Jaki tv do ps3?

WachlasH

New member
Witam,

Jako że dopiero zarejestrowałem sie na Waszym forum chciałem przywitać się :)
Chciałbym prosić Was o radę, otóż poszukuję dobrego telewizora LCD, na którym mógłbym tylko i wyłącznie korzystać z centrum domowej rozrywki zwanej potocznie ps3 ;)

Co do kwoty, którą mogą przeznaczyć na projekt zakupu telewizora wynosi max 2100zł. Nie zamierzam czekać i odkładać więcej, ponieważ nie.:twisted:

Proszę Was, profesionalistów o radę.

Dziękuję.
 

ddcore

New member
Witam,

Proszę o pomoc w doborze 37" TV do ps3. Po przeszukaniu dziesiątków różnych tematów na forum wypatrzyłem dwa modele: Sharp LC-37X20E i Panasonic TH-37PV80. Czy są dla nich jakieś ciekawe alternatywy w cenie do 3000 zł? Telewizor będzie przeznaczony w 70% do grania, 20% do oglądania blu-ray i dvd i 10% do sd z kablówki. Nie będę do niego podłączać komputera więc full-hd raczej się nie przyda (odległość od tv ok 2,5m). Czy jest sens dokładać do telewizorów 100hz?

Z góry dzięki za wszelką pomoc. ;)
 

debeef

New member
Bez reklam
chyba nie doczekamy się pomocy, bo zaglądają tu tylko potrzebujący pomocy, a nie Ci, którzy mogliby nam jej udzielić:(
 

Jussi

New member
Bez reklam
debeef napisał:
chyba nie doczekamy się pomocy, bo zaglądają tu tylko potrzebujący pomocy, a nie Ci, którzy mogliby nam jej udzielić:(

Debeef ciezko mi jest Ci pomoc, bo nie widzialem pozostalych 2 tv ktore Cie interesuja. Ja mam Samsunga 656 tyle ze 40 cali i jest rewelacyjny. Jesli wybrales juz 3 telewizory, a sa one raczej z tej samej polki to bierz ten ktory bardziej ci sie podoba wizualnie.

Ja jestem bardzo zadowolony, wiec moge ci smialo polecic tego samsunga. I z wygladu, i z osiagow.
 

debeef

New member
Bez reklam
dzięki bardzo Jussi, jednak może jest jakaś nadzieja na pomoc, jak sam wiesz te telewizory kosztują na tyle dużo, że nie chiałbym popełnić błędu. Czy to prawda, że ten Samsung strasznie odbija światło?? kolory są przejaskrawione?? i strasznie smurzy?? Jako posiadacz tV tej serii na pewno możesz mi odpowiedzieć. Smurzenie jest szczególnie ważne przy grach.
 

debeef

New member
Bez reklam
To jest najczęstsza odpowiedź na tym forum, nie wiem ile taka przyjemność kosztuje. poza tym jeżeli ktoś poda mi zalety i wady tych telewizorów łatwiej będę mógł wybrać, może są też inne tv , które powinienem zobaczyć??
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dowiesz się jak się tym zainteresujesz.
Nic prostszego niż PM do KiKiego.
Pisałeś, że TV kosztują na tyle dużo, że nie chciałbyś popełnić błędu - stąd moja propozycja prezentacji - lepiej już wybierać nie można niż we własnym domu na własnym sygnale.

KiKi też Ci na pewno coś doradzi.

Jeden Ci napisze, że Samsung strasznie odbija światło ale drugiemu już to nie przeszkadza.
Inny, że kolory są przejaskrawione a być może dla Ciebie by nie były.
To samo odnośnie smużenia czy czegokolwiek innego.

Pozdrawiam,
 

Jussi

New member
Bez reklam
Sa to jednak zawsze dodatkowe koszta. Ja wzialem konsole i poszedlem do Electroworldu, EURO RTV AGD i ArtDomu i popodlaczalem ja sobie do tych telewizorow ktore mnie interesowaly.To chyba najlepsze wyjscie. Jak rzucisz kolesiowi z 10zl to ci postawi wszystkie 3 obok siebie, i tak nie maja tam nic do roboty, wiec czasem wystarczy po prostu poprosic.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak więc widać koszty jakieś są zawsze.
Tu dasz kolesiowi, tu musisz do tych wszystkich sklepów dojechać itd. a benzyna nie jest za darmo.
Wszystko to składa się na konkretne kwoty, od kupującego już zależy jak bardzo nie chce popełnić "tego błędu" przy zakupie TV, który kosztuje "na tyle dużo".

Pozdrawiam,
 

debeef

New member
Bez reklam
dzięki bardzo za pomoc, jedak pozostaje pytanie, czy nie ominąłem jakiegoś godnego polecenia modelu w podobnej cenie??
 

tejotl

New member
porada

Witam wszystkich

w najbliższym czasie planuje zakup konsoli ps3 no i oczywiście telewizora LCD
od początku byłem nastawiony na kupno "kompletu" - czyli LCD także od Sony - wyszedłem z założenia, że Sony jako twórca formatu Blue-Ray wie najlepiej jak wykorzystać potencjał w nim drzemiący - no i jestem kimś kogo można określić mianem "Sony fanboy'a" :)
z tym że pogrzebałem trochę w internecie no i zobaczyłem że ludzie najczęściej chwalą modele Samsunga i Sharpa... co troche mnie zdziwiło (nie jestem za bardzo "na czasie" kiedy chodzi o takie nowinki) - zwłaszcza w przypadku tej ostatniej firmy która kojarzyła mi się do tej pory z odtwarzaczami ...video :)
w każdym razie wiem że internet to nie najlepsze miejsce żeby pytać o to co jest lepsze itp. - ale chciałbym wiedzieć (jako że jak wspomniałem raczej z taką wiedzą jestem na bakier) jakie parametry w przypadku TV do PS3 są ważne?
póki co wiem tyle że TV musi być FullHD i mieć wejścia HDMI... ale co z odświeżaniem czy tam czasem reakcji?
ogólnie szukam TV 40" (lub troche mniejszy) - przeznaczeniem TV ma być przedewszystkim PS3 - ogólnie nie oglądam TV i nie zamierzam inwestować w HDTV. a z kablówki to obraz podejrzewam i na najlepszym LCD będzie okropny
cena to sprawa raczej drugorzędna bo sądze że nawet z modelami Sony można spokojnie zmieścic się w przedziale 1000-1200 euro
ogólnie - na jakie parametry zwrócić uwagę? I czy faktycznie w przypadku telewizorów LCD firmy Sony płaci się "dodatkowo" za samą marke, a konkurencja w stylu Samsunga oferuje taką samą jakość w niższej cenie?

pozdrawiam
 

Kiender

New member
Jak ma się sprawa z telewizorem full HD i grami na PS3 ? Gry są pisane pod rozdzielczość 720p więc telewizor będzie je musiał skalować w dół z fullHD na 720p ; i czy odbija się to na jakości obrazu ?
Chodzi mi o to czy lepiej grać na normalnym HDready czy fullHD ?
 

lleennyy

New member
Witam ostatnio stałem się posiadaczem SAMSUNGA LE32A756 a w najbliższym czasie przymierzam się do zakupu PS3 i zawczasu chciałbym się dowiedzieć czego mam się spodziewać czy będzie to pozytywna reakcja czy raczej rozczarowanie ;) ??
 

Gawlik

New member
Witam mam wielką prośbę o pomoc. Jaki wybrać tv tak za 3000 złotych do ps3 ? Fajnie by było gdyby był 40 - 42 ". Pytam się bo nie znam się tak jak Wy specjaliści :D. Proszę Help Me :].
 

wlodson

New member
Jak większość z was mam całkiem niezły dylemat :) Kupuje TV głównie pod PS3 , praktycznie zdecydowałem się juz na Sony KDL40W4500 , jednak po przeczytaniu paru postów zacząłem również brać pod uwagę TOSHIBA 37 Z 3030 D i teraz pytanie co wybrac ? Wiadomo ze sony to koszt 100 - 200 euro więcej jednak z doswiadczenia wiem ze sony to sony ( przynajmniej nadal mam taką nadzieje ) I czy znacie może jakieś tanie sklepy z tymi modelami ( najlepiej nie na terenie PL :p )

Chyba że polecacie coś zupełnie innego to oczywiście chętnie rozważe wszelkie propozycje :)

Kolejne pytanie dotyczy czasu reakcji , jakie znaczenie ma ono przy PlayStation ? Czy 8ms w przypadku Sony KDL40W4500 to nie za duzo ? czy to raczej standart w tym przedziale ?

Czy 3 metry to wystarczająca odległość by w pełni cieszyć się modelem 40" ? dlatego zacząłem również zastanawiać się nad kupnem mniejszego modelu 37" może nawet 32" , jednak nie ma wersji 37" z serii W , jest z seri V4500,dużo tańsza jednak nie posiada 100hz i duzo mniejszy kontrast. Dlatego czy macie jakies propozycje ? Interesują mnie tylko najlepsze modele w swojej klasie cenowej czyli do 4k zł lub jak kto woli do ok 1100 Euro !
Z góry dzięki za porady
 
Do góry