Jaki tv do ps3?

jch78

New member
TV do PS3

Witam, wiem że tutaj ogólnie poleca się plazmy, ale czy ktoś odpowie na zapytanie w sprawie lcd panasonic? Jest powyżej 3 razy napisane:))
 

HazeGiant

New member
Witam forumowiczów, jest to pierwszy mój post na forum więc witam wszystkich. Borykam się z problemem zakupu Tv do Ps3. Aktualnie gram na monitorze iiyama E2473HDS, obraz jak najbardziej mi odpowiada, ostry, ładne kolory, nie mam zastrzeżeń do czerni, kąty są słabe to jego wada, ale gra się bardzo komfortowo, smużeń też nie odnotowałem a jestem dość wyczulony na tym punkcie. Zależy mi na tym aby obraz nie był gorszy od tego co widzę teraz, najchętniej zakupiłbym taki sam monitor w rozmiarze 42" :)


odległość od ekranu: 2-2,5 m

preferowana technologia: LCD (może z matrycą ips?), może plazma nie wiem co będzie dla mnie lepsze dlatego piszę tutaj.

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: 90% wieczór 10% dzień

preferowana wielkość telewizora: 40-42

preferowana marka: Solidna :)

czego nie lubisz w telewizorach: wysokiego input laga, słabych kątów widzenia, "miękkiego obrazu"

jakie urządzenia będą podłączone: PS3, jakiś dekoder z kanałami HD

ile % do telewizji, a ile do innych urządzeń: 80% PS3, 10% filmy DVD i B-Ray, 10% tv

czy telewizor ma mieć wifi: nie, mam od tego komputer

czy ma czytać filmy przez USB: nie trzeba

jakimi złączami chcesz podłączać urządzenia: HDMI

ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-6

ma stać czy wisieć: stać

klasa cenowa: 2500>

Proszę o pomoc czy lepsza plazma czy lcd do moich preferencji. Dziękuję i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HazeGiant -

Panasonic 42 UX 30
Sharp 40 LE 810
Samsung 40 c 650
Sony 40 EX 500
===============================
bujok

Ja bym sięgnął po 42G 30 do Twoich potrzeb.
Do porównania :
Toshiba 42 SL 738
Sharp 40LE 830
Sharp 40 LE 924

===============================
radek_

może być 50" ale kierunek na 50 U30 Panasonic

===============================
jch78

oczywiście że dobry pomysł z tym LCD led Panasonica .
Tu masz test:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html
 

HazeGiant

New member
Dziękuję za odpowiedź, ale czy Ex500 i C650 nie mają przypadkiem zbyt wysokiego input laga (sony około 60 ms a samsung 40 ms w game mode)? Panasonic bardzo mi się podoba ale obawiam się o wypalenia i powidoki jakieś green ghosty, no i o ostrość obrazu, natomiast sharp ponad budżet o 300zł... to za dużo. 2600 to maksymalny maks. Czytając avforum natknąłem się na polecane tv Philipsa 5604 bodajże oraz Samsunga ale C550 i C580.
 

HazeGiant

New member
Dziękuję za odpowiedzi, chyba jednak z tymi wypaleniami to trochę na wyrost ludzie mówią więc sprawdzę w sklepie Panasonica i takiego i takiego i zobaczę co mi bardziej podpasuje. Pozdrawiam
 

HazeGiant

New member
Tak wiem, że zawsze przewaga w sklepie będzie po stronie LCD jeśli chodzi o kolory, ale chodzi mi o ostrość i ogólnie wrażenia płynące z gry. A na to chyba światło nie ma dużego wpływu?

edit: Mam jeszcze pytanie dotyczące panasoniców: Czym się różnią modele S30, U30 w plazmach i jeszcze jest g20 ale z kolei w LCD? Bo są rozbieżności cenowe, a nie chciałbym wejść na jakąś minę.
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
Tak wiem, że zawsze przewaga w sklepie będzie po stronie LCD jeśli chodzi o kolory, ale chodzi mi o ostrość i ogólnie wrażenia płynące z gry. A na to chyba światło nie ma dużego wpływu?

edit: Mam jeszcze pytanie dotyczące panasoniców: Czym się różnią modele S30, U30 w plazmach i jeszcze jest g20 ale z kolei w LCD? Bo są rozbieżności cenowe, a nie chciałbym wejść na jakąś minę.

Sklep czy dom oczy masz te same. Typowe marudzenie plazmowych nawracaczy pokroju @masta. Ostrosc akurat masz lepsza na LCD.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Oczy masz te same? To Ty chyba w takim razie nie masz oczu.
Cóż za bzdury do kwadratu!
Nie mając oczu coś tutaj polecasz ludziom? Kpiny!
Typowe opowiadanie trolli forumowych w takim razie w Twoim wykonaniu.

@HazeGiant
Jak byś nie ustawił plazmy to w świetle marketowym zawsze będzie wyglądała gorzej niż LCD, który będzie nawet bez specjalnych ustawień. To zobaczy każdy, nawet prawie ślepy.
Nie słuchaj kapsella bo chłopak po prostu bredzi.
Zależy to oczywiście po części od powłok antyodblaskowych itp. ale generalnie rzecz biorąc można się w markecie w ten sposób dać nieźle nabrać.
Dokładnie te same telewizory w domu odebrałbyś zupełnie inaczej.
Wiem co mówię, bo swoje typy oglądałem właśnie najpierw w sklepie, w domu na prezentacji wyszło ZUPEŁNIE na odwrót!!

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

JoY RidE

New member
obraz wyswietlany na plazmie a na ledzie jest zupełnie inny :) oglądałem obraz na panasie jakaś tam plazma a obok stał sharp 830 i zdecydowanie obraz był ostrzejszy i żywszy na sharpie, ale może to być kwestia skalibrowania aczkolwiek powątpiewam w moc kalibracji.
 

puphd

New member
siemka..
czytam wasze opinie, ktore sa dosc pomocne, choc niewystarczajaco.
chcialbym blizej sie dowiedziec od osob tu wypowiadajacych, posiadajacych PS3, ktore waszym zdaniem sa najlepsze TV pod wzgledem odswiezania. nie interesuje mnie czern, czy kolory. jedyne o co dbam to czars reakcji i odswiezanie, ktore ma zapewnic mi przyzwoita gre np. w Tekken'a 6.
pozdro.. Pawel.
 

kapsell

New member
Bez reklam
@puphd
W tych parametrach technologia plazowa jest lepsza.

PS Popracuj w nastepnych postach bardziej nad interpunkcja i ortografia bo oczy bola...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ok. ale w jakiej klasie cenowej się poruszasz?
Jeśli cena bez znacznie to Toshiba 55ZL1:
8d424f99d89f2f8cmed.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...ormacje-wszystko-na-temat-serii-zl1-55-a.html
 
Do góry