Jaki tv do ps3?

dakota12

New member
Witam, na dniach noszę się z zamiarem zakupu PS3 + od razu TV.
Po lekturze wielu wątków zdecydowałem się chyba na:
Sony KDL-32EX500Sony lub KDL-37EX500.

Tv ma służyć głównie do PS3 i czasami filmów.
TV praktycznie nie oglądam, do pokoju mam doprowadzone UPC analogowe.

Czy przy oglądaniu obrazu z 2,5-3 metra z głową mniej więcej na poziomie dolnej krawędzi matrycy nie będę odczuwał dyskomfortu związanego z kątem patrzenia?

Czy te dwa modele różnią się czym znaczącym, o czym powinienem wiedzieć. Oczywiście poza rozmiarem matrycy.
Nie zdecydowałem jeszcze czy chcę wydać trochę więcej kasy, stąd wahanie między 32 i 37. Budżet miał się zamknąć w 2,500zł ostateczna granica to 3,000zł.
 
Ostatnia edycja:

dakota12

New member
Dziękuję wszystkim za porady, po obejrzeniu wyżej wymienionych tv zdecydowałem się na KDL-37EX500.
Miejsca akurat będzie na styk.

Czas na zakupy :>

Pozdrawiam.
 

3d0

New member
A ja zapytam trochę inaczej. Czy jest sens kupować monitor 24-27" na matrycy TN o rozdzielczości natywnej 1920x1080 pod PS3?

Niby jest to FullHD 16:9, ale czy przy 27" taka rozdzielczość nie będzie za mała? Kusi niska cena ~1k pln. Pomimo tego, że mam kasę na coś lepszego to obecnie jestem zmuszony kupić ekran do 32" (na biurko).

Jeśli tymczasowo takie rozwiązanie "da radę", to który będzie lepszy:
1. 27" SAMSUNG P2770HD (dodatkowo tuner TV)
2. 27" IIYAMA E2710HDSD
3. 24" SAMSUNG BX2440 (LED)

Pozdrawiam
 

Rudeford

New member
Na biurko, czyli będzie służył także jako monitor? Jeśli tak, to odległość patrzenia wyniesie około 80-100cm i tu 32” mogą okazać się za duże. Jeśli tylko do PS3, to zawsze można odjechać fotelem/krzesłem i nie ma problemu lewitującej klawiatury i myszy, więc lepiej zainwestować w telewizor. Ja używam P2470HD do PC i PS3(jak mnie wygonią z salonu) i sprawdza się znakomicie.
 

3d0

New member
No właśnie też potrzebuję do PC i PS3.

1920x1080 przy 24" jest OK, ale ciekawy jestem jak będzie to wyglądało przy 27". No ale generalnie się cieszę, że taki monitor się sprawdza. Teraz tylko pomóżcie wybrać najlepszy model;]
 

danzig74

New member
sam sie zastanawialem nad 2770hd lub 2470hd samsunga - skonczylo sie na 32pfl7665 :)
80 procent to pecetowa aktywnosc reszta to ps3 i tv - jest bomba!!!!!!!!!!!!!

siedze jakies 90cm od tv

inputlaga ten tv to chyba ni ma :)

ambilight sprawdza sie super, krawedziowe led podswietla ok, obrobka sd fajno a i polepszacze philipsa zdaja egzamin

generalnie polecam :)
 

3d0

New member
Tylko ten TV kosztuje 2,5k!! Za 2,9k można już kupić plazmę Panasonic z serii G20 o przekątnej 42":)

Zostanę chyba przy monitorze Samsunga 27", bo do 1,5k nie kupię chyba TV 32" o lepszych parametrach.
 

danzig74

New member
Tylko ten TV kosztuje 2,5k!! Za 2,9k można już kupić plazmę Panasonic z serii G20 o przekątnej 42":)

Zostanę chyba przy monitorze Samsunga 27", bo do 1,5k nie kupię chyba TV 32" o lepszych parametrach.

faktycznie do 1,5 to najlepszy wybor - tylko ta TN-ka

ale jakupilem 32pfl7665 w euro-agd w promocji za 2290 ;)

a plazma do peceta i do tego do pracy w odleglosci metra pasuje jak piesc do oka
 

OMEN89

New member
Witam, przepraszam że się mieszam!
Mam nie mały problem !

Więc do rzeczy, Chcę kupić telewizor (Plazma?, LCD?, Lub LED) przedział cenowy 2000 zł do 3600 zł
(_PS3-XBOX 360- PC_)
Telewizor ma służyć do siedzenie na komputerze (Nie wiem dlatego jaki rozmiar wybrać a zależy mi na jak najlepszej jakości zarówno do filmów jak i grania na konsolkach ) Siedze z reguły jakieś 0.5 - 0.7 m od moniotra, a gdy gram troche dalej, ale po zakupie większej matrycy tj, 32",37" 40" 42" do grania siedziałbym na sofie która jest jakieś 2-2,5 m dalej, jak narazie grajać na konsoli siedze przy monitorze Full hd 23" Philipsa
Zależy mi na jak najlepszej jakości w stosunku do cen które podałem, dobrze by było gdyby telewizor był LED, Lub bardzo cienki, ogołnie nie ma innej opcjii, mógłbym jedynie zawiesić telewiozr na ścianie z tyłu za plecami no ale chciałbym aby tv słuzył też do kompa, także proszę was pomóżcie mi coś wybrać, dodam też że mieszkam w U.K. Może to trochę ułatwi sprawę, Dziekuje z góry i pozdrawiam !

Edit: dodam że marka telewizora nie jest dla mnie ważna, najważniejsza jest jakość oraz FULL HD !
 
Ostatnia edycja:

hubert23

New member
.

Witam/Dzień dobry bardzo proszę o pomoc w wyborze LCD do PS3 oto kilka telewizorów które znalazłem i nie wiem który jest lepszy i dlaczego? (Lub ewentualnie jakaś inna propozycja max do 2000zł):

-LG 42LD450
czy
-LG 42LF2510
czy
-Sharp LC-42Sh7EBK

Proszę o szybką odpowiedź, i życzę miłego dnia
 

Adam75

New member
Wcześniej w tym wątku jeden z użytkowników polecał do PS3 telewizor Toshiba serii SV685. Ten model spełnia moje wymagania(przynajmniej wedle opinii/testów z netu), czyli świetna czerń/kontrast i bdb ostrość w dynamicznych scenach. Niestety nie ma go u mnie w mieście, więc nie mogę sam sprawdzić jak się mają internetowe rewelacje do rzeczywistości. Może ktoś go ma i może się podzielić opinią?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry