Jaki tv do ps3?

dario-

New member
Witam,

Temat mocno oblegany, ale mam nadzieje, że ktoś mi coś podpowie :)
Mianowicie, poszukuje dobrego telewizora do ps3. Poczytałem trochę i widziałem opinie z zeszłego roku.
Wiele osób wskazywało na bardzo dobrą plasmę Panasonic TX-P42G30E. Niestety jest on teraz nie osiągalny :( Czy może ktoś mi doradzić coś podobnego ? Kwota to max 2.500.

Czy plasmy nadal są lepsze do konsol, ze względu na mały input lag i lepszy obraz w dynamicznych grach ? Czy może w ciągu roku ledy doścignęły plasmy (w przypadku gier) :) ?

Bardzo proszę entuzjastów ledów i plasm o powsciągliwość i nie atakowanie mnie jeśli trafiłem w czuły punkt, tylko logiczne wytłumaczenie dla laika. :p

Pozdrawiam i z góry dzięki ! :)


Witam,
to Ci powiem że i owszem gra na Panasie G30 grało mi sie komfortowo (mowię bo mam) ale po pol roku grania w jedną i tą sama gre na matrycy zaczely sie odznaczac elementy HUD-a gry (stałe obiekty) a podobno Neo PDP mialy byc zabezpieczone przed tym zjawiskiem. Wiec nie pozostalo mi nic innego jak nabyc jakis LCD. Wybór padł na (co piszę wyzej nieco) Panasa wersje ET5E i jestem bardzo zadowolony. Nie widzę roznicy miedzy plazma a tym LCD. Niski input lag, zadnego smuzenia, wszystko gra.
Pozdrawiam
 

emilio1007

New member
Witam,
to Ci powiem że i owszem gra na Panasie G30 grało mi sie komfortowo (mowię bo mam) ale po pol roku grania w jedną i tą sama gre na matrycy zaczely sie odznaczac elementy HUD-a gry (stałe obiekty) a podobno Neo PDP mialy byc zabezpieczone przed tym zjawiskiem. Wiec nie pozostalo mi nic innego jak nabyc jakis LCD. Wybór padł na (co piszę wyzej nieco) Panasa wersje ET5E i jestem bardzo zadowolony. Nie widzę roznicy miedzy plazma a tym LCD. Niski input lag, zadnego smuzenia, wszystko gra.
Pozdrawiam

Dzięki :) trochę szkoda, ze 32 cale. Chciałbym coś tak minimum 40 :)
 

siewca112

New member
Witam wszystkich na przełomie grudnia/stycznia zamierzam wymienić swój stary 21calowy kineskopowy telewizor na nowy cieniutki najlepiej ledowy o przekątnej 32 cale gdyż mam mały pokój i większy mi nie potrzebny. Do dyspozycji będę miał około 2100 zł więc jak wstępnie się orientowałem jest to całkiem sporo na tej wielkości odbiornik. Powiem że priorytetem dla mnie jest to jak będą na nim wyglądąły gry gdyż do tego będzie głównie wykorzystywany. Oczywiście chciałbym aby nie występował w nim "input lag" bo czytałem że jest to bardzo uciążliwe dla graczy oraz chciałbym aby był wysoki kąt widzenia gdyż czesto będe grał z bratem w gry a wtedy nie jestesmy obaj w tsanie siedzieć na przeciwko odbiornika.. Wiadmomo że bajery typu wjeście ethernet/USB/MPEG-4 były by równiez miło widziane aczkolwiek nie są wymagane. Bardzo bym prosił o podanie może gotowych modeli które by się w tym celu sprawdziły lub chociaż na co mam głównie zwracać uwagę przy wyborze takiego telewizora w sklepie. Z góry dziękuję za pomoc.

PS.
Wstępnie spodobał mi się telewizor Samsung-UE32D5000 jednak ma wąski kąt widzenia więc odpada.
 

jrq101

New member
Witam! Obecnie poszukują TV do PS3 i jest w czarnej... Temat przekopywany tysiące razy. Nie chce za bardzo plazmy.
Myślałem o tym Phillipsie LED 42PFL3207H - cena przystępna, bajerów nie ma ale Full HD jest no i te 100hz

Czy taki model nada się do konsoli? Bardzo proszę o pomoc:)
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
nada sie jak każdy TV jeden lepiej drugi gorzej - jak masz możliwość to wypróbuj go podlączając do konsoli lub innego urządzenia i popatrz na obraz byle nie w dużym markecie bo tam zawsze lcd lepiej wygląda. czemu nie chcesz plazmy ? a te 100hz to marketing bo sprawa jest złożona jeśli chodzi o obraz i bardziej liczy się moc sprzętu i technologie "motion" a philips to ma :blagam:
 

Szpricuś

New member
Witam, szukam TV do PS3, budżet to 5000 zł (jesli będzie cos naprawde wartego to rozszerze go do 6000 - 7000 maksymalnie, ale to tylko wtedy gdyby skok jakosciowy bylby tak duzy, ze warto bylo by doplacac).

Wymogi:

Piekny obraz w FULL HD
3D (aktywne)

Nie znam sie na technologiach, wiec powiedzcie mi ktory TV jest lepszy do gier, plasma led czy lcd?

Jezeli chodzi o cale to 46 i wzwyż.

Telewizor bedzie sluzyl do ogladania transmisji meczowych w full hd z cyfry +, a takze do grania.

Bede gral na nim bardzo czesto, kilka godzin dziennie. (5-7). Pozdrawiam.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Ja proponuje plazmy :popcorn: za tyle kasiorki to mega wypasa można zakupić np. TX-P50ST50
i jeszcze zostanie na dodatki :twisted:
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
filip też kozak wypas w ciapy - musisz pooglądać co ci lepiej leży na oku hyhyh - ja na razie jestem nieobiektywnym fanem plazm mimo wszystko i póki co dla mnie to jest technologia do obrazu ale filipowy perfect motion tez daje rade specjalnie w szybkich scenach - poogladaj sobie byle nie w supermarketach i zdecyduj - najważniejszy jest obraz nie bajery
 

Szpricuś

New member
Chyba jednak zdecyduję się na tą plazmę. Dzięki za pomoc. Chce kupić nowy TV bo na moim LCD 32 są straszne, poszarpane krawędzie w grach, a słyszałem, że na plazmach tego nie ma :D. Zdecyduje sie na tego panasonica, dzięki!!!! :D
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak już tak szalejesz to zerknij jeszcze na P50VT50E, najwyższa półka.
Ewentualnie większy ale starszy - P55VT30E albo duży i nowy - P55ST50E :)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Szpricuś

New member
Ja dużo grasz i potrzebny ci "monitor" to plazma odpada, jak normalnie to spokojnie możesz brać.

Hmm a to ciekawe,a mógłbyś mi wyjaśnic dlaczego plazma nie nadaje się do grania? Bo własciwie ten TV to będzie w "monitor" do gier, kilka razy w tygodniu do TV. Slyszalem cos, ze plazmy szybko się psują, ale ile w tym prawdy to nie wiem :D.

Narazie mam 3 faworytów -

P50VT50E

SONY 55" HX850

i Sharp LC-60LE635E


Chcialem plazme, bo boje sie inwestowac w lcd dlatego ze na moim 32 samsungu w grach wystepuje powszechnie znane zjawisko poszarpanych krawedzi, i praktycznie gry wygladaja tragicznie na moim ps3, a u kumpla na plazmie 42 nie ma czegos takiego i obraz jest swietny.

Jakbyscie mieli wybierac sposród tych trzech, to na ktory byscie się zdecydowali?
 

bartekfux

New member
Cześć Wszystkim,

jestem tu świeżakiem i laikiem w sprawach RTV. Chciałem kupić konsolę PS3 dla siebie i dziewczyny, kłopot w tym, że nie posiadamy również TV. Chciałbym prosić o poradę, jaki model TV polecilibyście oraz w jakiej technologii do PS3? Całkowity budżet na konsolę z TV chciałbym domknąć w 4 000,00 zł (czyli 2 500,00 na TV). Proszę o pomoc i zdaję się na waszą wiedzę.

Dzięki z góry :)
 

Varg66

New member
Mam do wyboru budzetowo:
Samsung UE40ES5500
Philips 40PFL5007K

do PS3 i dynamicznych gier. Czy ktoś moze ocenić, ktora niby z tych 100hz technologii lepiej sie tu sprawdza?

A moze cos innego w budzecie okolo 2k?

PS. Ze plasmy nie nadaja sie w dluzszej perspektywie do P3 to juz niestety wiem. Dzieki za pomoc
 
Do góry