Jaki tv do ps3?

stey

New member
Super, a hd ready ma tutaj znaczenie? Ponieważ jak kupie ten TV to chciałbym żeby dał mi radę z nową generacją konsolą która pewnie większość gier będzie miała w fullhd, a tutaj już klops.

Ten panas hd ready bije w tej cenie każdego full hd lcd?
Dodam też, że lubię oglądać filmy i dobrej jakości. Filmy jakie oglądam na moim komputerze to tylko 1080p, seriale ew. 720p. I miedzy tymi dwoma widzę różnicę, a mam monitor 24" fullhd.
 

stey

New member
Jeszcze pytanie dot. pracy PC z tym TV. Będzie widać różnicę gry z rozdzielczością 720p w grach z PC? No i najważniejsze, czy dobrze będzie współgrał przy oglądaniu filmów z kompa podłączonego hdmi?

Ogólnie to plazm wszystko super, tylko mnie martwi to że hd ready nie jest przyszłością, a full hd już może w następnej generacji konsol będzie dominować i będzie trzeba kupić nowy TV.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Następna generacja konsol pewnie będzie za 6 lat to raz, dwa - chyba nie rozumiesz, że to nie sama tylko rozdzielczość decyduje o jakości obrazu.

Pozdrawiam,
 

stey

New member
Właśnie w tym jest problem, że jestem laikiem w tych sprawach i z góry przepraszam za brak zrozumienia. Domyślam się, że wiele czynników jest istotnych, chociaż na mój rozum to liczy się właśnie rozdzielczość, kolory i kontrast. Nie ma co debatować kiedy wyjdzie następna generacja konsol tak czy siak już jest parę gier w 1080p.

Jestem chyba po prostu efektem marketingu i reklamy Full HD.
Po prostu boję się, że kupie TV i będę zawiedziony. Tak jak kupiłem mój monitor BenQ g2420hdbl do Ps3 który mnie zawiódł, chociaż przy PCie spisuje się znakomicie.
Podobno teraz standardem jest fullhd a kupować coś poniżej standardu to też głupota, zaznaczam że podobno.
 
Ostatnia edycja:

stey

New member
Widziałem dzisiaj w media tego panasa i zrobił na mnie duże wrażenie. Wszystkie lcd i led tak walą po oczach. Zdarzyłem obejrzeć na mojej przyszłej plazmie kawałek Avatara, tv w sd i filmik na silniku gry. Wszystko wyglądało super mimo hd ready.

Wiem, że nie wolno oceniać tv w sklepach, ale i tak na mnie zrobił wrażenie ten telewizor. Na razie z kupnem się wstrzymuje, wiadomo święta i te sprawy. Wszystko ciut droższe.
Posiada ktoś ten TV z podpiętą konsolą na forum?
 
Ostatnia edycja:

miskof

New member
Witam serdecznie, choć to mój pierwszy post temat ten i pochodne o tv do konsol przemieliłem od dechy do dechy. Byłem już prawie pewny co do zakupu panasa G20 42" tak tutaj zachwalacie plazmy, myślałem że problem input laga ich nie dotyczny, a jednak g20 ma input lag na poziomie 30ms, trochę dużo co ciekawe matryca 50" tej samej serii G ma laga prawie o połowę mniejszego (17ms). linka do źródła wkleić nie mogę chodzi o test na dday.it
pozdrawiam
 

Varg66

New member
Witajcie
Mam wielki dylemat. Chciałem już sobie kupić tv full hd (sony 32ex500 lub 501) razem z Playstation 3 ale czytając Wasze opinie i pilniej przygladajac sie P3 naszły mnie watpliwosci. Czy w ogóle do playa jest sens kupowania tv hd? Wyczytałem tutaj ze tylko bardzo niewiele gier wykorzystuje full hd, pytam zatem czy moze jest sens zostawienia obecnego tv ?(sony Wega, taki z duzym tyłkiem). Czy róznica miedzy nimi, chodzi mi pod katem playa a nie o filmy i odbiór programów hd, jest naprawde kolosalna? Bo tak naprawde chciałem kupic tv hd wlasnie pod p3 i przede wszystkim gran turismo5 ew. inne wyscigi plus kierownica gt. Co o tym sadzicie, i czy wogole gran turismo bedzie plynnie chodzic pod kazdym tvhd (i tym moim soniakiem wybranym) biorac pod uwage input lag itp, i czy w ogóle takie zjawisko istnieje przy GT? jest sens z tym tvhd sie bawic? dzieki za pomoc, pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli obecny TV to kineskopowy PALowy to jasne, że kupno TV HD to jest podstawa, ale na full hd nie ma się co rzucać, wystarczy 720p tym bardziej, że mówimy o 32".

Pozdrawiam,
 

Varg66

New member
czyli jest kolosalna róznica pod katem play3 pomiedzy kineskopowym pal a full hd? jak juz kupowac to mysle ze full hd bedzie bardziej przyszlosciowy...GT5 bedzie na kazdym z nowych hdtv plynnie chodzic?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja do full hd podchodzę ostrożnie szczególnie przy tak małych rozmiarach matrycy - innymi słowy i tak nie zauważysz różnicy między 720p a 1080p.
Ale co do gier to różnica będzie ogromna między 576p a 720p a większość gier w tej drugiej rozdzielczości chodzi.

Pozdrawiam,
 

Varg66

New member
tak wiec rozumiem ze jesli gt5 wyswietla sie w 1080p to roznica juz jest ogromna tak?i tylko czy nadal na kazdym tv full hd gt5 bedzie szło plynnie? bez znaczenia jest tu 50 czy 100hz z motionflow itp? czy na input lag tez trzeba zwracac uwage czy dotyczy tylko sieciowych strzelanek? dzieki za pomoc
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie napalaj się za bardzo bo jest tylko kilka gier w 1080p i tym się nie ma co jarać.
Płynnie to pojęcie względne, najlepiej jakbyś zobaczył na własne oczy czy to Ci pasuje.

Pozdrawiam,
 

Varg66

New member
ale czy ma znaczenie 50 czy 100 Hz w tvhd? naprawde nie da sie odpowiedziec jasno na moje pytanie? chodzi mi o to czy gra sie zacina, tnie, czy po prostu obraz nadaza z wyswietlaniem tego co dynamicznie dzieje sie w grze...nie znam miejsca gdzie podlacza mi playa do kazdego tv zebym sie naoogladał...
 
Do góry