Jaki tv do ps3?

poli_x

New member
ktoś się orientuje jak jest z input lagiem na Samsungu LE37C550 ?

czy to ogólnie dobry tv do grania i tv cyfrowej ?

ewentulanie w opcji jeszcze jest Sony KDL37EX403 moze był by lepszy?
 
Ostatnia edycja:

feromann

Member
wszystkie Samsungi 37 cali mają słabą matryce,radziłbym ciut dopłacić i kupić Samsunga 40 cali z matrycą SQ- SPVA tylko proszę sprawdzić na naklejce z boku.
Co do Sony to nie wiem jakie matryce są w tym modelu.
Jeśli koniecznie musi być 37 cali to najlepiej brać Panasonica.
 

Tomisior

New member
witam. Orientujecie się może jaki input lag w trybie game ma ten tv?

Sony KDL-40EX500

Zastanawiałem się wcześniej na samsungie le40c650 - ale w trybie game jest to 45ms - dużo za dużo :/ szukam jakiegoś 40 calowego z jak najmniejszym input lagiem ale już mi się kończą pomysły.
 

danzig74

New member
witam. Orientujecie się może jaki input lag w trybie game ma ten tv?

Sony KDL-40EX500

Zastanawiałem się wcześniej na samsungie le40c650 - ale w trybie game jest to 45ms - dużo za dużo :/ szukam jakiegoś 40 calowego z jak najmniejszym input lagiem ale już mi się kończą pomysły.

w sony input lag jest diablo wysoki

najnizszy jest w philipsach

np 7605

10ms
 

Straga

New member
Panowie krótka piłka :) potrzebuję jakiegoś dobrego TV do ps3, cena do 4000PLN, ok. 40 cali, niski input lag, co do reszty zdaje sie na wasze doswiadczenie. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Na 40" do PS3 to byłby KDL-40NX710 LED, Samsung 40C6500, LG 42LE5500, Panasonic 42D25. Osobiście grałem na samsungu i sonym PS3 Tekken, Fifa, Motorstorm a z PC Unreal, Test Drive, WRC, Battlefield Bad Company 2, Sniper
i większych różnic nie zauważyłem...

Pamiętaj że czas reakcji człowieka na czynnik zewnętrzny wynosi 20ms :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Musisz zobaczyć w sklepie na żywo czy warto. Jeśli to do PS3 to czerń po hdmi będzie dobra zarówno w modelu LCD 40C650 jak i 40EX500. Rożnica jest trochę w matrycy Sony bardziej matowa Samsung wysoki połysk. Decyzja należy do Ciebie :)
 

Tomisior

New member
Też myślałem nad samsungiem c650 ale w recenzji odradzili go do gier ze względu na wysoki input lag 45 ms (tryb game). i zawalił się mój plan, bo nie wiem jaki tv 40 cali wybrać. Sony ponoć ma input jeszcze gorszy (a cholernie mi się podoba). Słyszałem że Sharpy mają b. dobry input lag, ale nie znam marki i nie wiem który model byłby najlepszy. Thomspony, i inne marki odpadają raczej :/
 

Straga

New member
To tak jak mój plan :) sam już nie wiem co wybrać, czytałem że Philips ma niezły input lag ale nie wiem jaki model wybrać, co do Sony to też bardzo mi się podobają ale też nie wiem jaki model wybrać, poza tym nie wiem czy LCD, Plazma, czy podświetlenie LED, bo chyba full LED jest jeszcze dosyć drogi :)
 

Tomisior

New member
Sharp LC-40LE700E - to chyba będzie mój wybór.
Co sądzicie o tym tv?? Zbiera świetne opinie i w sumie jedynymi wadami jakie wyczytałem to badziewny pilot (żaden powód), słaby dźwięk z tv (gram na kinie domowy/słuchawkach). Telewizor jest b. chwalony właśnie pod kątem gier - bardzo mały input lag. Posiada go któryś z konsolowców tutaj?
 

Lycon

New member
Witam! Szukam telewizora do mojego Ps3 i waham się pomiędzy:
Panasonic TX-P46G20E
a
Samsung LE46C650

siedzę 2,5 - 3m od telewizora
oświetlenie w pokoju słabe
oglądanie telewizji będzie się odbywało także pod katem -+15 stopni
może macie inne propozycje Pozdrawiam i dziękuje z odpowiedzi!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie chce mi się już powtarzać ale bierz plazmę.
I wystarczy jak napiszesz w jednym miejscu bo jak na razie to spamujesz.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

poli_x

New member
Czy wszystkie tv SONY mają wysoki imput lag?Chodzi mi konkretnie o KDL-40V5500.

niektórzy piszą o IL nie mając zbytnio pojęcia co to jest i na czym to polega....i jak bardzo jest to uciążliwe.

w przypadku telwizórów Sony zbytnio bym się nie martwił o odczuwalne różnice, w końcu Bravie promują PS3
 

apo5

New member
Mogę coś napisać w tym temacie ponieważ od kilku dni figuruje u mnie w domu PS3 i dopiero teraz widzę w pełni zalety plazmy, która rozwinęła skrzydła :) (Panasonic TX42S10E). Porównanie mam z LCD, które stoi w drugim pokoju (42" samsung hd ready). Przede wszystkim ZAWSZE przeszkadzał mi u znajomych PASTELOWY obraz na LCDkach full hd po podłączeniu do nich PS3. Na plaźmie nie ma tego efektu - bez względu na rozdzielczość obraz pozostaje wyraźny i ostry (znacie zapewne ten efekt z telewizorów kineskopowych jak i monitorów CRT - to była ich wielka zaleta w przeciwienstwie do LCD, które do ostrego obrazu WYMAGAJĄ natywnej rozdzielczosci). Z obrazu nie robi się ZUPA tak jak na drugim telewizorze lcd za ścianą (który jest hd ready WIĘC jest bardziej zblizony do rozdzielczosci w jakiej wyswietlane jest 98% gier na ps3 - 720p a i tak obraz ssie). Drugą sprawą jest odwzorowanie czerni - czerń jest CZARNA a nie szara. Jedynym minusem (i chciałbym tu podkreślić, że w niczym to nie przeszkadza) są faktycznie powstałe powidoki po jaśniejszych wyświetlanych przez dłuższy czas elementach grafiki (elementy HUDu w grze itp). Piszę, że w niczym to nie przeszkadza gdyż utrzymują się one nie dłużej jak 5 minut po wyłączeniu telewizora a i krócej po przełączeniu się np. na jakiś kanał TV. Rozwiązaniem na to jest nie ustawianie obrazu na DYNAMICZNY (gdzie BIEL jest tak ostra, że w oczach zostawia powidoki a co dopiero na ekranie xD ) tylko granie na ustawieniach KINOWY lub po prostu NORMALNY. Wtedy białe elementy nie są tak dokuczliwe a i powidoki nie zostają. Generalnie plusy plazmy zdecydowanie przeważają nad tym jednym chwilowopowidokowym minusem tak więc na własnej skórze przekonałem się dlaczego plazmy nadają się do grania bardziej niż LCD - głównie z powodu jakości obrazu, na którym zależy nam przecież najbardziej ładując się w WIELKOCALOWE wyświetlacze. Polecam plazmy na 100% :)

A i jeszcze a propo BRAVII odpowiadając na "w końcu Bravie promują PS3":
Tak, sony braviami promuje ps3 - kolega kupił sobie taką bravię czterdziestocalową LCD - obraz ponizej rozdzielczosci natywnej ( a akurat w tym telewizorze to 1080p) wygląda jak ZUPA z pastelowych kredek. Ps3 powinno być promowane na plazmach - najlepszy efekt, najostrzejszy obraz. Co do input laga (mam konsole z move'em) - jest na tyle mały, że mój mózg automatycznie ten lag koryguje - ale myslę, że w każdym telewizorze jest podobnie - u kumpla na LG lcd 42" hd ready input lag jest taki sam jak u mnie. Jak się zaczyna grać to tak jak wspomniałem nasz mózg sam skoryguje czas pomiedzy ruchem naszej ręki a działaniem na ekranie. Nie ma się co martwić - gra się bardzo przyjemnie (aczkolwiek do pracyzji myszki komputerowej daleka droga - wiadomo).
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
Sharp LC-40LE700E - to chyba będzie mój wybór.
Co sądzicie o tym tv?? Zbiera świetne opinie i w sumie jedynymi wadami jakie wyczytałem to badziewny pilot (żaden powód), słaby dźwięk z tv (gram na kinie domowy/słuchawkach). Telewizor jest b. chwalony właśnie pod kątem gier - bardzo mały input lag. Posiada go któryś z konsolowców tutaj?

Jak najbardziej godny uwagi pod katem gier. Bardziej jednak polecam model 705, bardziej dopracowany 700 (lepsze procesory ruchu itp).
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Tylko plazmy - juz widzialem duzo LCD ( nawet tych drogich i porownywalem do obrazu mojego szrota LG 32 PG6000 ) i naprawde plazma to najlepsze rozwiazanie. TV to obraz i tutaj LCD nie pobije plazmy nigdy reszta to pierdoly.:smile: Przy porownaniu zalet i wad tak czy siak wygrywa plazma wiec nie ma co sie zastanawiac panowie i nie bedziecie zalowac.
 

feromann

Member
Ja radziłbym kupić Sharpa LC-40LE700E bo to bardzo dobry TV z wysokiej półki w rozsądnej cenie.
TV LCD przegrywają z plazmowymi w testach ,ale jeśli porównuje się je z Pioneerem KURO, jest to obecnie chyba nallepszy TV na rynu,ale niestety swoje kosztuje i nawet nie ma co go porównywać do innych plazm ,bo to inna liga.Najlepiej wybrać się do sklepu i samemu zobaczyć i nie dawać wiary wszystkim radom w necie.
Np. kolega apo5 rozpisuje się nad wyższością plazmy Panasonica nad LCD Samsunga 42 cale,tylko jest jeden mały szczegół-w tym rozmiarze Samsung produkuje tylko plazmy--i chyba porównywał dwa telewizory plazmowe.
 
Do góry