Jaki tv do ps3?

alabuz

New member
Tryb "gra" rzeczywiście trochę pomógł, więc to krok w dobrym kierunku. Ale to jeszcze nie to w porównaniu z moim monitorem HP, gdzie nie było zauważalne żadne opóźnienie. Kubotek ja się za nie znam na tych wszystkich ustawieniach i mógłbym co najwyżej namieszać, masz jakieś rady lub ew. strony int. gdzie szukać dobrych ustawień?
 

gam3r

New member
Co tak naprawdę daję "tryb gra" ? Włączyłem go w moim Samsungu to zmienił się trochę obraz, w sumie nie wiem czy na lepszy...
 

Rudeford

New member
Tryb obrazu „gra” wyłącza wszystkie polepszacze obrazu(przynajmniej większość), więc obraz ładniejszy(np płynniejszy) raczej nie będzie, jedynie szybciej reaguje na nasze poczynania w konsoli/grze.

@kubotek
Jaj sobie nie robię bo już mam:) Jeśli wiesz co mówisz to podaj konkretne rady, bo na to by ustawić sobie pod siebie w danym trybie kory, kontrast itd. to chyba każdy wpadnie.
 
Ostatnia edycja:

gam3r

New member
Kurde zaczynam już głupieć przy tym wszystkim. Jeżeli jest tryb "gra" to dlaczego po jego włączeniu nie mamy od razu ustawień jak najlepiej dopasowanych do grania ?

A co z balansem bieli, ktoś wie jak to ustawić ?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Czego nie rozumiesz?
Masz kilka gotowych proponowanych przez producenta ustawien i jesli ci pasuja to ich uzywasz. Jesli nie to sam dopasuje sobie tv do swoich preferencji.
Wg mnie, w kazdym trybie mozesz z powodzeniem grac, no chyba ze grasz w sieci klanowo/zawodowo (ale sadzac po twoich wypowedziach to nie).
Zapoznaj sie z pojeciem "kalibracja".
 

gam3r

New member
Nie jestem żadnym klanowym graczem, ale gram dużo i czasem też obejrzę jakiś film. Mam porównanie do Samsunga znajomego i jakoś mi w moim coś nie pasuje. Może to rzeczywiście kwestia kalibracji.
 

kinimod1987

New member
Ahoj ! :)

Witam wszystkich ! Uzbierałem trochę pieniędzy i chciałbym zakupić sobie PlayStation 3 + TV.
Zacząłem czytać komentarze i się trochę tutaj pogubiłem..
Odległość od tv będzie wynosić 3 m albo 4m( zależy w jakim miejscu go ustawię).
Posiadam obecnie 3.5 tys na zakupy.
Znalazłem PlayStation 3 za 1175. Myślę że to dobra cena biorąc pod uwagę że w zestawie jest gra :) Gran Turismo 5

Pozostaje 2225 zł na zakup dobrego tv :) ewentualnie mogę dorzucić tak z 100 lub 200 zł ale tylko w przypadku gdy naprawdę będzie warto . TV będzie wykorzstywany tylko do gier i filmów z laptopa (hdmi).

Chciałbym zaznaczyć że za miesiąc lub dwa chciałbym dokupić do tego zestaw głośników 5.1 .

Prosiłbym o pomoc w wyborze TV :) !

Dziękuję i pozdrawiam

Dominik
 

burnout87

New member
Panowie, poleci ktoś TV LCD/LED do 2500zł najlepiej 40cali?
TV będzie w głównej mierze przeznaczony do grania na PS3 oraz oglądania telewizji n. Odległość od TV to 3,5 - 4 m. Głównie na "ence" oglądam transmisje sportowe (piłka nożna, wyścigi samochodowe) i od czasu do czasu jakiś film.
Do tej pory posiadam TV Panasonic Viera TX 32 LX 70p, ale nadeszła pora by wymienić ten TV na coś większego.
Z góry dzięki za nakierowanie na konkretny egzemplarz, który sprawdzi się z konsolą i dekoderem n.
 
Ostatnia edycja:

Unoproblemo

New member
Witam,
Chciałbym kupić telewizor do oglądania filmów z USB( dysk przenosny) i do grania na PS3. Mam kilka pytań co do tego. Który z tych tv byłby najlepszy dla mnie?
Telewizor LCD SONY 40" MPEG4 USB INTERNET (1662906334) - Aukcje internetowe Allegro

LCD Sony Bravia KDL-37EX402 PRZESYŁKA GRATIS TANIO (1661006609) - Aukcje internetowe Allegro

SONY Bravia KDL 40EX500 Gwarancja SONY PL (1650414793) - Aukcje internetowe Allegro

TELEWIZOR SONY KDL-32EX500 WiFi USB 100HZ BRAVIA (1665934408) - Aukcje internetowe Allegro

jeśli to pomoże odległość w jakiej bym siedział od tv byłaby nie większa niż 3m. Jeśli macie jakieś inne propozycje np. nie Sony to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi
 

salata

Member
Sprawdziłem oba modele. Panasonic nie ma Full HD i to mnie martwi przy tak dużej wielkości tv.

Czy wiesz coś o Input Lag przy tym LG50PV350 ?
Dzięki za odzew.

Ja mam okaże Panasonica P50X10 bez FHD i jestem zadowolony że współpracy z PS3. Celowo kupowałem HDReady bo większość gier działa w 720p. Malowanie z 1080p do 720p wygląda lepiej niż odwrotnie. Z około 4m jak oglądam, to różnicy nie widać. Wzrok mam bardzo dobry. Poza tym materiał SD żałował lepiej niż seria S lub G. Na serie V mi było szkoda wydawać tyle kasy.



Tapnięte z Galaxy II
Pozdrawiam
Marcin
 

crimson-pirate

New member
czy samsung plazma 50d550 lub panasonic 50 S lub G , nadaje sie do grania ? troche mnie strach oblecial czytajac wypowiedzi niektorych ze na plamzach sie od gier wypalaja piksele...
nie chcioalbym wydac oszczednosci zycia ;d zoabczyc zaraz piksele martwe ktore mnie wykoncza . do tej pory bralem pod uwage tylko plazme ...
 

kinimod1987

New member
Ja mam okaże Panasonica P50X10 bez FHD i jestem zadowolony że współpracy z PS3. Celowo kupowałem HDReady bo większość gier działa w 720p. Malowanie z 1080p do 720p wygląda lepiej niż odwrotnie. Z około 4m jak oglądam, to różnicy nie widać. Wzrok mam bardzo dobry. Poza tym materiał SD żałował lepiej niż seria S lub G. Na serie V mi było szkoda wydawać tyle kasy.



Tapnięte z Galaxy II
Pozdrawiam
Marcin

Wysłałem e-mail do LG odnośnie tego Input Lag i czekam na odpowiedź. Koleś na czacie napisał mi że TV LG mają input lag w przedziale od 30 do 50ms. Jeszcze czekam na maila bo jestem ciekawy tego konkretnego modelu..

Wiem że to nie ten temat ale czy do takiego tv mógłbym podłączyć głośniki 5.1 np Logitech 5.1 Z506? Do PS3 tak ale czy zadziała to z tv żeby mieć dzwięk 5.1 ? Jestem zielony w tym więc wybaczcie jeśli moje pytanie jest zbyt banalne by nawet pytać :)
 

chudini3

New member
Witam,
Musze kupić dość szybko jakiś tv, ale nie jestem ekspertem w temacie dlatego prosze o rade i odpowiedź na pytania.

Odległość od ekranu: około 3m– 3,5m
Nasłonecznienie: małe
Jak duży jest pokój: 6m x 4m
Preferowana technologia: ciężko stwierdzic (ale fajnie by bylo jakby byl 100hz+)
Jaki masz obecnie telewizor: 29" Sony CRT
Czego nie lubisz w telewizorach: rozmytych krawędzi, rozmazywania się dynamicznych scen, słabego kąta widzenia
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, progr. naukowe, sport
Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie z naciskiem na wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 37-43 cale
Preferowana marka: nie ma większego znaczenia,
Jakie urządzenia będą podłączone: PS3, komputer, w przyszłości po zakupie telewizora dekoder z kanałami HD,
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 5% TV, gry, filmy, komp 95%Na wprost czy również z kątów bocznych: tochę pod kątem
Telewizor ma mieć WiFi: nie koniecznie
Ma czytać przez USB filmy: tak
Jaki masz sygnał: brak
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI – TV, laptop, ps3
Ile masz kanałów HD: na razie brak
Ile godzin dziennie ma grać telewizor:3-6 h.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1.
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: do 1800zl

Moje pytania:
Na co zwracać uwagę, kontras, czas reakcji, czas odświezania, Hz, rozdzielczość?
Czy może być to taki tv który spełni wszystkie wymienione powyżej parametry lecz ma małą rozdzielczość? Tzn hd redy zamiast Full hd?

Z góry dziękuje i czekam na szybką odp.
Pozdrawiam
 

kapsell

New member
Bez reklam
Na twoje warunki to tylko rozmiar od 42-46" a nawet 52"
Przy grach powszechnie za decydujacy parametr przyjmuje sie input lag.
Rozdzialka tylko full hd - nie inaczej.
Ogolnie masz maja kwote na cos ciekawego...
 

bujok

New member
Poszukuje telewizoru LCD pod konsole i wieczorne oglądanie filmów.

-odległość od ekranu: średnio wychodzi do 3m
-jak słońce świeci w pokoju: dosyc intensywnie w południe
-Jak duży jest pokój: okolo 3-6m
-jaki masz obecnie telewizor : LT840-M32 Funai
-jakie programy najczęściej oglądasz: najczęściej gram na ps3 i szukam czegoś właśnie pod konsole, zdarza mi się też wieczorem wypożyczyć jakiś film ;)

-oglądasz w dzień czy wieczorem: Przeważnie wieczorem

-wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Bez światła
-preferowana wielkość telewizora? 40-42cale
-preferowana marka ? sony, panasonic
-jakie urządzenia będą podłączone ? : laptop i wyżej wspomniane ps3
-3D: nie koniecznie

-środki do wydania: ok. 3tys zł.



Jestem zielony w temacie, ale mam już pare modeli na oku.

Faworytami póki co są Sony KDL-40EX725 i Panasonic TX-L42E30E TV LED

Tyle że jak już wspomniałem nie zależy mi tak bardzo na 3D jak na jakości obrazu ;)

Z góry dziękuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry