Jaki tv do ps3?

U-dar

New member
Rozumiem ze moze pisze nie w tym temacie ale prosilbym przynajmniej o odpowiedz czy ktos posiada Epsona Emp-s52, ewentualnie jakies odczucia co do projektorow tej klasy na ps3...
 

bany87

New member
podobnie chce kupić 32" lcd glownie do grania na ps3, ogladania filmow i kablowki. mam 2500zl do dyspozycji. dobrze gdyby byl full-hd, max 5mls. odleglosc od ekranu 2m.
pozdr
 

1986bartek

New member
Witam wszystkich to jest mój pierwszy post więc jak zrobie coś źle to prosze o wybaczenie.
Chce kupić lcd pod xbox360, wystarczy mi 37cali. Myślałem o Samsungu, Sony lub Philips. Mój budżet to 2500 jakby coś dobrego sie znalazło to parne zł jeszcze znajde. Czy potrzebny byłby mi telewizor 100Hz?? Jaki model możecie mi polecić ??
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Mam jeszcze pytanko - bo juz niedługo będę kupował sprzęt i chciałbym zapytać czy ma ktos może podłączona PS2 do LG 32PG6000 bo uparłem się na plazmę i to są moje modele

Panas 37PV80 lub 42PY tylko nie wiem który 8 czy 80 kwestia kasy
LG 32PG6000 bo mały i tani i nie będzie zagracał pokoju

TV bedzie okolo 2- 2.7 m od gałek ocznych
bede gierzył i strimował muwisy

Cały czas ma watpliowści co do Full Hd w przyszlosci itd.
 

Royek

New member
Witam

Chciałem kupić TV pod moje Ps3 na święta jednak się nie udało. Na początku myślałem tylko o LCD no i też takie Kiki mi polecił.

Sony 40W4500 niestety mój budżet się skrócił :)

Sharp 37XL8 lub Sony 40D3500 ale te już się mieszczą.

Nie chciałem Plazmy z powodu "mitów" jakie krążą wokół nich, a mianowicie chodzi mi głównie o wypalanie się plazm przy stałych elementach na ekranie wyświetlanych przez dłuższy czas...
Co czyni je gorszymi tv pod konsole i gry. Ostatnio przeczytałem, że niby to jest mit który już nie istnieje. Są też mity o poborze energii tv plazmowych ale to już mniejszy problem. I tu moje pytanie do osób, które rzeczywiście się znają.

Czy te wypalanie itp. to naprawdę mit?

Bo zastanawiam się czy nie zakupić tv plazmowego Panasonic TH42PY80P.
Widziałem go u koleżanki w domu i naprawdę ładnie wyglądało wszystko.

A może jednak LCD?

Z góry dzięki za Odpowiedzi
 

hazbi

New member
Plejke mam podlaczona pod 42pv80 i po dluzszej grze czasem cos tam zostanie, widac to tylko z bliska i na czarnym ekranie. Kiedys wlaczylem od razu po grze film zeby sprawdzic czy beda jakies odbarwienia w tych miejscach, ale nic nie bylo widac mimo usilnych checi wypatrzenia. (Moze juz wzrok nie ten-_-')
Grac w jedna gre chyba nie bedziesz;), a niektore z gier maja w opcjach mozliwosc zrobienia przejrzystego HUDa (np MS:pacific Rift tak ma), takze wykluczy to ryzko ewentualnego wypalenie po ilus tam godzinnym maratonie. Moj rekord to 6h grania bez przerwy w Resistance 1 ktory nie ma tej opcji, a sladu na matrycy po tym nie ma:) Filmy i kablowka przeczyscily matryce.
Ja jestem zadowolony ze swojego tv i jesli mialbym wybrac inny to tylko wieksza plazma FHD:D
 

Vaernil

New member
Witam, przymierzam się do zakupu PS3, ale najpierw wypadałoby kupić jakiś dobry telewizor LCD :)
Co moglibyście mi polecić do 3000 PLN?
Najlepiej jakby miał te 37-40" (no jak nie da rady to wezmę jakiegoś 32" byleby miał te 100Hz).
Wyczytałem też, że dobrze jeśli ma 10-bitowe przetwarzanie obrazu i 100Hz, możecie coś więcej na ten temat napisać?
W większości nie ma niestety tych 100Hz, dajmy na to w całkiem fajnym TV TOSHIBA 40'' REGZA 40XF350PG czy Sony KDL-40D3500 nic o tym nie napisali, znaczy, że będzie smużył?
 

Royek

New member
Jeśli chcesz dobrej i fachowej rady to najlepiej napisać w temacie o nazwie: "Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki"
Oczywiście jeśli tylko o LCD ci chodzi. Na tamtejsze posty odpowiada "kiki", na pewno ci dobrze doradzi jeśli napiszesz coś o swoich warunkach itp.

Oto taki przykładowy schemat, który powinieneś w poście umieścić.

Preferowany rozmiar:
Jakie masz warunki - wielkość pokoju:
Jaki sygnał:
Jaka odległość od ekranu:
Jakie urządzenia do podłączenia:
Jaka klasa cenowa:
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy:
Jakie masz nasłonecznienie pokoju:
Ile osób zasiada przed telewizorem:
Co oglądasz najczęściej:
Jaki masz telewizor:
Ma stać czy wisieć:

A tak od siebie to za 3300zł tak około Jest Sharp 37XL8 ma i 100Hz i całkiem dobre recenzje. Możesz sobie go obejrzeć, osobiście widziałem go w sklepie i nie wyglądał źle. No ale sklep to sklep najlepiej się ocenia w domowych warunkach.
 

adamtelecom

New member
Ponawiam pytanie jaki tv do ps3.

Mam prośbe o pomoc przy wyborze TV do PS3.
TV będzie wisiał na ścianie około 4m od oglądającego, zastosowanie ma mieć dość uniwersalne a więc PS3, DVD, Cyfrowy Polsat oraz czasami antene naziemna.
W związku z zaistniałym problemem mam kilka pytań, czy plazma czy lcd.
Wacham się pomiędzi LCD 50LG7000 lub PS50A551, ewentualnie jak troszkę poczekam i dozbieram kasy pomiędzy samsungiem LE50A758 z ledami a PS50A756.
 
Ostatnia edycja:

mastah

New member
Witam, mam dylemat pomiedzy Samsung LE37A551 i Panasonic TH-37PV80, ten pierwszy kusi Full HD, niska cena, ladny wyglad i dobre opinie, ten drugi.. wiadomo - plazma, a zalezy mi bardzo na ogladaniu filmow, no ale brak Full HD, a od ekranu bede okolo 2m wiec powinienem dostrzec szczegoly.

tv mialby tez slozyc jako monitor do pracy na linuxie(np. pisanie stron) i tutaj wydaje mi sie chyba lepszy bylby samsung..

Pomozcie, napiszcie jak sie sprawuja te tv(szczegolnie interesuje mnie praca jako monitor), ewentualne wady i zalety.

Pozdrawiam

 

tha_eastsiddazz

New member
witam

to moj 1szy post na forum,takze witam wszystkich serdecznie
widze,ze mozna tu uzyskac wiele ciekwych i przydatnych informacji, wiec zaczne od tego co mnie meczy od kilku dni tzn. jaki kupic tv?

posiadam konsolke PS3 i glownym przeznaczeniem tv maja byc gry
na drugim miejscu ogladanie filmow,tzn bd,dvd oraz laptop podlaczyc bym chcial czasami z tym ze zaznaczam ze najbardziej chodzi o same gry aby chodzily plynnie i jak najlepiej / dla przykladu powiem,ze moja dziewczyna ma sony bravia 32" i na tym tv na kablu hdmi pes08 przycina w wielu waznych momentach tzn gdy jest duze zamieszanie pod polem karnym co czasami potrafi zdenerwowac,poza tym gry wygladaja tam kozacko/

moje preferencje

-konola ps3
-cena 2000-2500
-odleglosc od tv - od 1,5 do 3
- plazma lub lcd - i to jest spory dylemat chociaz coraz bardziej jestem za plazma
- min 32" chociaz pewnie kupie 37" -42" jesli znajde odpowiedni

tv jakie biore pod uwage to : toshiba np. 37AV500SG lub xv, cv itp.
jakas plazme panasonica ,nie wiem ktora jest dobra
ew. te samsungi fullhd z serii LE xx A xx
lub np sony kdl 37 s4000

tylko boje sie tego zacinania w sony nie wiem czego to wina
jesli polecacie cos lepszego w tej cenie to piszcie
prosze o opinie i jakies rady , dla w miare wymagajacego oka z niewielkim budzetem niestety , fajnie jak by bylo fullhd :)
pozdrawiam
 

izon

New member
Masta_J napisał:
2 metry i 37"? Nie będzie różnicy.

Pozdrawiam,

To w takim razie z jakiej odleglosci powinno sie siedziec przy tv 37-40 cali aby to mialo sens przy Full HD ?? Bo ja planuje kupic 40 cali a odleglosc w jakiej bede siedziec to okolo 2,7- 2,8 m.
 

dienekes' shade

New member
bananoke napisał:
czy ogolnie jest szansa na jakis dobry telewizor do 2000 zl

Szczerze? NIE.

Wiem, wiem - jak ktoś nie ma sosu, pociesza się tym co ma i chwali słabe modele. Stąd duże szanse, że w następnych postach ktoś zacznie wypisywać, że owszem, są. Cóż...

Prawda jest taka, że jeśli chcesz w pełni korzystać z ps3 (gry + Blu Ray) szykuj się na dużo większy wydatek.
 

bananoke

New member
dienekes' shade napisał:
Szczerze? NIE.

Wiem, wiem - jak ktoś nie ma sosu, pociesza się tym co ma i chwali słabe modele. Stąd duże szanse, że w następnych postach ktoś zacznie wypisywać, że owszem, są. Cóż...

Prawda jest taka, że jeśli chcesz w pełni korzystać z ps3 (gry + Blu Ray) szykuj się na dużo większy wydatek.

czytaj ze zrozumieniem , nie mam zamiaru wykorzystywac jej w calosci nie jestem no liferem siedzacym dniami przed konsola .
Jestem ciekaw czy za ta sume bedzie duza roznica niz na moim 21 calowym rtc ;s
 

dienekes' shade

New member
bananoke napisał:
czytaj ze zrozumieniem
Nim zaczniesz pouczać innych, sam zacznij stosować się do swych rad.

Jeśli ktoś grający, jak należy i oglądający filmy w 1080 p jest "no liferem", to pozostaje Tobie pogratulować rozeznania :rolleyes:
Aha, gratuluję też zakupu ps3 do 21 calowego CRT :eek:k:
 
Do góry