Jaki tv do ps3?

kapsell

New member
Bez reklam
tv

-wymiary pokoju to ok. 4m x 4m
Więw rozmiarze 32" z HD Ready

32 to stanowczo za malo do takiego pokoju. Ja np do pokoju ok, 5x5 biore 50-47" i jezeli juz to zastanawiam sie czy nie za malo.

ewentualnie MPEG-4.

A na co ci to? Nie przeplacaj.


Szukam także tylko LCD (plazma odpada, bo jest strasznie prądożerna, a i przy takim tv też raczej sensu nie ma...)

wlasnie w pierwszej kolejnosci zastanow sie nad plazma, mozesz kupic duzy i dobry tv za male pieniadze.
I nie wierz w mity na temat pradozernosci... (poczytaj o tym na forum)

Samsung ma 8ms i nie wiem, czy będzie smużył, czy nie... Przy tak dużym czasie reakcji podobno tak jest. Ale z drugiej strony Samsung ma najlepszą jakość obrazu...
LG ma czas reakcji 5ms

Wszystkie dane dotyczace tv traktuj jako mocno "orientacyjne" a w szczegolnosci Samsuga i LG. Smuzenie w tv takiej klasy to norma bym powiedzial, cudow nie oczekuj, bo wyzsze i drozsze modele tez smuza.
Nie chcesz smuzenia to biez plazme (jesli akceptujesz powidoki, a w grach sie zgarzaja czesto np. odbity HUD - poczytaj o tym na forum)

Allegro i opinię twierdzą, że (...) 2 (czasem też mówią, że 3) wejścia HDMI.

Pojdz do sklepu i sam zobacz ile ma wejsc.
Popros o podlaczenie konsoli i pobaw sie ustawieniami i sam ocen czy ci dany model odpowiada.
 

TeReL

New member
wlasnie w pierwszej kolejnosci zastanow sie nad plazma, mozesz kupic duzy i dobry tv za male pieniadze.
I nie wierz w mity na temat pradozernosci... (poczytaj o tym na forum)
Małe pieniądze? Te "małe" pieniądze są chyba względnie małe, bo na mój limit się z nową plazmą nie zmieszczę... (Patrzyłem na allegro i do 2000,- ciężko znaleźć coś sensownego...)
Może plazma jest i dobra, ale też wyczytałem, że takiej małej to się nie opłaca brać (nie wiem dlaczego. Niby, że plazmy to się powyżej tam 40" z Full HD powinno brać).
Byłem także dzisiaj w sklepie i widziałem tego Samsunga LE32B450.
Tam już widziałem, że ma USB, chyba 2 te wejścia HDMI, a i cena raczej przystępna, bo 1700, ale oczywiście będę się targował, bo w tym sklepie można to zrobić nawet o 1/6-1/5 ceny :).

A co do tego, że plazma lepiej radzi sobie w moich warunkach, to może teraz już wątpię, bo sprawdziłem teraz moje warunki:
Prawda - latarnia świeci mi na pomarańczowo, ale tylko w róg pokoju, gdzie stoi tylko rurka od ogrzewania i gitara wisi. A światło na szczęście nie rozprzestrzenia się, bo światło się nie odbija, więc tylko tam jest (już na tapecie) żółto.

Faktycznie może lepiej byłoby już przemeblować, bo mi nie zależy, żeby obraz był nie wiadomo jak piękny, bo gra nie grafiką żyje ;). Chodzi mi przede wszystkim o to, żeby nie był obraz ściśnięty, bo czytając niektóre opinie ludzi z rozdzielczościami na CRT, to żeby przeczytać napisy podczas rozgrywki, to muszą podejść i mieć głowę około 10cm od ekranu... Chyba, jeśli jest większa rozdzielczość, to choćbym siedział takie 2m, to i tak napisy chyba ujrzę?
 

kapsell

New member
Bez reklam
szukajcie a znajdziecie

Małe pieniądze? Te "małe" pieniądze są chyba względnie małe, bo na mój limit się z nową plazmą nie zmieszczę... (Patrzyłem na allegro i do 2000,- ciężko znaleźć coś sensownego...)

"(...) szukajcie a znajdziecie." Mateusz 7:7.
Ty kiepsko szukasz:D Nie patrz na allegro tylko na wyszukiwarki ze sklepami. Na Ceneo i Skapcu znalazlem 3 dobre tv plazmowe (na lcd nie patrzylem) do 1700. Szukaj, czytaj opinie i idz do sklepu obczajac na wlasne oczy...
Pamietaj: w sklepie przy halogenach i nastawionych na max kontrast plazma bedzie miala ciemniejszy obraz.
I nie daj sie nabrac marketingowym klamstwom i miejskim legendą kolegów!!!




[/QUOTE]
 

TeReL

New member
I nie daj sie nabrac marketingowym klamstwom i miejskim legendą kolegów!!!
Wolę nie czytać tych opinii na Ceneo i Cokupić.
Według mnie spora ich część to jednak sprzedawcy i konkurencja.
Jak już czytam, to te 3-4/5, bo te najlepsze zbyt przebarwiają telewizor i wszystko wydaje się zbyt piękne... A te słabe z kolei pokazują same minusy, więc też... :???:

Zmierzyłem także teraz swoją (prawdopodobną odl. od telewizora - bez przemeblowania) i wynosi ona maksymalnie 270cm. I tak jak napisałem wcześniej lampa jednak nie będzie przeszkadzać, bo także jest one pod kątem i to za ścianą, przy której będzie stał telewizor.

I fakt - są plazmy, które biorą mniej prądu, ale mimo wszystko LCD i tak biorą mniej.
Zwykle jak patrzę na plazmy, które ewentualnie mogłyby mnie zainteresować i były w miarę znośnych cenach, to jednak zużycie prądu i tak było ponad 2x wyższe niż w LCD (średnio coś około 280W-270W).
Jedna osoba na innym forum próbowała mnie przekonać do plazmy pod pretekstem, że prąd jest bardzo tani.
Według jego wszystkich wyliczeń, działań, rachunków za prąd (w całym domu) płaciłbym z taką plazmą 500W kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
Ten argument nie przekonał mnie kompletnie, bo moje rachunki sięgają czasem po 300,- przy telewizorze 107W (CRT).

Znalazłem też jednego Sony, który może miałby szansę bytu u mnie i jest to Sony KDL32S5500. Mieści się mniej więcej w moich kryteriach, tylko nie pamiętam odświeżania (niektórzy twierdzą, że jest 50Hz, inni 100Hz), ale raczej jest to 50Hz.
Telewizor w miarę przystępny, ale jednak wybór między nim, Samsungiem LE32B450 jest dosyć ciężki... Cały czas bardziej przekonuje mnie Samsung, bo krąży powszechna opinia, że Sony za dużo liczy sobie za swój znaczek na produkcie...
 

debeef

New member
Bez reklam
Nie znajdziesztu odpowiedzi na swoje pytanie dopóki ktoś Ci nie napisze, że ten tv, który Ty wybrałeś jest najlepszy. Każdy ma coś w domu i najczęściej jeśli wydał na to ileśtam tysięcy jest z tego zadowolony. Mój tv ( w stopce) ponoć wchodzi w fiolet...ja tam żadnego fioletu nie widzę, pokazują porównania z innymi tv i widać, że jest fiolet...jednak ja mam jednego lcd-ka w domu i nie mam takiego porównania, obraz żyleta...nic tylko się cieszyć:)
Podsumowując najlepszym tv dla Ciebie będzie ten który Tobie najbardziej będzie się podobał...prawie rok się radziłem na forum, a na końcu kupiłem i tak ten który sobie rok wcześniej wybrałem...oszczędź sobie ten rok...dwie dobre rady jakie tu dostałem to weź większy, bo po paru dniach tv się "zmniejsza" i zapytaj Kikiego:cool:
 

TeReL

New member
Telewizor się zmniejsza, ale i tak będzie to dość spory telewizor (względnie - w domu największy tv to Panasonic 26", albo 29" z formatem 4:3), ale większego nie chcę, gdyż (no racja - mam dość duży pokój) jednak będzie on służył tylko do mojego użytku (czasem ewentualnie na jakąś okazję może, albo nie - ten Panasonic waży 50kg xD), ale jednak głównie to będzie on pod PlayStation 3... Czasem może da się jakieś DVD.
Większy to fajnie by było, ale w takiej cenie niestety znalazłem tylko Samsung LE37B530 za jakieś 1900,-, ale raczej lepiej kupić lepsze HD Ready, niż gorsze Full HD :).
Ale też tak pytam, bo jednak jak nie widzę tv na oczy, a nie mam sklepów, aby zobaczyć je jednocześnie, to ciężo jest zadecydować, który wybrać...

Więc w sumie na razie "ranking" wyglądałby tak...:
1. Samsung LE32B450
2. LG 32LH2000
3. Samsung LE37B530
4. Sony KDLS5500

Mile widziane są opinie pozytywne, ale jednak przede wszystkim chce poznać wady, żeby nie patrzeć na to jak będzie dobrze, ale na to, jak może być źle :).
 

debeef

New member
Bez reklam
Ze sklepami dużo nie tracisz...podłączają pod lepszy sygnał promowane marki, w Saturnie np. tak wystawiane są Samsungi, a Sharpy, JVC , Tośki itd są na dole na gorszym sygnale, oczywiście możesz chcieć podłączyć dwa tv-ki pod ten sam sygnał, na tych samych kablach itd...tylko jaki sklep Ci na to pozwoli...Nie jestem znawcą jeśli chodzi o podane modele, ale ja bym LG nie wziął ze względu na firmę (jeśli wydaję na coś parę tysięcy, niech się to dobrze kojarzy:cool:) O Sonych z serii 5000 za dużo dobrego nie słyszałem (seria kryzysowa) także ja bym obstawiał większego Samsunga, choć podkreślam, że nie znam, żadnego z tych modeli.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Wolę nie czytać tych opinii na Ceneo i Cokupić.
Według mnie spora ich część to jednak sprzedawcy i konkurencja.

Po co tam? Masz forum gdzie uzytkownicy pisza o wadach i zaletach. Sa tez portale uzytkownikow.

Zwykle jak patrzę na plazmy, które ewentualnie mogłyby mnie zainteresować i były w miarę znośnych cenach, to jednak zużycie prądu i tak było ponad 2x wyższe niż w LCD (średnio coś około 280W-270W).

Plazma ma inny sposob pracy, pobor mocy zmienia sie dynamicznie (nie jest staly jak w lcd) w zaleznosci od ciemnych i jasnych scen. Podawane sa fabrycznie maksymakne pulapy poboru.

Cały czas bardziej przekonuje mnie Samsung, bo krąży powszechna opinia, że Sony za dużo liczy sobie za swój znaczek na produkcie...

Widze ze sie zdecydowales juz i tylko szukasz potwierdzenia swojej decyzji i zawracasz gitare.
Dostales juz duzo dobrych rad.
 

TeReL

New member
Widze ze sie zdecydowales juz i tylko szukasz potwierdzenia swojej decyzji i zawracasz gitare.
Dostales juz duzo dobrych rad.
Chciałem poznać opinię o nich, bo różne faktycznie krążą (jedni, że ma bardzo żywe i ładne kolory, a raz natknąłem się na gościa, który twierdził, że telewizor jest praktycznie bez kolorów), ale jednak racja - dostałem kilka rad, ale tyle mi wystarczy.
Więc jedna osoba LG odradziła, znajomy też mi go nie polecił, za Sony w sumie poza gwarancją nic nie przemawia (bo jednak droższy jest), więc te Samsungi zostają.
Tutaj już wybór należał do mnie i musiałem się zastanowić...
Wybrałem już (mam nadzieję:() ostatecznie LE32B450, bo jednak LE37B530 oferuje trochę za dużo jak dla mnie (Full HD, z którego nie będę korzystał), a też mam tylko zwykłą Cyfrę+, więc lepszy chyba odpada...

Dziękuję wszystkim i przepraszam, bo mogłem w sumie do tego sam dojść, a chciałem poznać opinię bardziej pewnych ludzi...
Tak czy inaczej dziękuję za udzielone mi rady i przepraszam za zabrany Wam czas, że musieliście tracić go na odpowiadanie mi.
 

adam-ant

New member
...i przepraszam za zabrany Wam czas, że musieliście tracić go na odpowiadanie mi.

Ale się kolega zgrabnie odgryzł ;) Tylko żeby rozwiać wątpliwości: nie każdy oczekuje tu takich przeprosin. Wiesz, niektórzy nie pamiętają jak to jest kupować swój pierwszy HDTV (albo nawet pierwszy telewizor w ogóle) i nie potrafią wczuć się w sytuację człowieka, który niby wie co chce, ale czuje jednak presję potencjalnie źle wydanych pieniędzy (a często chodzi nawet o pierwsze "własnoręcznie" zarobione pieniądze).


...dwie dobre rady jakie tu dostałem to weź większy, bo po paru dniach tv się "zmniejsza" i zapytaj Kikiego:cool:

Moim zdaniem pod tym stwierdzeniem podpisałaby się zdecydowana większość forumowiczów.
@TeReL jak dasz radę, to bierz 37" cali. Naprawdę.
 
Ostatnia edycja:

TeReL

New member
@TeReL jak dasz radę, bo bierz 37" cali. Naprawdę.
No chciałbym i stąd też moje pytania były :).
Właśnie nie wiem, czy opłacałoby mi się brać tego Samsunga LE37B530, bo 37 cali ma, ale odświeżanie 50Hz i Full HD, a nie wiem, czy to nie jest zła para (no może to być kiepska kombinacja, ale raczej nie aż tak, bo by go nie produkowali...), czasu reakcji nie znalazłem (ale pewnie też będzie się wahać koło 8ms).
No ten 37" bardzo mnie kiedyś interesował, ale także nie wiem, jak będzie na nim wyglądała zwykła Cyfra+ przez kabel Euro.
No jest droższy, większy, ale też nie wiem, czy to Full HD mi się przyda, bo jedyne Blu-Ray to będzie w konsoli, a takich filmów też nie jestem skory kupować. No kusi mnie ten telewizor także, ale boję się, że go nie wykorzystam...
 

adam-ant

New member
Zarówno LE32B450 jak i LE37B530 nie posiadają 100Hz "motion plus" (według strony samsunga oba są 50Hz), więc pozostaje kwestia ceny i FullHD.

Jeśli chodzi o FullHD, kwestie też trzeba rozpatrzeć na dwa fronty:
telewizja SD - prawdopodobnym jest, że trochę gorzej będzie wyglądać na LE37B530, ale nie sądzę, żeby to był duży problem, szczególnie, że masz Cyfrę+. Wielokrotnie oglądałem kanały z cyfry+ u mojego brata, który ma LE40B650 i obraz był naprawdę super (nie licząc kanałów w stylu mango itp). Nawet zakładając, że seria 5 ma gorsze skalowanie SD, śmiem twierdzić, że nie będziesz zawiedziony.
gry na PS3 - tu prawie zawsze zdania są podzielone, ale ja uważam, że nawet jeśli gra jest w rozdzielczości HDReady, to lepiej wyglądać będzie na telewizorze FullHD (może to kwestia tego, że telewizor i tak musi sobie obraz przeskalować do FullHD, a że rozdzielczość wyjściowa, czyli HDReady, jest sporo lepsza od zwykłej SD, to efekty skalowania również są proporcjonalnie lepsze).

Na koniec zostaje cena, i to jest kwestia najtrudniejsza, bo nikt nie zadecyduje za Ciebie ostatecznie ile pieniędzy jesteś w stanie wydać, więc powtórzę to, co już raz napisałem:
Jak dasz radę, to bierz 37" cali.

Pozdrawiam


PS Na plazmę już nie będę Cię namawiać, ale naprawdę na Twoim miejscu brałbym TH-42X10Y ;)
 
Ostatnia edycja:

djscr

New member
ja mam samsunga le32A330.smigam w killzone 2 od premiery czyli marca 2009. tv kosztowal 1300pln.gra wyglada tak samo na tym tv jak na tych za 5-6 tys.twoje oko nie wyczuje roznicy.ps3 daje tylko 60hz.ni epograsz w 100hz a bynajmniej nie zobaczysz roznicy.nie zamienie tego tvka na zaden inny,jest reweleacyjny.nie wtapiaj kasy.kup taniego samsunga.pozdro.
 

TeReL

New member
Dzięki Wam za wszystkie opinie.
Więc dobrze - zdecydowałem się na razie na Samsunga.
No co do kwestii pieniędzy... LE32B450 w miejscowym sklepie kosztuje 1700,- prawie, a że nie widziałem tam LE37B530 to mogę tylko się domyślać, że będzie to około 2100,-, albo 2200,-.
Ale jest to sklep bardzo dobry dla mieszkańców, bo łatwo tam o jakąś zniżkę (kiedyś, kiedy jeszcze kupowaliśmy CRT, to obniżyli nam cenę o 500,- :cool:).
Chętnie bym wziął LE37B530, a zdecydowałem się później na LE32B450...
Po prostu chyba cena mnie podkusiła, że zaoszczędzę 500,-, a tyle to już i tak dość sporo, więc ten rozmiar i rozdzielczość przeboleję.
Przestraszyłem się także wyglądu 50Hz na Full HD 37", bo pewnie też miałby czas reakcji 8ms.
No, ale nic. Pozostaje mi wrócić do sklepu, kiedy dozbieram na LE37B530.
Za namowami, jednak rozpatrzę większy, bo jednak max. będę siedział od TV jakieś 2.60m.
No, ale jeszcze mnie tylko nie pokoi kwestia wyglądu 50Hz i 8ms, jak i tego, czy to Full HD w moich warunkach będzie dobre.
50Hz i 8ms spróbuję sprawdzić (jeśli będą ten telewizor mieć na stanie) w tym sklepie.
No, ale jednak to Full HD to będzie dużo większe upscall'owanie niż do HD Ready, więc dlatego się boję o tę Cyfrę+, bo przesył jest zwykłym kablem Euro, a pakiet mamy także pod zwykłe rozdzielczości...

No dobrze - to poczekam, aż znowu będę w sklepie i spytam o tego Samsunga.

Dziękuję Wam za opinię.

Wielokrotnie oglądałem kanały z cyfry+ u mojego brata, który ma LE40B650 i obraz był naprawdę super (nie licząc kanałów w stylu mango itp). Nawet zakładając, że seria 5 ma gorsze skalowanie SD, śmiem twierdzić, że nie będziesz zawiedziony.
A Twój brat ma pakiet z kanałami HD, czy także rozdzielczość SD?
(Pff... Doczytałem się o skalowaniu, ale nie pomyślałem, że taki ma pakiet w takim razie...)
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
Po Euro na Full HD to raczej będzie masakra na LCD.

Pozdrawiam,

Też tak zawsze myślałem, ale w obecnych modelach (choć przyznaję, że głównie miałem kontakt z LE40B650) to się sprawdza w przypadkach jak ktoś ma tylko analogową kablówkę itp. przeżytki sygnałowe (a widziałem ostatnio taki sygnał na Sharp'ie D65 46" i to rzeczywiście była niezła masakra, jak podłączyłem dekoder cyfrowy po EURO, to od razu obraz o kilkadziesiąt procent lepszy)

A Twój brat ma pakiet z kanałami HD, czy także rozdzielczość SD?
(Pff... Doczytałem się o skalowaniu, ale nie pomyślałem, że taki ma pakiet w takim razie...)


Brat ma pakiet SD Cyfry+, z dekoderem podłączonym po EURO.
Żeby było jakieś odniesienie: u siebie oglądam kablówkę (również dekoder cyfrowy po EURO, ale bitrate zapewne trochę gorszy niż na cyfrze+) na Panasonic'u TH-42PY8. Szczerze powiedziawszy obraz trochę bardziej podoba mi się u brata na LE40B650 z cyfrą+. Niby plazma już nie najświeższa i telewizja to kabel zamiast satelity, ale jednak mówi to coś o dokonaniach Samsunga w ramach telewizji SD. Może to jeszcze nie taka jakość co w niektórych modelach Philipsa,ale generalnie to już nie ta masakra co kiedyś (pod warunkiem, że sygnał jest dobrej jakości, ale z cyfrą na bank nie będzie problemu).

PS Nie oznacza to oczywiście, że nagle stawiam na równi LCD z plazmą. Dla mnie zawsze jest tylko jeden niekwestionowany zwycięzca w tym pojedynku, ale doceniam postęp jaki dokonał się ostatnimi laty w technologii LCD.
 

TeReL

New member
Brat ma pakiet SD Cyfry+, z dekoderem podłączonym po EURO.
Żeby było jakieś odniesienie: u siebie oglądam kablówkę (również dekoder cyfrowy po EURO, ale bitrate zapewne trochę gorszy niż na cyfrze+) na Panasonic'u TH-42PY8. Szczerze powiedziawszy obraz trochę bardziej podoba mi się u brata na LE40B650 z cyfrą+. Niby plazma już nie najświeższa i telewizja to kabel zamiast satelity, ale jednak mówi to coś o dokonaniach Samsunga w ramach telewizji SD. Może to jeszcze nie taka jakość co w niektórych modelach Philipsa,ale generalnie to już nie ta masakra co kiedyś (pod warunkiem, że sygnał jest dobrej jakości, ale z cyfrą na bank nie będzie problemu).
No i wszystko jasne.
Dzięki wielkie, bo już raczej (no mam nadzieję, że nic się nie zmieni, bo już przeleciałem sporo producentów i nie znalazłem tam dość dobrych tv, a raczej po prostu tanich, bo tutaj Samsung z ceną wypada najlepiej, no poza tym LG 32LH2000) nie zmienię decyzji z byle powodu, bo także już wiem co zrobię:
Po prostu oblecę wszystkie sklepy w okolicy i pobliskich miastach i jeśli Samsung LE37B530 będzie w przystępnej (jak na niego) cenie, to sprawa załatwiona. Jeśli będzie za drogi, to jednak wezmę LE32B450, bądź poczekam na wyprzedaż i kolejne parę miesięcy poczekam na wyprzedaż i tutaj znowu tak jak wcześniej :).
Więc sprawa wyjaśniona, a niestety budżet (a raczej jego dziura) znowu biorą przewagę (no tak - gdyby nie ona, to każdy miałby swoją wymarzoną plazmę. A ja jakiś 40 ileś tam cali Samsunga B650 xD).
Więc wszystko wyjaśnione, bo doradziliście świetnie.
Dziękuję Wam, bo jest za co :blagam: ;)
 
Do góry