Jaki tv do ps3?

debeef

New member
Bez reklam
Trochę mnie denerwuje, że właściciele LCD tak się wystawiają na ciosy Masty...takie posty jak powyżej dają mu tylko możliwość zachwycania się na plazmą. Mnie osobiście nie podobał sie nigdy obraz na plazmie...jakiś taki rozmyty...poza tym lubię grać o każdej porze dnia. Nigdy nie brałem pod uwagę plazmy, ale nie będę tu nikogo do niczego namawiał. Walka z tymi nielicznymi (w porównaniu do liczby posiadaczy LCD) posiadaczami plazm jest jak swego czasu walka amigowców z pc-towcacmi...ludzie którzy są na przegranej pozycji silą się by znaleźć jakieś "za" dotyczące jego sprzętu, a osoby które mają sprzęt popularniejszy cieszą się tym, że go mają i nie wynajdują jakiś nic tak naprawdę nie znaczących plusów swojego sprzętu vide multitasking, miejsce na dysku itd (piję cały czas do amigi której notabene byłem wielkim fanem:)) Analogia do plazmy lub lcd jest taka, że firmy wspierają w o wiele większym stopniu rynek LCD i to się nie zmieni technologia LCD jest nowocześniejsza, nawet patrząc na to forum widzimy, że każda z firm produkujących plazmy produkuje także LCD, w drugą stronę to już tak różowo nie jest. Z drugiej strony kiedy ktoś wydaje fortunę na telewizor (lub cokolwiek innego) nie lubi gdy ktoś mu mówi że to jest gorsze dlatego w tym względzie rozumiem posiadaczy plazm. Nie chcę wzniecać jakiś wojen...najlepiej chyba sprawdzić samemu co się komu bardziej podoba, powiedzieć sprzedawcy by podłączył pod ten sam sygnał różne odbiorniki (przy wydatku rzędu kilku tysięcy nie ma z tym problemu) i samemu ocenić. Np. na moim TV ludzie na forum widzą przeważający róż, którego ja nigdy na nim nie zobaczyłem, patrząc jednak na fotografie porównawcze z innymi tv widziałem wyraźnie że na moim odbiorniku powinno być różowo, jednak w domu mam jeden ekran i dla mnie obraz jest świetny, nie powiem, to że mi go polecił Kiki odegrało też dużą rolę, ale dużo spędziłem czasu (rok) na tym forum nim wybrałem model. Dlatego jeśli dla kogoś wydatek rzędu kilku tysięcy jest znaczący najlepiej by sprawdził czego oczekuje od tv, jakie ma warunki w domu, jaką ilością pieniędzy dysponuje, sprawdził w sklepach co bardziej mu się podoba (koniecznie na tym samym sygnale, sieci mają modele za ktore sprzedawcy dostają większe prowizje...i jakoś na nich tak lepiej ten obraz wygląda:)), a potem radzić się najlepiej sprzedawców na forach choć i Ci mogą chcieć opchnąć jakiś konkretny model i ostateczną decyzję podjąć samemu.
 

mataman

New member
Bez reklam
Masta się zachwyca bo ma czym. Sam chciałbym kuraka ale niestety jest poza moim zasięgiem. Na lcdeku nigdy nie otrzymasz tak głębokiej czerni, płynności czy kątów bocznych. Jedynie nowa toshiba daje radę ale jej cena tez poraża.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Plazmę mam od nowości, jak tylko wychodziła na rynek, 3 miesiące na niej grałem na PS3 (przeczytaj powoli i patrz na znaki interpunkcyjne).
No tej informacji brakowało bo tą plazmę można było kupić już 4 lata temu co najmniej, bo w 2006 roku.
4 lata w świecie plazm to przepaść, tak samo jak 4 generacje.
To, że grałeś 3 miesiące ma tutaj pomniejsze znaczenie niż to, że to stary kloc mający 4 lata.

Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że nie widziałem najnowszych plazm "w akcji" z PS3? Dodam, że widziałem i nie ukrywam, że bardzo dobrze sobie radziły, ale sama świadomość i doświadczenie (na bądź co bądź jak twierdzisz archaicznym modelu) plazmę wykluczyły z dalszej współpracy, a nawet zakupu nowej do PS3. To są moje odczucia i możesz się z nimi nie zgodzić, ale własną opinie i zdanie mam.
Na jakiej podstawie? Bo za bardzo generalizujesz - nawet na najnowszym modelu jakiejkolwiek plazmy - rozumiem, że za moment napiszesz, że grałeś na PS3 przez 3 miesiące na KAŻDEJ najnowszej plaźmie?
Oczywiście, że opinie są Twoje i masz do nich prawo - ale sugerowanie się wypalaniem archaicznego modelu plazmy w stosunku do plazm najnowszej generacji to dla mnie właśnie BZDURY - czyli nie zgadzam się z Twoją opinią i też mam swoją.

Uwierz mi, że nie poleciałem do pierwszego lepszego sklepu i nie kupiłem LCD bo mi sie podobała ramka błyszcząca w TV. Tyle co ja się naczytałem i naoglądałem to można by przejść kilka razy U2 ;)
Chwała Ci za to.

Chciałem tylko wyrazić swoje zdanie, a Ty odrazu wyskakujesz z opryskliwą opinią "więcej nam tu takich potrzeba!"
Pozdrawiam
Moim zdaniem, bazując na tym co Ty, nie można mieć swojego zdania albo tylko myśleć sobie, że się je ma.
Oczywiście Ty i tak wyrazić je możesz a ja się tylko do niego odniosłem.
Tak jak pisałem wyżej, sugerowanie się starym modelem plazmy i zachwalanie nowego nie podłączywszy go nawet do PS3 to dla mnie... Ty już wiesz co.


Masta skad u Ciebie takie emocje? Po co te nerwy?
Jakie nerwy? Ty mnie jeszcze zdenerwowanego nie widziałeś :)

Kolega ma racje, na nowszych modelach plazm CALY CZAS SA POWIDOKI - pogodz sie z tym, taka jest rzeczywistosc.
A ja twierdzę, że kolega NIE MA racji, i twierdzę dalej, że niektórzy żyją w swojej własnej rzeczywistości.

Podlaczylem x360 do b850 (notabene najwyzszy model plazmy Samsunga, bardzo wysoko oceniany) i po niedlugim czasie pojawil sie powidok po hudzie, ktory trzeba bylo potraktowac specjalnym programem zeby znikl.
A ja podłączyłem PS3 pod swój TV jakieś 2 lata temu i NIGDY nie było żadnego powidoka, ani z TV, ani z gier ani z niczego.

I nie porównuj wszyskiego do swojej wypasionej plazmy Pioneera, nie kazdego stac na taki sprzet i nie kazdy potrzebuje...
I nie generalizuj, że tak mają wszystkie plazmy bo nie każdy w to uwierzy... i NIE JEST TO RZECZYWIŚCIE PRAWDA.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Wilku

New member
No właśnie widzisz, ja nie generalizuje, ja tylko stwierdzam fakty, a fakty są takie (i nie tylko ja to potwierdzę jak widać), że na plazmach które notabene mają służyć do gry na konsoli, powstają powidoki. Hmmm piszesz, że moja starowinka plazma cztero-letnia to kloc, to w sumie Twoja plazma kuro, która ma 2 lata w takim razie pół kloca :p hehehe słuchaj może masz super-hiper-mega wypasioną plazmę (za, no nie wiem 8 tyś.) tylko śmieszy mnie jednak polecanie i generalizowanie właśnie, że plazmy dadzą lepszą frajdę i satysfakcję w połączeniu z konsolą. Co właśnie dla mnie jest BZDURĄ! No oprócz może Twojego pionieera, ale nie każdego może stać na taki luksus, a widzę że kto nie zapyta o TV do konsoli to odrazu wypalasz że plazma, nieważne czy za 2 tyś. czy za 4 tyś. I jeszcze raz podkreślam widziałem kilka modeli plazm w ciągu ostatniego roku współpracujących z PS3/xbox i robiły się POWIDOKI.
Co by nie wzbudzać dalej Twojego wywodu na temat tego, że nie podłączałem jeszcze PS3 do mojego LCD a już zachwalam dodam, że właśnie na tym forum duża liczba użytkowników poleca takie połączenie (PS3 + Sony KDL5xxxW) oraz dużo grałem i oglądałem w sony center. Aha jestem już po pierwszych testach na moim nowym TV i szczerze polecam wszystkim ten model LCD Sony, naprawdę obraz z PS3 i z BR miodny, i jak narazie nie zauważyłem cloudingu więc jest super :]
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No właśnie widzisz, ja nie generalizuje, ja tylko stwierdzam fakty, a fakty są takie (i nie tylko ja to potwierdzę jak widać), że na plazmach które notabene mają służyć do gry na konsoli, powstają powidoki.
Czyli faktycznie na każdej najnowszej plazmie grałeś po 3 miesięce na PS3 (to jeśli mówimy o faktach) - SZACUN ode mnie.

Hmmm piszesz, że moja starowinka plazma cztero-letnia to kloc, to w sumie Twoja plazma kuro, która ma 2 lata w takim razie pół kloca :p
Być może tak jest, ale nawet na tą chwilę po tych 2 latach nie ma wielu telewizorów, które mogą pochwalić się lepszym obrazem. Mnie to wystarcza.

hehehe słuchaj może masz super-hiper-mega wypasioną plazmę (za, no nie wiem 8 tyś.) tylko śmieszy mnie jednak polecanie i generalizowanie właśnie, że plazmy dadzą lepszą frajdę i satysfakcję w połączeniu z konsolą. Co właśnie dla mnie jest BZDURĄ!
LOL, kolego to Ty generalizujesz - nie zapominaj, że śmigałeś sporo czasu na PS3 podpiętej do każdej najnowszej plazmy!
Ja w przeciwieństwie do Ciebie wypowiadam się o tym co mam 2 lata i na ten temat mogę sporo powiedzieć a nie o wszystkich i wszystkim.
Moich wielu znajomych również gra na plazmach i o ile tylko nie widzą GG to jest to dla nich wyśmienity wybór, ale ja się w ten deseń nie wypowiadam tylko piszę o tym co sam przeżyłem - w przeciwieństwie do Ciebie i innego pokroju kapsli.


No oprócz może Twojego pionieera, ale nie każdego może stać na taki luksus, a widzę że kto nie zapyta o TV do konsoli to odrazu wypalasz że plazma, nieważne czy za 2 tyś. czy za 4 tyś. I jeszcze raz podkreślam widziałem kilka modeli plazm w ciągu ostatniego roku współpracujących z PS3/xbox i robiły się POWIDOKI.
Oczywiście, że plazma. Tylko plazma.
Nic nie zastąpi świetnej czerni, cudownych, naturalnych kolorów, braku bocznych kątów, braku smużenia i tak mógłbym wymieniać jeszcze długo - nie każdego stać by poświęcić trochę czasu na dotarcie ekranu by osiągnąć tak wspaniałe rezultaty ale warto!
Do tego wiele osób oprócz grania ten sam ekran wykorzystuje do oglądania filmów, często jeszcze DVD, oglądania telewizji, bardzo często jeszcze SD i tutaj plazma miażdży LCD.

Co by nie wzbudzać dalej Twojego wywodu na temat tego, że nie podłączałem jeszcze PS3 do mojego LCD a już zachwalam dodam, że właśnie na tym forum duża liczba użytkowników poleca takie połączenie (PS3 + Sony KDL5xxxW) oraz dużo grałem i oglądałem w sony center. Aha jestem już po pierwszych testach na moim nowym TV i szczerze polecam wszystkim ten model LCD Sony, naprawdę obraz z PS3 i z BR miodny, i jak narazie nie zauważyłem cloudingu więc jest super :]
Pozdrawiam
Już lepiej, ale po jednym dniu to zupełnie nic nie warte, nam chodzi o fakty czyli jednak troszkę dłuższe używanie w różnych okolicznościach.

Pozdrawiam,
 

kapsell

New member
Bez reklam
?????????

@Masta
Porownujesz wszystkich i wszystkie tv to swojego Pioneera Kuro i jakos "dziwnie" wychodzi ci ze wszyscy maja badziewie. Pogodz sie z tym ze nie wszyscy beda mieli taki tv i nie warto z tego powodu ludzi opieprzac.
Nie kazdy musi miec Porshe zeby byc zadowolony (no chyba ze wtedy mozna podleczyc wlasne kompleksy, ale to inna sprawa).
To ze ty nie masz powidokow w swoim Pioneerze naprawde nie oznacza ze w innych plazmach ten problem nie wystepuje (jakbys mial do czynienia z innymi plazmami to bys to wiedzial).

A z ciekwosci, ile miales plazm i ile LCDkow - ze wiesz wszystko o wszystkich modelach?

pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
@Masta
Porownujesz wszystkich i wszystkie tv to swojego Pioneera Kuro i jakos "dziwnie" wychodzi ci ze wszyscy maja badziewie.
Niczego i nikogo nie porównuje, ale jak słysze Twoje teksty w stylu, że WSZYSTKIE (tak, to dobrze znany Ci wyraz) plazmy mają powidoki to mnie trafia bo jest to najzwyczajniesze w świecie kłamstwo.

Pogodz sie z tym ze nie wszyscy beda mieli taki tv i nie warto z tego powodu ludzi opieprzac.
Nie kazdy musi miec Porshe zeby byc zadowolony (no chyba ze wtedy mozna podleczyc wlasne kompleksy, ale to inna sprawa).
To ze ty nie masz powidokow w swoim Pioneerze naprawde nie oznacza ze w innych plazmach ten problem nie wystepuje (jakbys mial do czynienia z innymi plazmami to bys to wiedzial).
Nigdy tak nie twierdziłem, coś sobie wymyślasz.
Na takiej 4 letniej plazmie kolegi wyżej takie powidoki jak najbardziej mogą występować.
Pogódź się z tym, że po prostu NIE na każdej plazmie są powidoki - będzie Ci się łatwiej żyło i kłamać przestaniesz.

A z ciekwosci, ile miales plazm i ile LCDkow - ze wiesz wszystko o wszystkich modelach?

pozdrawiam
Trochę tego było ale to Ty twierdzisz, że WSZYSTKIE plazmy mają powidoki więc to Ty wiesz WSZYSTKO - skąd? Pojęcia nie mam.

Pozdrawiam,
 

z3

New member
Bez reklam
Może przestaniecie się popychać jak dzieci w piaskownicy. Obie technologie mają swoje wady i zalety i obie można używać w połączeniu z konsolami.

Trochę mnie denerwuje, że właściciele LCD tak się wystawiają na ciosy Masty.

Ludzie czy wy naprawdę macie takie problemy? To tylko inna technologia. Traktujecie to co najmniej jak wojnę religijną a i tak jeszcze raz podkreślę nikt z was nie ma racji bo obie technologie się nadają!
 
Ostatnia edycja:

Wilku

New member
Może przestaniecie się popychać jak dzieci w piaskownicy. Obie technologie mają swoje wady i zalety i obie można używać w połączeniu z konsolami.



Ludzie czy wy naprawdę macie takie problemy? To tylko inna technologia. Traktujecie to co najmniej jak wojnę religijną a i tak jeszcze raz podkreślę nikt z was nie ma racji bo obie technologie się nadają!

No i w końcu jakiś rozsądny głos, ja od samego początku pisze, że obie technologie się nadają, ale jeżeli ktoś poleca głównie plazmy i zapiera się rękoma i nogami i krzyczy, że nie ma powidoków to mnie c..j strzela... Potem kupi sobie Kowalski plazme, bo przeczytał na postach Masty jaka to plazma ma wspaniałe kąty, czerń, itp. i ogarnie go lekkie zdziwko, bo są powidoki i będzie musiał stosować programy do ich osuwania lub męczyć się przez kilkanaście minut z powidokami. No sory ale nie każda plazma ma matrycę taką jak kuro, owszem również polecę plazmę (jako użytkownik już od ok. 4 lat tej technologi) do oglądania TV, DVD, divix, ale do konsol już raczej bym się poważnie zastanowił.
Aaaa dobra Masta, jeżeli Ci to poprawi humor :idea:, wszystkie plazmy (oprócz kuro) maja powidoki. Może być? Też przecież nie grałeś na wszystkich plazmach jakie są na rynku, więc mi tego nie wypominaj i się nie czepiaj, bo to już jest lekka przesada, no chyba że jesteś Alfą i Omegą w dziedzinie plazm :hihi:
Pozdro
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No i w końcu jakiś rozsądny głos, ja od samego początku pisze, że obie technologie się nadają,
Czy ja gdzieś twierdzę, że LCD się nie nadaje? Po prostu w naszych realiach mało kto sobie może pozwolić na TV TYLKO i wyłącznie pod konsolę, z reguły ten sam TV służy do oglądania filmów z rodziną na DVD, oglądania telewizji - u nas w głównej mierze w SD. To wszystko trzeba wziąć pod uwagę a tu plazma ma ogromną przewagę.

ale jeżeli ktoś poleca głównie plazmy i zapiera się rękoma i nogami i krzyczy, że nie ma powidoków to mnie c..j strzela...
Nonsens. Odpowiadałem tylko na zarzut, że KAŻDA plazma ma powidoki - Ty wmawiasz mi, że twierdzę, że żadna nie ma powidoków - i właśnie w tym miejscu, w powyższym i wielu innych najzwyczajniej w świecie się mylisz.

Potem kupi sobie Kowalski plazme, bo przeczytał na postach Masty jaka to plazma ma wspaniałe kąty, czerń, itp. i ogarnie go lekkie zdziwko, bo są powidoki i będzie musiał stosować programy do ich osuwania lub męczyć się przez kilkanaście minut z powidokami.
Tylko jak widać Ty i kapsell nie rozumiecie tych słów, ale nie wymagajmy od Was za wiele:
Oczywiście, że plazma. Tylko plazma.
Nic nie zastąpi świetnej czerni, cudownych, naturalnych kolorów, braku bocznych kątów, braku smużenia i tak mógłbym wymieniać jeszcze długo - nie każdego stać by poświęcić trochę czasu na dotarcie ekranu by osiągnąć tak wspaniałe rezultaty ale warto!
Do tego wiele osób oprócz grania ten sam ekran wykorzystuje do oglądania filmów, często jeszcze DVD, oglądania telewizji, bardzo często jeszcze SD i tutaj plazma miażdży LCD.


No sory ale nie każda plazma ma matrycę taką jak kuro, owszem również polecę plazmę (jako użytkownik już od ok. 4 lat tej technologi) do oglądania TV, DVD, divix, ale do konsol już raczej bym się poważnie zastanowił.
Świetnie, ale za moment znajdzie się taki, co do TV też nie poleca bo się będą znaczki stacji wypalać, bo będą po nich powidoki itd.
Jeśli dla kogoś liczy się jakość obrazu to wybierze plazmę, nauczy się z nią obchodzić, dotrze odpowiednio ekran itd. - jak pisałem wyżej nie każdego na to stać.

Aaaa dobra Masta, jeżeli Ci to poprawi humor :idea:, wszystkie plazmy (oprócz kuro) maja powidoki. Może być? Też przecież nie grałeś na wszystkich plazmach jakie są na rynku, więc mi tego nie wypominaj i się nie czepiaj, bo to już jest lekka przesada, no chyba że jesteś Alfą i Omegą w dziedzinie plazm :hihi:
Pozdro
Ty znowu to samo ale wyżej już pisałem co o tym myślę i jeszcze raz pisać mi się tego samego nie chcę - w skrócie - mylisz się.

Pozdrawiam,
 

kapsell

New member
Bez reklam
plazma i lcd

Czy ja gdzieś twierdzę, że LCD się nie nadaje? Po prostu w naszych realiach mało kto sobie może pozwolić na TV TYLKO i wyłącznie pod konsolę, z reguły ten sam TV służy do oglądania filmów z rodziną na DVD, oglądania telewizji - u nas w głównej mierze w SD. To wszystko trzeba wziąć pod uwagę a tu plazma ma ogromną przewagę.

Nie wiem czy zauwazyles ale rozpatrujemy w TYM watku tv do konsoli i to najbardziej osoby odwiedzajace ten watek interesuje. A filmy z DVD i telewizje tez da sie ogladac na lcd z powodzeniem, nawet z rodzina wyobraz sobie.


Nonsens. Odpowiadałem tylko na zarzut, że KAŻDA plazma ma powidoki - Ty wmawiasz mi, że twierdzę, że żadna nie ma powidoków - i właśnie w tym miejscu, w powyższym i wielu innych najzwyczajniej w świecie się mylisz.

Ok Twoj Kuras za ok 10.00 zl nie ma (jak twierdzisz) powidokow. Choc mysle ze kiepska to pociecha dla tych co czytaja ten watek.

Tylko jak widać Ty i kapsell nie rozumiecie tych słów, ale nie wymagajmy od Was za wiele:

Ok, od Ciebie wymagamy bardzo wiele i dziekujemy ci ze wszystko rozumiesz i nam laskawie tlumaczysz. Tylko ze zupelnie nie masz pojecia o LCD, ale nie wymagajmy od Ciebie za wiele.
Oczywiście, że plazma. Tylko plazma.
Nic nie zastąpi świetnej czerni, cudownych, naturalnych kolorów, braku bocznych kątów, braku smużenia i tak mógłbym wymieniać jeszcze długo - nie każdego stać by poświęcić trochę czasu na dotarcie ekranu by osiągnąć tak wspaniałe rezultaty ale warto!
Do tego wiele osób oprócz grania ten sam ekran wykorzystuje do oglądania filmów, często jeszcze DVD, oglądania telewizji, bardzo często jeszcze SD i tutaj plazma miażdży LCD.

To nie watek dotyczacy plazmu i lcd, wiec nie chcem sie rozwodzic. Widze ze masz niewielkie pojecie o DZISIEJSZYCH, nowych modelach LCD, poczytaj. Widac ze nigdy nie miales przed oczyma dobrego LCD, ja mialem mozliwosc dluzszego obcowania z bardzo dobra (ponoc) plazma wiec mam oglad sytuacji i wiem co pisze. Jak komus nie przeszkadzaja powidoki, migotanie, szara biel, wieksze zuzycie energii, docieranie ekranu - to niech bierze plazme. Mi i wielu wielu swiadomym konsumentom to przeszkadza bardzo. Ok, na twoim Kuro tego nie ma, wiemy wiemy.

Świetnie, ale za moment znajdzie się taki, co do TV też nie poleca bo się będą znaczki stacji wypalać, bo będą po nich powidoki itd.

Oczywiscie ze sie logo stacji wypala, cos taki zdziwiny znawco, poczytaj forum uzytkownikow plazmy. Ok, na twoim wypasionym Pioneerze sie nie wypala, to wiemy.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich uzytkownikow plazm
 

kapsell

New member
Bez reklam
plazma i lcd

Świetnie, ale za moment znajdzie się taki, co do TV też nie poleca bo się będą znaczki stacji wypalać, bo będą po nich powidoki itd.



Zebys mnie nie lapal za slowka, nie wypala sie na stale (nie w nowszych generacjach) zostaje powidok (oprocz Twojego Kuro, ale to oczywiste).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy zauwazyles ale rozpatrujemy w TYM watku tv do konsoli i to najbardziej osoby odwiedzajace ten watek interesuje. A filmy z DVD i telewizje tez da sie ogladac na lcd z powodzeniem, nawet z rodzina wyobraz sobie.
Poważnie? Dobrze, że mi o tym powiedziałeś...
Na LCD jasne, że można, na CRT też. Z tym tylko, że na plazmie będzie to o wiele lepiej wyglądało.

Ok Twoj Kuras za ok 10.00 zl nie ma (jak twierdzisz) powidokow. Choc mysle ze kiepska to pociecha dla tych co czytaja ten watek.
Tak, mój nie ma i o tym mogę zapewnić sam. Inne plazmy u moich znajomych również nie mają ale to już nie moje telewizory a ja się za wszystkich nie wypowiadam.

Ok, od Ciebie wymagamy bardzo wiele i dziekujemy ci ze wszystko rozumiesz i nam laskawie tlumaczysz. Tylko ze zupelnie nie masz pojecia o LCD, ale nie wymagajmy od Ciebie za wiele.
Mylisz się, jedyne co mógłbym zaakceptować z nowych LCD to nowy Phil, nie pamiętam modelu, kosztuje coś 13K PLN za 52" z tego co pamiętam.

To nie watek dotyczacy plazmu i lcd, wiec nie chcem sie rozwodzic. Widze ze masz niewielkie pojecie o DZISIEJSZYCH, nowych modelach LCD, poczytaj. Widac ze nigdy nie miales przed oczyma dobrego LCD, ja mialem mozliwosc dluzszego obcowania z bardzo dobra (ponoc) plazma wiec mam oglad sytuacji i wiem co pisze. Jak komus nie przeszkadzaja powidoki, migotanie, szara biel, wieksze zuzycie energii, docieranie ekranu - to niech bierze plazme. Mi i wielu wielu swiadomym konsumentom to przeszkadza bardzo. Ok, na twoim Kuro tego nie ma, wiemy wiemy.
A niby czego on dotyczy, CRT? :hihi:
To może Ty poczytaj o co tutaj ludzie pytają bo wygląda na to, że nie masz o tym najmniejszego pojęcia.
Widać, że masz niewielkie pojęcie o DZISIEJSZYCH, nowych modelach plazm - poczytaj.
Widać, że nigdy nie miałeś przed oczyma dobrej plazmy a ja miałem w domu top z topów LCD swego czasu więc mam pogląd sytuacji i wiem co pisze.
Jak widzisz nie ma sensu pisać takich głupot więc się może powstrzymasz?

Argumenty przeciw plazmie to już po prostu śmiech, zużycie energii hehe, dobre.
Szara biel? Jeśli ktoś choć trochę się zna to woli czarną czerń niż białą biel.
Dobry tryb w TV i migotania też nie ma, nie wiem czy wiesz ale u mnie w ogóle go nie ma :krol:

Mi i wielu świadomym konsumentom przeszkadzają straszne kąty boczne, sztuczne kolory, teatralny wygląd obrazu, kiepawa czerń a co za tym idzie lipne kolory, tragiczna głębia tychże kolorów itd. itd.
Pewnie na Twoim LCD tego nie ma, wiemy, wiemy.


Oczywiscie ze sie logo stacji wypala, cos taki zdziwiny znawco, poczytaj forum uzytkownikow plazmy. Ok, na twoim wypasionym Pioneerze sie nie wypala, to wiemy.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich uzytkownikow plazm
No patrz i znowu mnie zaskoczyłeś tak samo jak na początku swojej wypowiedzi :hihi:

Pozdrawiam,
 

nkuba

New member
Witam,
zamierzam kupić telewizor oraz konsole, co wybrać LCD/Plazma ?
Pokój wymiarów 2,30x4,5m. Odległość od telewizora ok 1.6m w kącie prostym.
Telewizor głównie będzie używany do PS3, oglądania filmów z komputera, póki co nie przewiduję telewizji cyfrowej, sporadycznie będę oglądał ogólnodostępne programy tv.
Nie wiem jaki rozmiar matrycy 37-42? Czy 42 cale nie będzie przesadą z tak bliskiej odległości?
Cena telewizora najlepiej do 3000zł.
Telewizor ma stać.
 

batik87

New member
Jak będziesz grał dużo na konsoli nie wiem więcej niż 2-3 h dziennie to proponowałbym zakup LCD bo nie uświadczysz tam powidoków.
Natomiast według mnie ładniejszy obraz zdecydowanie jest na Plazmie.
37 cali chyba będzie w sam raz z tej odległości.
 

nkuba

New member
Czy plazma 37, która ma rozdzielczosc 720p wykorzysta potencjał jaki siedzi w blu ray i ps3? Pewnie jest znaczna duża różnica pomiędzy 42'' 1080p a 37 720p, ale czy kupując taki 37 calowy telewizor nie strace zbyt dużo (chodzi o doznania)?

Który model z Panasoniców TX-P37 byście polecili?
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Bierz 42", zadne tam 37" (chyba ze kasa gra role, ale to nieduza doplata). Zaufaj, po zakupie 37, po jakis 2-3 tyg. stwierdzisz , ze moglby byc wiekszy!!! (przetestowane na wielu osobach, heh). Moja propozycja To panasonic 42S10. (full hd, w sam raz pod bluray i gry PS 3)
 

adamo_

New member
Bez reklam
Bierz 42", zadne tam 37" (chyba ze kasa gra role, ale to nieduza doplata). Zaufaj, po zakupie 37, po jakis 2-3 tyg. stwierdzisz , ze moglby byc wiekszy!!! (przetestowane na wielu osobach, heh). Moja propozycja To panasonic 42S10. (full hd, w sam raz pod bluray i gry PS 3)

heh... coś w tym jest , ja po zakupie 42' po 3 tygodniach stwierdzilem ze...mały, urzadzając nowe mieszkanie przewidziałem odległośc od komody RTV do półki w sam raz na 46 cali jak będe wymieniał TV :) , a odległość oglądania to jakieś 2,5 metra
 

mateuszgreloch

New member
Wszyscy przez to przechodziliśmy :) Na szczęście ja od razu zawyżyłem sobie pułap cali [celowałem w 37, kupiłem 40 - oglądam z 2 metrów] i efekt "mogłem wziąć większy" mnie ominął :)
 
Do góry