Jaki tv do ps3?

Masta_J

Active member
Bez reklam
Najważniejsza jest jakość obrazu, rozdzielczość to sprawa drugorzędna, z jakiej odległości będziesz grał/oglądał na tym 40/42"?

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy filmach różnicy raczej nie będziesz widział, a granie to tak akurat na granicy, jeden widzi, drugi nie - oczywiście to bardzo subiektywne i każdy musi ocenić samemu.

Pozdrawiam,
 

maxan

New member
Bez reklam
Przy oglądaniu filmów z laptopa plazma da Ci bardziej kinowy, naturalny obraz, natomiast LED sztucznie go wyostrzy, upiększy, będzie bardziej kontrastowy, nienaturalny.
Bez problemu można grać czy oglądać na plazmie w dzień, wystarczy po prostu zasłonić rolety, żaluzje czy co tam każdy ma na oknie.
Kilka lat temu jak wchodziło PS3 słyszeliśmy wszędzie te same teksty, wchodzi nowa technologia konsol trzeba kupić full hd i co? I zupełnie nic - full hd nie przyda Ci się o ile nie będziesz oglądał filmów czy grał z nosem w telewizorze, jeśli będziesz oglądał z większej odległości różnicy po prostu nie zobaczysz.
Na LEDzie będziesz miał słabszą niż na plazmie czerń (co ma duży związek m. in. z głębią kolorów), LED to gorszy czas reakcji (przy plazmie nie martwisz się o input lag), mniej naturalne kolory na LEDzie i gorsza głębia obrazu (te słabsze cechy to cechy każdego LEDa).
Co do powidoków, nie mówiąc już o wypaleniach to jest raczej pieść przeszłości, tym bardziej na Panasonicach.

Pozdrawiam,
tak tak, ja wiem swoje... rolety nie pomagają przy budżetówkach (dalej mamy lustro- do tego nie bede dnia i nocy siedzial w ciemni) , input lag ? stary przecie niektóre plazmy mają go na poziomie 50-150ms -niski input lag na plazmach to bajki, wypalenia i powidoki to też nie bajki jak ktoś namiętnie gra badz oglada ciagle jeden kanał... nowe LCD z podswietleniem led dorównuja plazmie pod wzgledem poziomu czerni (i czy ta czern taka wazna jest? na plazmie nie masz bialego tylko szary a w dzien czern na LCD/LED jest dużo mocniejsza) każdy kupuje co preferuje badz sie na tym przejeżdza tak jak ja -nigdy wiecej plazmy!
Pozdro :p
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mnie akurat filmy lepiej ogląda się jak jest ciemniej, input lag input lagiem a smużenie na niewyrabiającym się LEDzie to jest masakra, na plazmie tego nie uświadczysz.
Czerń jest jakieś 100 razy ważniejsza niż biel :)
Ja zawsze polecam prezentację w domu żeby się nie przejechać, po prezentacji wziąłem plazmę i jestem szczęśliwy ;-)

Pozdrawiam,
 

lukashao

New member
Właśnie ciężko jest się zdecydować pomiędzy ledem a plazmą. Chyba po prostu będę musiał pójść do sklepu z własną próbką jakiegoś filmu, pobawić się ustawieniami i zobaczymy jak to będzie wyglądać.
A skoro jesteśmy przy LEDach to czy Samsung Smart TV UE-46ES5500 ma rzeczywiste 100Hz a Philips Smart 47PFL4007H 200Hz? Wiem, że teraz producenci trochę mieszają z odświeżaniem. Orientujecie się może jakie podświetlenie mają te modele?
 

lukashao

New member
Nie ukrywam, że jestem fanem sporych ekranów, więc LEDy w powyższych modelach jak najbardziej są brane pod uwagę ze względów na rozmiar. Na pewno bardziej niż 40 calowy Samsung, który był mi polecany przez znajomego sprzedawcę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mysle ze jak podlaczysz konsole, to szybko podejmiesz decyzje. Kupuj to co Twoim zdaniem na pierwszy rzut oka sprawi Ci wiecej przyjemnosci w odbiorze. Wybor bedzie prosty, albo wybierzesz od razu pdp albo lcd, watpie abys stal godzine i sie zastanawial.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tylko właśnie najgorszy sposób wyboru TV to wybór na podstawie tego co się widzi w świetle sklepowym, które jest zupełnie inne niż to w domu.

Pozdrawiam,
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Absolutnie, inne oswietlenie sklepowe (pisalem o tym pare lat temu), brak mozliwosci zaciemnienia, brak czasu na kalibracje itp. itd. Malo tego, zdarza sie ze postawisz topowy model obok budzetowego, tej samej technologi i ten tanszy bedzie lepiej swiecil.
Czasem wystarczy wlaczyc jeden z trybow ustawien obrazu, ktory skutecznie zabije jakosc. Co gorsze, ktos kto nie zdaje sobie z tego sprawy opiniuje potem co zobaczyl i ma bledne wrazenia. Natomiast mi chodzi bardziej o ogolne odczucie, to nie jest tak ze juz kompletnie nic nie zobaczysz, ja jak kupowalem ostatnia plazme, to w sklepie swiecila bardzo przcietnie na pewnych plazczyznach, w domu po kalibracji, te minusy ktore mnie draznily, dalej mialy miejsce. Dlatego tez najlepszym sposobem jest prezentacja w domu, to jest podstawa przy dylematach.
 

lukashao

New member
Mam możliwość regulacji ustawień na takie, które byłby użytkowane w mieszkaniu. Jednak u znajomego w sklepie nie mają wszystkich modeli, które biorę pod uwagę stąd też będzie ciężko się do tego odnieść. Chyba, że uda się znaleźć coś bardzo zbliżonego.
Póki co dziękuję Wam za pomoc, daję sobie czas do końca miesiąca na zakup sprzętu, wtedy podsumuję co brałem pod uwagę, co ostatecznie wybrałem i dlaczego :)
 

maciek1027

New member
Siemka, szukam TV pod PS3, w niedalekiej przyszłości PS4 i pod filmy z lapka.
Odległość TV to ok 2.5 metra.
TV centralnie przed oknem, ale są rolety.

Myślałem nad:
Panasonic tx-p42x60 (plazma) - najniższy model plazmyl;/
Panasonic TX-L39EM6E (led) - przemawia za mną FULL HD, pod PS4 i jak wyżej najniższy model

oba są w podobnej cenie. Cena jaką jestem w stanie wydać to 2 tyś, ale czym mniej tym lepiej;p (wiem, złe rozumowanie)

Nie interesują mnie żadne bajery typu smart, tv nie będzie podłączony pod antenę i żaden dekoder.

W oko wpadł mi jeszcze LG 50PN6500 ale nie wiem czy nie za duży...
 
Ostatnia edycja:

kendzi1

New member
Witam ja mialem podobny do ciebie problem ale wybralem plazme poniewaz juz posiadam lg lh3000 47 cali lcd. I teraz zamiezam zakupic plazme Panasonica vt60 65 cali wersje:) jeszcze zastanawiam sie nad sharpem 70 le857 ale raczej bedzie vt60:)
 

eXtremePL

New member
maciek1027, pamiętaj, że telewizor nigdy nie jest za duży :) Z tych TV co podałeś, myślę, że LG jest najlepszym wyborem. Sam mając ograniczony budżet zdecydwałem się jakiś czas temu na plazmę LG i wyboru nie żałuję. Najlepiej, jak zawsze, wybrać się do sklepu i pomacać samemu sprzęty.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
zasadniczo powoli tez przygotowuje sie do zakupu nowego tv pod ps4 na początku nowego roku i już zasadniczo wiem że raczej będzie to samsung PS51f5000 - ze względu własnie na brak bajerów typu smart, od tego mam odtwarzacz oraz brak 3d bo nie rajcuje mnie zupełnie a dodatkowo komplikuje to konstrukcje i znacznie wpływa na cene a z tego co czytałem to jest to dobry model i na początku nowego roku będzie w przystępnej cenie mysle - samsungi maja lepszą opinie od LG choc ja do tej pory miałem 32 LG i nie narzekałem ale czas na zmiany. Panasonic niestety jest nieekonomiczny i się ceni wysoko i nawet starsze modele nie tanieją
 

maniek21341

New member
uzbieraj kase i kup sobie w grudniu tv sharpa 60 cali za 4500 i do tego GTA 5 jak do gier to kupowac jak najwiekszy tv nie bawic sie w jakies 40 lub 42 niema sensu przy 70 z 3 metrow jest jazda !! zanim zmienisz to bedzie ps5 , Pozdro
 

rogalesko

New member
Stoję przed wielkim życiowym dylematem czyli zakupem swojego pierwszego HD tivika. W 90% będzie służył wyłącznie do grania więc zależy mi na tym, żeby input lag był jak najmniejszy. Ponieważ odległość jaka będzie mnie dzielić od niego to maksymalnie 2 metry myślę, że 32' w zupełności wystarczą.

Tylko co kupić? Po przeczytaniu testu nakręciłem się na PHILIPS 32PFL4007H/12 ( czy model 32' tak jak 42' też ma zerowy input lag? ). Tylko, że trudno go dostać w naszych sklepach. Co polecacie oprócz niego w tej wielkości?
 
Do góry