Jaki tv do ps3?

pejotpe

New member
Bez reklam
Mam PS3 + 50" plazmę. Wada jest jedna: trwałe powidoi w przypadku gier, które wyświetlają stały obraz w jednym miejscu przez dłuższy czas (przykład: trójkącik w kompasie przy MoH: Airborne). Dlatego część gier ukrywa HUD i nie ma tego problemu (R&C: ToD, Uncharted).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Też mam PS3 + 50" plazmę. Wada jest jedna: obraz ciągle jest za mały ;)
Powidoków i wypaleń żadnych. Pioneer KURO.

Pozdrawiam,
 

mietek099

New member
Ziem napisał:
Dzięki za odpowiedź! Wyjaśniłeś mi wiele wątpliwości!

Reasumując,jeśli wolę obraz z PLAZMY (grałem w Tekkena DR na plaźmie i byłem zachwycony !!!) ,to poza aspektem lekkiej pozytywnej sztuczności ekranu LCD w grach,która niekoniecznie jest zaletą przy oglądaniu filmów, nie odczuję grając na PLAŹMIE żadnych innych wad?

Pozdro!
Generalnie wyświetlany obraz na LCD jest bardzo ostry, wręcz "żyleta". Z tego co wiem, na plaźmie obraz jest bardziej "miękki", ale prezentuje ładniejsze/pełniejsze kolory.
 

Ziem

New member
Oki,dzięki za rozjaśnienie sytuacji! Teraz już wiem ,że kupię plazmę bo w grę wchodzi jeszcze oglądanie filmów. Wypatrzyłem sobie plazmę Panasonic TH-50PY80P i czy możecie mi powiedziec,czy obraz może byc zblizony do KURO PIONEERA? Widze ze Masta_J zachwala ten model,ale widze też, że cena 8 tysi w porównaniu do Panasa za 6 tysi jest dla mnie zbyt wysoka. Byłbym może skłonny dołożyc tyle kabzy,ale wtedy oczekiwałbym takiej różnicy w obrazie,że jaja staną mi na bacznośc - czy zatem różnice beda az tak wielkie ???

Z góry dzięki za odpowiedz!

Pozdro!!!

P.S.Plazmy szajsunga sobie ogólnie odpuscic?
 

piekarz35

New member
Jaki Tv?

Witam, zamierzam kupic telewizor LCD. Myślałem nad modelem Sony W4500 40 cali. Będe siedział od telewizora w odległości około 3m (+ - 30 cm ;-) ). Zastanawiam się czy 40 cali nie będzie czasem za mało.
Prosze o Waszą podpowiedz co myslicie na ten temat. Poza PS3 będe odbierał sygnał z kablówki cyfrowej.
 

piekarz35

New member
;)
Domyślam sie, że im większy telewizor tym większa zabawa ;-)
ostatnie byłem w saturnie i widziałem demo GT5 na 50''. Szczenka to mi się od podłogi odbiła.
CO do mojego pytanie to chodzi mi o to, czy 40 cali to będzie te tzw minimum do dobrej zabawy? ;-)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o minimum to tak.
Ale 42" czy 46" jeśli ktoś się boi 50" też będą dobre a nawet lepsze :eek:k:

Pozdrawiam,
 

grabaar

New member
Witam, poszukuje telewizora ~46 cali do 4000 złotych. Sprzęt wykorzystywany będzie głównie do grania na PS3+BR, chociaż myślę nad wymianą dekodera polsatu z SD na HD (warto?). Oglądałem telewizory takie jak Sony 46D3500 czy też Sharp LC 46D65E, 46X20E.. Dobre są? Co możecie polecić podobnego? Pozdrawiam ;)
 

krecha2

New member
grabaar napisał:
Witam, poszukuje telewizora ~46 cali do 4000 złotych. Sprzęt wykorzystywany będzie głównie do grania na PS3+BR, chociaż myślę nad wymianą dekodera polsatu z SD na HD (warto?). Oglądałem telewizory takie jak Sony 46D3500 czy też Sharp LC 46D65E, 46X20E.. Dobre są? Co możecie polecić podobnego? Pozdrawiam ;)

46x20e gra swietnie.. ale zamiast full hd wolabym 100hz albo full hd i 100hz doloz troche i bedziesz w pelni zadowolony.
 

antonio350

New member
witam.mam problem.chciałbym kupić plazmę panasonica ale wszyscy piszą o duszkach.cel gry PS3+ telewizja sd+ brdvd.czy występują one jeszcze w nowej generacji paneli g11?z góry dzięki za odpowiedż
 

Szpakos

New member
TV do PS3

Witam serdecznie
Potrzebuje pomocy w zakupie nowego TV do konsoli PlayStation 3. Problem w tym ze jest tak duży wybór TV ze nie wiem który wybrać :/ nie chce tez aby sprzedawcy wcisnęli mi jakiś shit :) dlatego tez mam kilka pytanek...

1. Pokój w którym będzie stal TV nie jest zbyt duży, odległość siedziska od TV to coś około 3m / 3,5m - jaki duży mogę kupić TV??? ilu calowy???
2. Następnie zastanawiam się nad tym który TV będzie lepszy pod PS3 czy lepiej wziąć plazmę czy LCD.
3. Samsunga, LG czy Toshiba - która z tych firm robi lepsze TV ?
4. TV pod PS3 ale czasem i podłącze PC-ta/LAPTOPA - ważny PC-input oraz 3x HDMI (minimum 2 wejscia HDMI)
5. Czy wazne jest aby TV mialo FullHD??? czy lepiej HD Ready ???

Myślę o TV w rozmiarach nie mniejszych jak 42" i nie więcej jak 50", ew. jakąś 40-stke w wykonaniu Sonego jeśli zaistniała by taka potrzeba. Pieniądze jakie mogę przeznaczyć na zakup TV to nie więcej jak 3500 zł.
Zakupu chciałbym dokonać w UK dlatego mam tez ograniczone pole popisu i nie mogę skorzystać z ofert polskich sklepów.
Znalazłem kilka ciekawych dla mnie ofert i proszę was o rade który będzie najlepszy pod PS3.

40-42"
1. Na pierwszym miejscu: Sony 40" KDL40V4000 FullHD - 3100 zl
2. Na drugim: LG 42LG5000 42" FullHD - 2900 zl
3. Sharp LC42X20E Exclusive 42" FullHD - 2650 zl
4. Philips 42PFL5603D 42" FullHD - 2950 zl
5. PANASONIC TH-42PZ8B/A 42" Plasma FullHD - 2600 zl

47 - 50"
1. LG 47LG5010 47" FullHD - 3500 zl
2. LG 50PG6010 50" Plasma - 3600 zl

Który TV wybralibyście na moim miejscu??? Dodam tylko ze zalezy mi na duzym ekranie np 47" ale nie wiem czy będzie on odpowiedzi czy czasem nie za duży bądź jakiś shit!

PS. Moim numerem jeden ktory prawdopodobnie kupie to bedzie PANASONIC TH-42PZ8B/A 42" Plasma FullHD - ponoc panasonic robi jedne z najlepszych matryc plazmowych, do tego jest bardzo tani oraz FullHD. Co wy o tym myslicie??? a jak nie on to LG 42" - bo sa ladne :p


PS2. Mozliwe ze zmienie moj Polsat SD na Polsat HD badz telewizje "N" wiec TV musi byc ready na cos takiego :p Ale glownym celem sa gry PS3 i czasem filmy z laptopa i glownie TV SD...

Bardzo prosze o rade
Dziekuje
 

Nikon85

New member
#298

Witam

Widzę różne efekty zadawanych pytań ale niektóre były nawet pozytywne więc chyba warto spróbować szczęścia :)
Generalnie to mój pierwszy post ale nie ma się już co chwalić i rozczulać więc pora zacząć pytać - najlepiej tych szczęśliwych i tych bardziej zawiedzionych posiadaczy telewizorów LCD, a konkretnie w rozmiarze 32 cali.
Pewnie to nie nowość że szukam dobrego TV do PS3... (dla przeciętnego gracza nie maniaka, mogącego wydać na TV rozsądną kwotę - jak przeciętny "Kowalski" - do mieszkania w bloku gdzie odległość od ekranu około 2m)

W skrócie:

- 32 cale (tylko ten rozmiar)
- tylko LCD
- ps3, laptop, za jakieś 6 miechów jakaś tv cyfrowa (póki co zwykła kabla)
- cena w okolicy 2-2,5 tys zł

Z przeczytanych postów mniej-więcej wiem czego można się spodziewać po różnych TV z tego przedziału cenowego i nie liczę na oglądanie jakiś cudów w tym ekranie ale żeby ta grafika działała rozsądnie bez większych: cięć, smużeń, rozmazań, zawieszeń itd itd...
Więc potrzebny mi jakiś "wujek dobra rada".

Wstępnie myślę o:
Toshiba 32XV500PG lub Sharp LC-32D65E
(choć pierwsza myśl padła na markę Sony bo komplet z konsolą...).
Miło było by usłyszeć jakieś konkretne info, inne niż:
"kupiłem ten tv 2 tyg temu i jestem zachwycony, dotychczas korzystałem z 14 calowego AIKIDO ale...".
Przyjmę wszelkiego rodzaju uzasadnione propozycje i uwagi ale jakieś sensowne.
Ciekawi mnie opcja w modelu Toshiba zwana "TRYB GRY" co podobno może skrócić i poprawić jakość działania przy konsoli ???

Mam nadzieję że ujołem moje myśli dobrze w słowa, nie zrobiłem wielu błędów i nie napisałem tego samego co ktoś w 10 temacie na 2x stronie 8 miesięcy temu.
Dziękuję chętnym za udział w pomocy i z góry podziękuję osobom które popisać chcą tylko bezsensowne krytyczne komentarze.
 

Szejk

New member
Witam. Poszukuję TV 26" do ok 2.500 PLN, głównie do PS3 i sygnału SD, kiki polecił mi JVC 26 Da9. Czy ktoś widział jak sprawuje się ten TV z PS3? Myślę też nad Sonym e4000 albo Sharpem d44...
 

mietek099

New member
@ Szejk:
Jeśli chodzi o PS3 to zapomnij o SHARP'ie D44. Sprzedawca próbował mi go wkręcić (chciałęm TV tylko do PS3 i byłem nastawiony na Samsung'a LE37A451). Po podłączeniu konsoli SHARP smużył niemiłosiernie. Tragedia normalnie. Pod tym względem Samsung zjadł go na śniadanie. Podobno TV JVC lepiej sprawują się z sygnałem SD, ale w moim przypadku SD mnie nie interesuje. Oczywiście mam podłączoną też zwykłą antenę do Samsung'a i obraz jest ok. Bez rewelacji, ale jest dobrze.
 
Do góry