Jaki tv do ps3?

Bambolo82

Banned
Wszystkim którzy widzą "ząbki" (postrzępione krawędzie) radzę nie grać na swoich LCD'kach w trybach "Game" lub "Dynamic". Lepiej się gra na któryś z łagodnych trybów kinowych, które dają bardziej stonowaną, naturalną, mniej jaskrawą kolorystykę oraz miękkie krawędzie.

Sam gram na projektorze gdzie na obrazie wielkości 90-120" w trybie "Dynamic" wyłazi straszny aliasing, a zbyt jaskrawe kolory dają strasznie po oczach (ból głowy i oczu). Przełączenie na tryb kinowy i lekkie dostrojenie paru parametrów daje jednak ładny, zdrowy, plastyczny i miękki obraz bez postrzępionej grafiki.
 

jurislawek

New member
zakupilem sony 40z5500 i niedlugim czasie planuje kupic ps3 lub moze wersje slim i zapytanie jest moje takie czy juz ktos gral na tym tv jakie odczucia na jakich najlepije grac ustawieniach, a kolejne pytanie to czy kupic zwykla wersej czy slim, a mam dojscie by kupic w stanach ps3 czy zakupione w stanach bedzie prawidlowo dzialalo u mnie
 

Bambolo82

Banned
Nie kupuj PS3 z USA lub innych kontynentów niż Europa!!! PS3 ma blokadę regionalną na filmy DVD i Bluray! Na gry nie ma blokady i będą dobrze działać na każdej PS3, ale filmów już sobie nie pooglądasz!

Kupuj PS3 tylko z Europy!
 

mietek099

New member
Bambolo82 napisał:
Wszystkim którzy widzą "ząbki" (postrzępione krawędzie) radzę nie grać na swoich LCD'kach w trybach "Game" lub "Dynamic".
Nie używam wymienionych przez Ciebie trybów. Poprostu niektóre giery mają słaby AA i żadne ustawienie ekranu tego nie zmieni.
 

jurislawek

New member
no to poczekam jeszcze az nizej spadnie cena ps3, ale jak zwykle na swieta poleci do gory niby promocje swiateczne, ale ma jeszcze nadzieje jak beda w tarnowie odtwierac drugie euro to moze bedzie jaka promocja na odtwarcie
 

eMail85

New member
Witam.
Zastanawiam się czy nastepująca Plazma- Panasonic TX-P42S10ES była by dobra do gier na PS3 jaki i Xbox 360.
Mam możliwośc kupna tego Tv za około 2500 zł i wydaje mi sie że jest to opłacalne. Przeglądałem forum i widziałem ze polecany jest model pv80 ale mi zależy na Full HD
Bede w większości na nim grał i oglądał BD , ale na święta mam zamiar załatwić sobie jakąś platforme cyfrową.
Jeżeli chodzi o odległość od Tv to nie ma znaczenia bo kanape mogę przesuwać ;)
pozdrawiam
 

szymonst

New member
Ja ponowię moje pytanie o 26". Ale proszę, nie mówcie, że przynajmniej 32 albo 50". Po prostu się nie zmieści a po to żeby wstawić większy TV nie będę kupował nowych mebli :) Pytam o 26" więc jeśli ktos może to niech pomoże.
 

szymonst

New member
Po mega kombinacjach z miarą i różnym ustawieniem sprzętów jakoś udało się zmieścić (wirtualnie) 32" więc wybór się znacząco poszerza. Ale tez znacząco zwiększa się problem z jego dokonaniem. Moje typy po podniesieniu kwoty tak do 2000 zł to: Sharp RD8E (mam takiego w drugim pokoju i spisuje się bdb ale nie wiem jak będzie z PS3 na nim) lub Panasonic TX-L32X15E. Zastanawiam się też nad plazmą - LG PG6000. Przypomnę razj jeszcze, że będzie tak 50/50 pomiędzy PS3 a UPC HD - odległość 2-2,5 metra. Może teraz jakieś typy?
 
Ostatnia edycja:

serek222

New member
zastanawiam się nad kupnem nowege telewizora pod moje PS3, do wydania mam 2700zł zastanawiałem się nad
- Sony kdl-32w5500
- Sharp Aquos LC-32DH77E
i tu mama pare pytań
czy 32 cale nie są zamałe dla Ps3 ?
czy Full HD bedzie wpełni wykorzystane na 32 Calach ?
 

jarql

Member
przy 32 calach nie ma po co pakować sie w tv full hd i tak nie dostrzesz żadnej różnicy a do tego liczba gier na Ps3 w 1080p jest bardzo mała,wiec jeżeli nie przeszkadza Ci brak 100hz to według mnie lepiej zastanowić sie nad czymś większym. w tym budżecie wybrałbym 40v4000 lub 40w4000 ten ostani to naprawde dobry tv.
 

serek222

New member
Niestety mam dość mały pokuj i nic powyżej 37cali nie wchodzi w grę .
którego z tych dwóch TV wybrać ?
Dodam że gram z około 1,2

zastanawiałęm się jeszcze nad
- Sharp Aquos LC-37D65E
- Philips 37PFL5604H
- Panasonic VIERA TX-37LzD85
- Sony kdl-32w5500
- Sharp Aquos LC-32DH77E
Który z nich wybrać ?
 
Ostatnia edycja:

jarql

Member
z 32 calowych wybrałbym jedank SonyW5500,ale jeżeli miałby to byc większy to zaintersowałbym sie Samsungiem 37b650 którego mozna kupić od 2,8 tyś. podobno ma dośc spory Input lag ale jeżeli nie grasz dużo w sieciowe gry to pewno tego nie dostrzesz
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
jarql napisał:
No ja bym nie był do końca tego taki pewien,przy 2m do grania dobrze mieć dużą przekątną, ale chyba nie samym graniem człowiek żyje, jest jeszcze SD i przy tej odległości chyba raczej nie będzie tak ciekawie to wyglądało:)
szymonst napisał:
A co z obecnych na rynku LCD 26" warto teraz kupić do PS3? Oprócz gier (stosunek powiedzmy 50/50) jest też UPC HD. Odległość 2 metry. Rozmiar lcd max 26 cali niestety. Budżet - 1800zł

A może np taki monitor z funkcją TV -BenQ MK2442?
Masta_J napisał:
A ja powiem jeszcze krócej, do HD, PS3 przy 2 metrach nie ma co schodzić poniżej 50".(...)

Jak HD to HD ;)

Pozdrawiam,
 

darties

New member
Pomoc w wyborze TV do ps3

Witam wszystkich użytkowników - to mój pierwszy post.

Tak jak w temacie, szukam telewizora do nowo zakupionej ps3 slim. Dotychczas testowałem go na lcd 52 cale samsunga rodziców i wyglądało rewelacyjnie.


Szukam telewizora mającego 40-42 cale (pokój ok 22m 5x~4,5). Odległość od ekranu: różna.


Chciałem na początku kupić najtańszego i największego samsunga jakiego znajdę. Udałem sie do media markt (ceny ok 300-400zl wyższe niż w sklepach internetowych). Znalazłem upatrzony model - ale pracownik stwierdził, że do ps3 najlepiej wyszukać tv z 100Hz ...


Znalazłem:
Samsung LE40B650
Samsung LE40B620
Sony Bravia KDL-40W5500


I tu kilka pytań:

1. Czy opłaca sie dopłacić 300zł do modelu 650 Samsunga? (chciałbym aby tv służył mi również do oglądania filmów divx z komputera) (czy funkcja bezprzewodowego łączenia z komputerem sie sprawdza?) Czy może lepiej wybrać podany model Sony... a może coś jeszcze macie drodzy użytkownicy do polecenia ?:)

2. Czy aby na pewno konieczne jest to 100 Hz ? Jeśli nie to może ten model:
Samsung LE40B530, który wyjdzie za ok 2500zł - więc 500/700zł taniej.



Cena to max 3500zł.



 
Ostatnia edycja:

jedi22

New member
Witam wszystkich forumowiczów,
Co do Samsunga LE40b650 i PS3 to powiem że telewizor daje radę, konsole zakupiłem w zeszły czwartek i jedną grę jaką mam narazie to killzone 2 więc za dużo nie potestowałem ale gra się naprawdę świetnie. Co do tych magicznych 100Hz to jest tak że im gorszej jakości masz sygnał to te 100Hz może się czasami gubić (obraz lubi czasami skakać) u mnie 100Hz najlepeij sprawdza się w przypadku oglądania filmów DVD i to takich których jakość jest wysoka bo np w Friends na DVD (słaba jakość) bardzo często zdarzają się skoki obrazu. W samsungu te sto Hz jest ustawiane dwoma suwakami więc można (trzeba) wszystko dostroić do własnych potrzeb. Pozdro;)
 

darties

New member
jedi22 napisał:
Witam wszystkich forumowiczów,
Co do Samsunga LE40b650 i PS3 to powiem że telewizor daje radę, konsole zakupiłem w zeszły czwartek i jedną grę jaką mam narazie to killzone 2 więc za dużo nie potestowałem ale gra się naprawdę świetnie. Co do tych magicznych 100Hz to jest tak że im gorszej jakości masz sygnał to te 100Hz może się czasami gubić (obraz lubi czasami skakać) u mnie 100Hz najlepeij sprawdza się w przypadku oglądania filmów DVD i to takich których jakość jest wysoka bo np w Friends na DVD (słaba jakość) bardzo często zdarzają się skoki obrazu. W samsungu te sto Hz jest ustawiane dwoma suwakami więc można (trzeba) wszystko dostroić do własnych potrzeb. Pozdro;)

Telewizor potrzebuję tylko do ps3. Nie oglądam telewizji - za dużo propagandy. Jak chcę dotrzeć do jakichś wiadomości to czytam na niezależnych serwisach na necie. A aby obejrzeć film to wolę wypożyczyć/pójść do kina.

Więc tylko pod ps3:)

Czekam na kolejne opinie i rady.
 

jedi22

New member
Właśnie załaczyłem killzone2 i 100Hz na full... chyba już go nie wyłączę, przynajmniej na tej grze. Efekt bardzo dobry, wszystko jest wyświetlane bardziej płynnie.
 
Do góry