Jaki tv do ps3?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie a takie ostatnie pytanie. W sklepie odradzaja mi kupowania 42 oO Bo mówią że mam mały pokój 5x6m. Lepiej brać 32 jesli mam zamiar używać jako monitora i odtwarzacza filmów jak i do gier? 42 cale i powiedzmy 1,5-2 metry od ekranu? Bedzie to komfortowe??

Wszystko zalezy do czego bedziesz uzywac tv, 1.5m to niewiele, ja siadalem ok.1m (64") przy materiale 3d i efekt wysmienity, mimo ze 3d moglo by dla mnie nie istniec, to bylem pod wielkim wrazeniem efektu 3d i dawno nic nie zrobilo na mnie takiego wrazenia jezeli chodzi o odbior czegokolwiek z tv. Natomiast siadanie i ogladanie 2d z tej odleglosci wiadomosci na tvn to juz inna bajka. Kupilem ostatnio do pc monitor led 3d samsunga 27" i co sie okazalo, praca na tym dla mnie okazala sie meczarnia i zostalem przy 23" gdzie uwazam ze jest idealnie.
Podsumowujac przekatna to podstawa im wieksza tym lepiej ale przy pewnej minimalnej odleglosci, co innego siedziec 4m przy 80" a co innego 1m przy 32". Jezeli tv bedzie uzywany do waidomosci, telenowel seriali i innych codzienych bzdur to przy zbyt malej odleglosci i duzej przekatnej zwariujesz, jezeli tylko wylacznie filmy i gry to smialo kupuj 42. Aczkolwiek uzywanie tej przekatnej do pc to nienajlepszy pomysl, dostaniesz bialym po oczach i odniechce Ci sie korzystania z przegladania stron.
No i oczywiscie do pc tylko i wylacznie lcd.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Panie Masta_J pytanie :

Witam! Po raz setne podobne pytanie ( za co przepraszam ). Zamierzam kupić telewizor głównie do grania na konsoli Playstation 3, czytałem duużo opini na temat LCD,LED,PLAZMA i do gier najlepsza będzie właśnie plazma. Wszyscy trzęsą portkami na powidoki ( ale ludzie piszą, że graja po pare godzin w jedno i takowych powidoków brak) Chcę kupić 42 cale FULL HD, w pokoju mam ciemno, gram raczej wieczorami, od telewizora będę jakieś 2-3m. Cena: +/- 2tyś zł. Raczej wybiorę Panasonic'a każdy kto ma to chwali (jesli nie to mnie poprawcie). Głównie interesuje mnie to aby jak najmniej kosztował, a jakość obrazu jak najlepsza, bezawaryjność i teraz pytanie : który model ? ( zaznaczam- tv głównie pod PS3 czyli te input lagi itp. - prosze o pomoc )PS. Nie interesują mnie bajerki typu 3D :)

Panasonic 42S30 chyba, że dołożysz do 42G30.

Pozdrawiam,
 

Adonael

New member
W tym samym pokoju przy pc mam monitor 22 cale więc mi wystarcza. Ten tv owszem chce podpiac ale do laptopa którym chce uruchamiać filmy z dysku na tv i oczywiscie grać w gry z ps3.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego LCD/LED jest lepszy do konsoli i dlaczego plazma jest gorsza?

Ile razy to pytanie bedzie stawiane?
Co jest lepsze, wyzywajaca blondyna czy stonowana skromna brunetka?
Masz jedna odpowiedz? No wlasnie. Zawsze beda dwa obozy zwolennikow i nigdy nie dojda do porozumienia.

Zamow prezentacje i postaw 2 tv obok siebie, jak bedzie lepsza plazma w Twoich warunkach mieszkaniowych to bierz pdp i po sprawie.

Sa tu fanboye plazm, lcd i sa tez tacy co obiektywnie podchodza do tematu a tez nie male a w sumie decydujace znaczenie ma to jaki lubimy obraz, nasycenie, kontrast, jasnosc, naturalnosc itp.
Jest wiele czynnikow o ktorych nikt za Ciebie nie zadecyduje. Obecnie dobre pdp/lcd stoja na takim poziome ze trudno znalezc wady przez ktore nie bedziesz mogl spac. Co innego kilka lat temu.

Jak ja twierdze ze do ps3 i pc lepszy jest lcd mimo ze posiadam takze pdp to jest to moje zdanie i moje oczekwiania co do obrazu, co nie zmienia faktu ze lcd/led jest pelen wad, tak samo jak pdp.
Moge zrozumiec ze ktos woli pdp do konsoli, kwestia upodoban co do obrazu i preferencji, ale nigdy nie zrozumie wyboru pdp jezeli chodzi o PC. To takie moje skromne zdanie.
Tak w kolko mozna wypisywac w punktach zalety i wady, czy posilkowac sie filmikami, ale nigdy nie zastapi to PREZENTACJI ktora da Ci odpowiedz juz w kilka minut, chyba ze lubisz randki w ciemno.
Daja tu na forum mozliwosc prezentacji, zal kilka stowek za kilka lat spokoju? Ja bym sie minuty nie zastanawial na taka prezentacja majac takie dylematy.Tego juz najbardziej nie potrafie zrozumiec
 
Ostatnia edycja:

ipsz

New member
Zamow prezentacje i postaw 2 tv obok siebie, jak bedzie lepsza plazma w Twoich warunkach mieszkaniowych to bierz pdp i po sprawie.

Ależ ja nie mam wątpliwości, że w sensie przyjemności odbioru obrazu plazmowy wyświetlacz lepiej się sprawdza przy grach na konsoli. Dwa powody są oczywiste - czas reakcji jest pomijalny i charakterystyka plazmy powoduje, że niedostatki grafiki generowanej przez konsole są lepiej "ukrywane" przed oglądającym. Mniej oczywisty jest pastelowy, mniej agresywny sposób przekazu ale to bardziej subiektywne wrażenie. Piszę to chyba trzeci albo czwarty raz a zapytałem z przekory.

Moge zrozumiec ze ktos woli pdp do konsoli, kwestia upodoban co do obrazu i preferencji, ale nigdy nie zrozumie wyboru pdp jezeli chodzi o PC. To takie moje skromne zdanie.

Fakt, że PC generuje natywnie 1080p w połączeniu z wysokiej jakości grafiką obala argument o poprawie odbioru przez ukrywanie niedostatków wynikających ze słabego antyaliasingu w grafice konsol, bo w PC to tylko kwestia mocy grafiki. Nie mniej nadal w PDP obraz jest mniej "syntetyczny" i przyjemniejszy w odbiorze. Praca z tekstem jest w obydwu przypadkach raczej nieciekawa bo telewizor nie zachowuje się jak monitor. Poza tym o ile konsola to głównie gry i przy okazji filmy to PC zupełnie odwrotnie - oczywiście w moim przypadku.
 

weizegger

New member
Witam. Wiem, ze ludzie wstawiaja tutaj po 30 podobnych postow dziennie, ale wlasnie z tego powodu (macie doswiadczenie w doradzaniu takim ludziom:D) postanowilem zamiescic również moje pytanie.

Chce kupic telewizor, ktorego podstawowym przeznaczeniem bedzie obsluga ps3. Mam juz telewizor LCD Sharp Auquos, 26 cali HD-Ready (nie pamietam konkretnego modelu, podam, jak wroce do domu). Jednak w zwiazku z tym, iz w kazdym nowym telewizorze mamy juz dekoder naziemnej telewizji cyfrowej (w moim Sharpie niestety go nie ma) oraz z tym, ze chcialbym przerzucic sie w koncu na wieksza przekatna, postanowilem zainwestowac w nowy TV.

Interesuje mnie dobry (bezawaryjny - czekanie miesiac na naprawe w ramach gwarancji mnie specjalnie nie kreci) sprzet, o przekatnej 40-42 cale, z dekoderem telewizji cyfrowej, Full-HD, 100 Hz. Raczej LCD, do plazmy nie jestem jakos specjalnie przekonany. Jezeli chodzi o pozostale bajery, to im wiecej tym lepiej, ale sa jednak mniej istotne. Cena do 2500 zl, z gory dziekuje za wszelkie propozycje.

Myslalem o samsungu, model D5500 no ale ciagle sie waham. Postanowilem sie Was poradzic przed podjeciem decyzji.
 

Darek1232

New member
Witam wszystkich, nie chcę zakładać nowego postu, więc piszę tutaj. Mam na oku dwa tv, Samsung 46d7000 i Panasonic TX-P50VT30. Głównie będę oglądał filmy, ale często gram na ps3 online i szukam tv z jak najmniejszymi opóznieniami (inpug lag). Proszę o rady który tv lepiej się sprawdzi, który ma lepszy obraz, itp. Widziałem na żywo tylko samsunga i obraz jak dla mnie super.
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zamów sobie prezentację od KiKiego do domu tych dwóch TV i wybieraj sam na własnym sygnale.
Dla mnie oczywiście wygrywa plazma.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Osobiście w takich warunkach wybrałem topową plazmę, która z ogromną przewagą wygrała z ówczesnym topowym modelem LCD.

Pozdrawiam,
 

Singularity

New member
Witam. Wiem, ze ludzie wstawiaja tutaj po 30 podobnych postow dziennie, ale wlasnie z tego powodu (macie doswiadczenie w doradzaniu takim ludziom:D) postanowilem zamiescic również moje pytanie.

Chce kupic telewizor, ktorego podstawowym przeznaczeniem bedzie obsluga ps3. Mam juz telewizor LCD Sharp Auquos, 26 cali HD-Ready (nie pamietam konkretnego modelu, podam, jak wroce do domu). Jednak w zwiazku z tym, iz w kazdym nowym telewizorze mamy juz dekoder naziemnej telewizji cyfrowej (w moim Sharpie niestety go nie ma) oraz z tym, ze chcialbym przerzucic sie w koncu na wieksza przekatna, postanowilem zainwestowac w nowy TV.

Interesuje mnie dobry (bezawaryjny - czekanie miesiac na naprawe w ramach gwarancji mnie specjalnie nie kreci) sprzet, o przekatnej 40-42 cale, z dekoderem telewizji cyfrowej, Full-HD, 100 Hz. Raczej LCD, do plazmy nie jestem jakos specjalnie przekonany. Jezeli chodzi o pozostale bajery, to im wiecej tym lepiej, ale sa jednak mniej istotne. Cena do 2500 zl, z gory dziekuje za wszelkie propozycje.

Myslalem o samsungu, model D5500 no ale ciagle sie waham. Postanowilem sie Was poradzic przed podjeciem decyzji.

Samsung to mądry wybór, choć IMO zainteresuj się sharp'em, jedyne robione w Japonii nie w europie czy w Chinach...
 

Cezario2014

New member
toshiba 40tl838

czy wie ktoś jak sie spisuje play station 3 na toshib ce wymienionej wyżej. Obszedłem już wszystkie fora i nikt mi nie dal odpowiedzi na to pytanie. Mam nadzieje ze tu będzie inaczej pozdrawiam
 

pa3

New member
Bez reklam
Podobno nowa seria plazm ST50 wypada lepiej od sporo wyższego (ale starszego) modelu VT30, tak więc jeśli ktoś stoi właśnie przed kupnem, niech czeka
 

Chrypol

New member
Jaki TV ^^

Cześć!

Całkiem niedługo planuje zakup telewizora i proszę Was o pomoc w wyborze:) Moim faworytem jest na razie Panasonic 46 g30e. Ale wole aby ktoś napisał czy to dobry wybór czy lepiej jakieś LCD ew. inny model plazmy.

Warunki jakie mam w pokoju :

- Odległość ok. 2m
- Pokój po południu bywa mocno nasłoneczniony, ale mam zasłony i ja osobiście w tygodniu prawie nigdy nie włączam tv ze względu na brak czasu i oglądam w weekendy wieczorami.
- Przeznaczenie myślę że 70% PS3 i 30% TV
- Sygnał to tv cyfrowa UPC.
- Telewizor ma wisieć.
- 3D nie jest konieczne.
- TV będzie oglądany na wprost i pod kątem.

Budżet ogólnie mam ok. 3 tyś i wolałbym się w nim zamknąć, Panasa znalazłem 46 w tej cenie. Ale jak trzeba było by trochę dołożyć to jestem w stanie dozbierać. W końcu ma on służyć kilka lat. A co do nasłonecznienia to nawet jak ktoś by oglądał tv w dzień to będzie aż tak strasznie? Szczególnie że teraz stoi CRT który odbija dosłownie wszystko. A no i myślałem jeszcze nad dołożeniem do 50" ale czy nie będzie to za duże jak na taką odległość? I troszkę się bym już bał rachunków za prąd przy tej wielkości plazmy^^

Dzięki, Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

Chrypol

New member
No właśnie wiele osób mnie tym prądem straszy, jakie to rachunki będę ja miał. Jeśli to bzdura to się cieszę:) Jestem bardziej po stronie plazmy bo g30 widziałem u wujka i jest extra. Najbardziej jeszcze myślę o tej wielkości jaką wziąć.
 

david_1988

New member
Witam Wszystkich.
Przeglądając posty wpadły mi w oko 3 telewizory, mianowicie telewizor miałby służyć do oglądania tv (kablówka) oraz do grania na konsoli (większość czasu). Odległość do telewizora - 3 metry.

Telewizory:

TV LG LCD 32 LK530 100Hz
LCD LG 42LK450
ostatecznie:LG 42PT353

Może możecie mi zaproponować coś innego, kwota na telewizor to około 1600 zł. Byłbym bardzo wdzięczny za każdą poradę i informację.
 
Do góry