TV. Nie ma żadnego ustawienia które by wyswietliło sygnał FullHD. Zadne zmiany kabli zmiany portów HDMI czy cokolwiek. Tylko i wyłacznie wymiana dekodera(nowy abonament) lub wymiana TV. Najważniejsze czy jak kupie nowego Samsunga QLED bedzie też podobnie a czy pozostaje jakiś fajny model z lat 2013-2015. Co jest takiego w dekoderze albo czego brakuje w TV że nie potrafi puścic normalnego sygnału 1080.

Moje podejrzenia to który sygnał jest ustawiony jest domyślny, TCL najpierw uruchamia Android TV, dopiero po uruchomieniu systemu przełacza sie na HDMI1, stary Samsung po włączeniu ma odrazu sygnał HDMI.
 

subgoku

New member
Udało sie zrobić testy. Sprawdziłem dekoder z Samsungiem z 2021 działa 1080p i z Toschibą z 2022 również działa. Sprawdzone z TCL model 55C715, sygnał 576p.
Dla wszystkich posiadających stare dekodery Cyfrowego Polsatu, jeżeli nie chcecie podpisywać nowej umowy wymaganej do zmianą dekodera, proponuje omijać bardzo fajne telewizory ale niestety niekompatybilne marki TCL.
 
Do góry