Jaki tv do ps3?

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie a czy posiadajac TV Sony i konsole podlaczona hdmi do amplitunera i dalej hdmi do TV da sie sterowac konsola za pomoca pilota od TV ,chodzi mi o odtwarzanie filmow ,start stop do przodu do tylu..?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wszystko musiałoby być zgodne z HDMI-CEC, jak podłączysz bezpośrednio konsole do TV to działa Ci sterowanie?

Pozdrawiam,
 

Whiplash

New member
Bez reklam
A tego nie wiem bo nie mam tv sony jak narazie a pytam przyszlosciowo bo nie ukrywam ze byl by to dosc wazny powod przemawiajacy za sonowkami. Sama Ps3 ma sterowanie przez HDMI ale pewnie jak jest bezposrednio podlaczone do TV a nie przez Amp.

EDIT Denon 1910 ma funkcje HDMI CEC wiec powinno wszytko dzialac?
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Będzie działać nawet z innym tv. Wystarczy że urządzenie obsługuje HDMI CEC. Ja mam nagrywarke, amp i tv trzech róznych firm i bez problemu sie dogadują.
 
Ostatnia edycja:

nokia62

New member
witam

przymierzam się do kupna tv(sd,ps3 i filmy z pc) i mam 3 propopzycje :

1. panasonic tx-p42x20e
2. samsung le40c650
3. sony kdl-40ex500

który tv wybrać, gdyż mam już mętlik w głowie od nadmiaru informacji....:blagam:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Weź wszystkie 3 i poproś kikiego o prezentację w domu - wtedy sam wybierzesz co będzie najlepsze.
Ja głosuję oczywiście za plazmą.

Pozdrawiam,
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Poczytalem instrukcje denona i faktycznie mozna zaprogramowac pilot aby sterowal roznymi urzadzeniami. Nalezy wprowadzic jakies kody itd. Powiem szczerze ze nie mam pojecia o co chodzi ,z tylu ksiazki mam wiele kodow ,dla sony jest parenascie. Moge prosic o jakies wskazowki jak zaprogrtamowac pliot od denona avr 1910 aby mozna bylo sterowac nim PS3.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Aha ,zrozumialem ze wogole nie bedzie smigac. A wiesz moze co zrobic aby smigalo? W konsoli wlaczylem sterowanie przez hdmi ,w denonie tez i narazie nic.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Chyba raczej nie ,mam samsunga le 32r72b. Ale co ma tu TV do rzeczy skoro chcemy sterowac konsola za pomoca pilota od amplitunera.
Podlaczone jest to tak
PS3>HDMI>Ampli>HDMI>TV
 

mataman

New member
Bez reklam
Sercem takiego układu jest tv (przynajmniej tak jest u mnie).

Przy włączonym ampie podgłaczając tv, podgłaszam ampli. Z poziomu tv mam dostęp do menu nagrywarki i do jej programatora. Wyłączając tv wszystkie urządzenia się wyłączają.

Więc bez tv z hdmi cec nic nie zdziałasz.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak narazie to tylko ty odp. i nic konkretnego nie napsiales..

NIC TAK?

A to co jest?
Ja:

Wszystko musiałoby być zgodne z HDMI-CEC, jak podłączysz bezpośrednio konsole do TV to działa Ci sterowanie?(...),

Mataman:

Będzie działać nawet z innym tv. Wystarczy że urządzenie obsługuje HDMI CEC. Ja mam nagrywarke, amp i tv trzech róznych firm i bez problemu sie dogadują.

Czego więc nie rozumiesz z tego co napisaliśmy?
K A Ż D E urządzenie musi obsługiwać HDMI-CEC - teraz łapiesz?
Nie, czekaj może to się da prościej jakoś napisać...
Wszystkie urządzenia, nie... tak już było.
Jak by Ci to bardziej wyoślić... Poddaje się.
Tobie tutaj brakuje konkretów, to może byś się do szkoły wrócił na jakiś kurs myślenia czy cuś?

Pozdrawiam,
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Czlowieku wez ty sobie lepiej cos na uspokojenie albo idz pod palac moze tam sobie ulzysz.. bo twoje zachowanie jest karygodne. Nie mozna napisac normalnie ze TV tez musi miec CEC? Rozmawiamy o amp i konsoli i tymi dwoma urzadzeniami sie zajmowalem a nie TV.. Pozatym Mataman pisal o przypadku podlaczenia bezposrenio konsoli do TV a ja o PS3>Amp.

Od tego jest forum aby pytac jak sie czegos nie wie a czasem trzeba dokladniej cos wytlumaczyc. Ty wiesz wszytko w kazdym temacie? Nie mow mi gdzie mam sie wrocic bo ty chyba jeszcze tam nie zaszedles wnioskujac po twoich wypowiedziach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry