Jaki tv do ps3?

aLLy

New member
Witam , kupilem plasme Panasonica 42 cale z servi PV80 hd ready 100 HZ , jestem mega zadowolony ;) Mysle ze poki co nie bylo sensu pakowac hajsu w full hd. Poza tym szokujacy jest stosunek ceny do jakosci , za tv dalem 2600 zl :D!
 

xRedNeckx

New member
Koledzy mam PS3 od świąt.
Wcześniej bylem PECET-OWCEM jeszcze od 386 (więc bardzo długo)

Mam Plazmę PANASONIC TH-42 PX 80 E to jest to samo dokładnie co PV 80 HD-ready, Podłączone z PS3 przez przewód HDMI.

Pulpit PS3 i filmy BLU-RAY wyświetla informacje ze są 1080p i może i lepsza jest rozdzielczość, ale gry 720p i tak jak grałem w GTA IV na PC od 3 grudnia, to teraz kupiłem na PS3 i rozwala mnie jakość lini :/
rozdzielczość słaba i schodki na maxa :/
GTA IV na kompie wypada znacznie lepiej jesli chodzi o wyglad, ale plynnosc i instalacja gry jest 100 razy lepsza na PS3 :D
ta gra nie ma w ogóle antyaliasingu, może to dlatego.

1. I tak się zastanawiam czy na FULL-HD była by lepsza rozdzielczość?

2. HDready ma 1024 x 768, a FULL-HD ma 1920 x 1080 wiec ukośne linie powinny być gładsze, czy tak faktycznie jest?

3. Czy PS3 ma antyaliasing w innych grach i tych schodków tak nie widać w ukośnych liniach?
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
aLLy napisał:
Witam , kupilem plasme Panasonica 42 cale z servi PV80 hd ready 100 HZ , jestem mega zadowolony ;) Mysle ze poki co nie bylo sensu pakowac hajsu w full hd. Poza tym szokujacy jest stosunek ceny do jakosci , za tv dalem 2600 zl :D!

Nie chcę Ciebie martwić ale przepłaciłeś gdzieś ze 400 zł :confused:

Pozdrawiam,
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
i dalej ku... nie wiem :)

Czołem spece

Będzie powtórka tematu ale może jak sprecyzuje moje potrzeby to koledzy z klubu wyroczni mi pomogą.
Jak tak czytałem od 2 tygodni to forum to było okej ciągle nowe info i się cieszyłem, ale teraz to już naprawdę nie wiem. Do rzeczy w styczniu będe wciągał PS3 i jakąś skrzynię ( porzucam 20 lat komputerów hyhy ) i teraz oto moje rozterki
- 1) plazm czy lcd - ciągnie mnie plazma ale nowe lcdki z mojej klasy cenowej ( maks 3 tysie ) sa bardziej zaawansowane technologicznie mam wrazenie a co za tym idzie moga sie przydac na troche wiecej czasu i wprowadzane nowinki w postaci tych dekoderów i innych bajerów itd
- 2) maks 37 cali mam nie za dużą nore i słonce z boku caly ranek - myślałem o soniaczu 32w4000 bo i FHD ( lubie mieć zapas :) i te tunery mpg 4 kto wie moze kiedyś bede miał telewizje w domku bo narazie nie mam ) i potem o panasie 37pv80 bo plazma i w miare solidna z tego co poczytałem ale hdready tylko jest ale ma 100 hz a to podobno spoko do giercowania a sony nie ma no i tak w kółko jeden cos ma ale drugi ma coś innego
- 3) bede na tym zestawie rezał kosmitów, ogladał kinko z BR i DVD i streamował (poczytałem i to mi sie podoba moze z laptoka uda sie cos porobić :) i ogolnie chcę wykorzystać ps3 maksymalnie do rozrywki
- 4 ) lubie miec sprzęt uniwersalny i solidny bez wodotrysków ale w miare zaawansowany na dłużej ? szarp lc32xl8e wydaje sie byc spoko pudlo ale troche cufil geld
troche chaotycznie mi to wyszło ogólnie - oglądam te tv w różnych miejscach i kombinuje ale stoje w miejscu - może ktoś wie czy w nowym roku nie puszcza czegoś nowego ? mam zioma w MM to spedze chyba z nim caly dzień podłączając i ogladając Tiviki
pozdrawiam
 

xRedNeckx

New member
DOMEL9 powiem Ci tak dużo jest zamieszania wokół GTA IV na PC
mam jak wyżej napisałem Plazmę HD-ready. Przeszedłem GTA IV na PC teraz dostałem PS3 kupiłem od razu GTA IV na PS3 i się rozczarowałem :/
Gra chodzi płynnie, ale grafika przy PC , to jak PS2 do PS3, możliwe ze dlatego że mam HD-ready, wiec Do PS3 teraz bym kupił FULL-HD, tylko mi nikt nie odpisał ze miał HD-ready, potem przeszedł na FULL-HD i rozdzielczość i grafa jest lepsza, bo mnie odstraszają na PS3 w HD-ready, te schodki na ukośnych liniach :/
Mówią mi że GTA IV wykorzystuje tylko w 30% PS3, to dlaczego w oddali są takie zmazy i mgły, dla zmniejszenia obciążenia! Jak gra była stworzona na konsole i tyle zostaje, z możliwości do wykorzystania.
Mogę tylko przypuszczać ze na FULL-HD będzie lepsza rozdzielczość i schodków nie będzie, ale mgła i rozmycia zostaje :/

Tak czy siak kupuj FULL-HD , bo mi np. HD-ready nie spełniło oczekiwań :/
 

arekw99

New member
xRedNeckx napisał:
DOMEL9 powiem Ci tak dużo jest zamieszania wokół GTA IV na PC
mam jak wyżej napisałem Plazmę HD-ready. Przeszedłem GTA IV na PC teraz dostałem PS3 kupiłem od razu GTA IV na PS3 i się rozczarowałem :/


Tak czy siak kupuj FULL-HD , bo mi np. HD-ready nie spełniło oczekiwań :/

Mam full hd - ale nie wiem czy daje to jakis lepszy efekt - ja z jakosci grafiki w GTA IV na PS3 jestem bardzo zadowolony. Przy czym nie porownywalem do PC-ta.
 

mietek099

New member
@ xRedNeckx:
Czy będziesz miał TV o matrycy Full HD czy HD Ready to nie robi różnicy. Gra jest pisana w określonej z góry rozdziałce. Matryca telewizora nie poprawia rozdzielczości gry. Jest jedynie w stanie wyświetlic takową w momencie kiedy sama gra ją oferuje. Są gry, które były pisane z myślą o rozdzielczości Full HD(1080p), ale zwykle nie wykorzystują tego w pełni. Często poprostu jest to niepełna rozdziałka 1080p. Generalnie sami producenci gier powiedzieli, że wolą tworzyc gry w rozdzielczości 720p bo wtedy gra może byc "obszerniejsza" a i tak grafika prezentuje się okazale. Często spotykamy się z tym, że jeżeli gra supportuje również grafikę w 1080p, potrafi przyciąc, albo wogóle chodzi mniej płynnie niż gdy uruchominy ją w rozdziałce 720p, w której została domyślnie napisana. Oczywiście są na rynku perełki takie jak np. WipeOut HD, Gran Turismo 5: Prologue itp. W więszkości natomiast gry działają w rozdziałce 720p. W zwązku z tym moim zdaniem, jeżeli nie zależy nam aż tak bardzo na filmach z Blu-Ray'a, nie warto przepłacac tylko po to aby uruchomic parę tytułów w rozdziałce 1080p (często nie pełnej).
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
No ja akurat miałem okazje u znajomka pokatac w GTA IV na Full Hd i zabki widac normalnie, wiec tu chyba matryca nie pomaga. ale aj tam jestem konsrwatywnym graczem i dla mnie klimat gry ma znaczenie. Wacajac do tematu najlepszym rozwiazaneim bylaby plazam 37 full hd 100hz z bajerami - tylko gdzie taka znalezc? bo nigdzie nie widzialem takiego polaczenia, jestem crt-owcem wiec kolory lubie naturalne i nie jaskrawe wiec ciezko byloby z lcd no ale jak nie bedzie wyjscia to moze.
pozdrawiam
 

xRedNeckx

New member
Dzieki Koledzy za opinie, ok teraz mi lepiej, bo troche sie zamrtwialem, bo moze bylo kupic full-hd :D
Fakt jest faktem w porownaniu z PC jesli chodzi o plynnosc i instalacje to GTA IV na PS3 bije na maxa ! wersje na PC. Dodac jeszcze dotego ile komp musi kosztowac , a ile konsola to PS3 i tak wygrywa z pcetem doslownie go zgniatajac, wiem teraz po sobie, bo mam porownanie w domu, za grafe do kompa i zasilacz do niej dalem prawie tyle co za PS3 :/

szkoda qwa ze tylko widzialem jak ta gra wyglada na PC :D no ale nic
:D

Pozdro i wszystkiego dobrego w nowym roku :D
 
Ostatnia edycja:

beryl_88

New member
Witam
ZA kilka tygodni bede w posiadaniu gotówki od 1200 - 1500zł i zamierzam wydać tą kase na TV do mojej PS3 :rolleyes: Co sądzicie o
Panasonic 32" LCD Viera TX-32LX80 lub Panasonic 32" LCD Viera TX-32LE8.
Wersja TX-32LE8 posiada rozdzielczość - nie wiem czy tak to można nazwać - w formacie WXGA . A 2 wersja większy Kontrast dynamiczny.
Który będzie lepszy do PS3??

 

kornik0404

New member
Panowie pomozcie mi z wyborem Tv do ps3 mam do wyboru takie:
Sony 32 v4000HD
Toshiba Regza XV550PG FHD
Samsung 32LE 551 FHD
LG 32 5700 FHD
ktory z tych 4 byl by najlepszy do ps3?
Cena na tv to ok 2200zl
 

kornik0404

New member
Plazma 37 do ps3?

Witam was mam takie pytanie ,bo czytalem duzo o plazmie Panasonic TH-37PV80 i jak myslicie czy taka plazma bedzie dobra do ps3?
I czy ktorys z forumowiczow ma moze plazme taka u siebie podlaczona do ps3?
 

kornik0404

New member
Kurde caly czas sie zastanawiam nad ta plazma a jakims lcd, a powiedz mi jak wygladaja gry na niej,bo kumpel ma LCD Samsunga LE551 i jak gralem w GTA4 na ust dynamicznych to obraz byl w niektorych ujeciach czrny bardzo ze nie bylo widac np tylniego zderzaka w aucie.
Czy mogl bys wrzucic jakies zdjecia z gier jak by to nie byl problem?
 

mroziek

New member
Sam mam plazmę do PS3 i jestem bardzo zadowolony. Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż Telewizor LCD. Cieplejsze kolory, lepsze podświetlenie. Sam obraz to kwestia ustawień, ja ustawiłem swojego Samsunga na tryb FILM, kolory ciepłe, wszystkie gry, film - jak dla mnie wyglądają rewelacyjnie.
 

kornik0404

New member
A czy taka Plazma 37 PV80 nie bedzie za duza jak bede siedzial max 2m od niej? I czy mozecie jak to nie problem zrobic jakies zdjecie gry na ps3 na tej plazmie? A czy ladny bedzie obraz na kablowce na takiej plazmie?
 

mroziek

New member
Z obrazu z kablówki myślę że będziesz zadowolony. Sam mam kablówkę z Vectry. Obecnie dekoder HD, wcześniej SD podpięty euro. Po ustawieniu na tryb FILM z obrazu jestem, byłem zadowolony. Rozczarowałem się zaraz po podpięciu kablówki, DVD do mojego TV, winą były ustawienia standardowe, wszystko wyżyłowane, tryb DYNAMICZNY. Chwilę później poustawiałem po swojemu i jest naprawdę zadowolony. Panasonic robi lepsze plazmy od Samsunga, jest w sumie liderem jeżeli chodzi o tą technologię dlatego możesz być spokojny, myślę że jeżeli chodzi o ustawienia użytkownika Panasonic będzie oferował co najmniej to samo co Samsung, a pewnie i znacznie więcej.
 
Do góry