Jaki tv do salonu, lcd czy oled?

airdw

New member
Witam,

Powoli przymierzam się do wymiany tv, obecnie Samsung UE40F6400, a więc maleństwo. Salon z aneksem kuchennym mniej niż 30m2, dobrze nasłoneczniony. Rolety zamontowane w każdym oknie, więc można przyciemnić. Zazwyczaj oglądam wieczorem. Jeżeli telewizor by wisiał na ścianie, to odległość z jakiej będzie oglądany to 4m. Obecny stoi na szafce, oglądanie meczu z takiej odległości na 40 calach to dramat.
Sygnał z kablówki Sat Mont Service, zamiast dekodera wpięta karta w gniazdo tv. Super rozwiązanie, nie potrzeba drugiego pilota i miejsca na dekoder. Myślę, że takie złącze w nowych tv to standard ale pewny nie jestem, więc dobrze żeby coś takiego miał.
Zastanawiałem się nad 65 calami, ale znajomy niedawno taki kupił lcd, odległość od tv też 4m i po kilku dniach stwierdził, że 75 też spokojnie mógłby być. Nie piszcie, że 85 będzie ok, bo nie zmieści się pomiędzy witryny:). Oglądam wszystkiego po trochu, głównie filmy (hbo, netflix, filmy zgrane na pendrive podpięte pod usb, więc musi czytać takie pliki), sport (100/120Hz musi być) jak i telewizję informacyjną, czasami dłuższy czas 2-3 godziny (paski informacyjne a oled?)
Do tv będzie podłączony soundbar Sony htzf9 z tylnymi głośnikami, więc o dźwięk nie muszę się już martwić. W niedługim czasie pojawi się konsola PS5, premiera lub zaraz po nowym roku. Sam raczej nie gram (może się to zmieni), ale dzieci chętnie. Stąd konieczność pełnego złącza hdmi 2.1
Skłaniam się ku Sony 65 lub 75 xh9096, ale też chodzi mi po głowie oled 65cx. 77cx cena już nie dla mnie.
Stąd pytanie, czy lepiej większy 75 sony i spokojna głowa(soundbar i konsola tej samej firmy, na pewno będzie wszystko dobrze ze sobą gadać), czy może mniejszy lg 65cx. Ryzyko wypaleń przy oglądaniu tv informacyjnej i graniu na konsoli.
Może miał ktoś podobny dylemat, to proszę o opinie. Chyba, że jest jeszcze coś wartego uwagi.
Z zakupem mogę poczekać do premiery PS5, może pojawią się okazje cenowe na black friday, albo jakaś promocja przy zakupie z konsolą(tv dedykowany przez Sony do PS5).
 

SDman

Banned
Osób z podobnym dylematem jest wiele, odległość 4m jest spora i może faktycznie LCD 75" . SONY LED KD-75XH9096BAEP jest w M..Expert z dodatkową opaską XIAOMI Mi Band 4 -po rabatach za 7700.
Umysł wolny od wypaleń -bezcenne ale nocne sesje na OLED również.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Twoich potrze bezkompromisowa jakość :
- Philip 65Oled 804
- LG 65CX
- Philips 65 Oled 754

- Philips 75PUS8303
- LG 75Nano 913
- TCL 75C815
-
Plus pakiet gratisów
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co napisałeś brałbym 75 " LCD.
Skoro nowa konsola to z HDMI 2,1 i dużo grania.
Brałbym LG 75 NANO 903.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten akurat ma pełne podświetlenie strefowe full array i nie ma żadnych kłopotów z czernią !
Żadnych.
 

madhunt3r

New member
Dziwne, bo widziałem na oczy i widać te szare czernie, brak praktycznie hdr i jasność matrycy pozostawia wiele do życzenia w porównaniu do matrycy va.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brak HDR ???
A jak sprawdziłeś ?
Bo właśnie full Array jest najwyższym systemem dedykowanym do HDR !
I widziałeś też po kalibracji ?
 

madhunt3r

New member
Testy rtings, hdtv pl i na oczy widziałem w media ciemna matryca, kolory nasycone to fakt , ale zamiast czerni szarości. Później zrewidowałem to co widziałem na yt.
Recenzje kazdy narzeka ze czerni nie ma i nie broń byle czego skoro w praktycznie każdej recenzji słaby kontrast i czernie. Każdy ma prawo do swojego zdania, szanuje. Moje jest takie.

6a6c7b5c3a7df28e138210e142736e0b.jpg
 

airdw

New member
Wracając do tematu, zdecydowałem się na 65 cx. Wziąłem go z promocji z Media Expert ze strony pepper.pl z tosterem wyszła cena coś koło 7300. Wielkość w sam raz, 75 cali to już byłaby przesada:)
02-677 03
 

sysio2000

New member
Moglbys zdradzic jak udalo Ci sie kupic za niecałe 7400zl ten 65cx ze strony pepper pl? Wszedlem tam i rzeczywiscie na stronie pepper.pl widac że kosztuje 8499zl?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podepnę się do tematu z uwagi na podobny dylemat , tyle że u mnie wchodzi w grę 49-55 cali. Świat dalej idzie do przodu mimo Covida , zbieram kaskę na oferty na przełomie listopada/grudnia. Już prawie że oled wybrany ale dziś spojrzałem na tematy z Sony KD - 49XH9505, wygląda nieziemsko technicznie i wizualnie , ale czy to już nie czas na oleda. Zakup , jeśli los będzie sprzyjał na 5 lat minimum :p
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Na twoim miejscu jak masz 4m do ekranu i ps5 będzie kating sony xh9096. Ja go mialem brać ale wziolem xh9505 65 cal bo nie mam miejsca na ścianie za to będzie mniejszy tv ale z lepszym podswetelniem i czernian
 
Do góry