Jaki tv do pokoju i komputera

blacky

New member
Witam,
Zastanawiam sie nad zakupem tv do drugiego pokoju (w salonie mam Plazme Pionieera)
Tv ma służyć do oglądania telewizji oczywiście ale także jako większy monitor do pracy przy komputerze (głównie AutoCAD)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
2,6 m szerokości, 4,5-5 metrów długości

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
od miejsca gdzie będzie powieszony ok 3m, przy biurku 1m góra 1,5m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
1 - 2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
raczej na wprost, ponieważ tv ma być powieszony na ruchomym uchwycie

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju ?
będzie wisiał bokiem do okna, ale może być ustawiony do niego tyłem, okno rozmiaru 145x120, pokój jest nasłoneczniony do ok. godziny 11-ej

7.Jaki masz obecnie telewizor ?
tak w salonie ;)

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
HDMI, USB, DVB T/C

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
na razie analog z kablówki (później tv naziemna, kablowa lub N-ka)

10.Jakie urządzenia ?
HDMI, USB, komputer

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
max 5 na codzień, w weekendy więcej

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
matowa, półmat

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
podstawowe programy, filmy, sport

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
tak

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
tak, ok 30%

16.Preferencje co do marki ?
generalnie nie mam preferencji ale jak dla mnie Samsung odpada ze względu na obraz (zbyt sztuczny)

17.Preferencje co do wielkości ?
37 ale mam obawy co do pracy z komputerem (piksele)

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
zbyt błyszczące elementy (matryca, obudowa), jakość wykonania (oglądałem w różnych sklepach Sharpa kótry był wcześniej moim faworytem ale tandetny plastik, brak spasowania, skrzypienie przekreśliły jego dobrą ocenę za obraz), obraz zbyt sztucznie wygładzany i zbyt przerasowany

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
więcej wieczorami

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
max 2800 pln ale wolałabym mniej

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
raczej nie, ale nie wykluczam - technologia bez różnicy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli denerwuje Cię jakość wykonania - to odpowiednim modelem będzie Philips 37PFL 6007
 

blacky

New member
Denerwuje, może to nieodpowiednie słowo. Powiem tak - trochę się zawiodłem bo naprawdę obraz w Sharpie jest bardzo dobry, ale jak zobaczyłem w kilku sklepach jak ramka odchodziła od obudowy i ekranu to sie trochę zawiodłem. Jednak zdjecia nie oddają całego obrazu telewizorów. Jednak warto się upewnić - chyba ze poprostu miałem pecha i trafiłem na takie egzemplarze.

Zastanawia mnie to co napisał Kapral_Hicks odnośnie chmoma subsampling. Niewiele można wyczytać na ten temat w poszukiwanych przeze mnie modelach.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Niewiele można wyczytać na ten temat w poszukiwanych przeze mnie modelach.
Dlatego też mnie to denerwuje, różnica jest wyraźna a nikt o tym nawet nie pisze, nie ma nic o tym w reckach. Sam się na tym przejechałem no bo kto by pomyślał że po tylu latach mogą być problemy w połączeniu PC-HDTV. Teraz nawet nie ma mowy żebym kupił następny tv który nie będzie tego obsługiwał. Na pewno wszystkie sony w trybie "gry" lub "graficznym" nie sprawią problemu, nowe philipsy w trybie "pc' prawdopodobnie też, no bo skoro starszy model umożliwiał bezproblemową prace to nowsze muszą również
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest trochę inaczej.
Masz wzorową jakość w domu (Pioneera) więc łatwo nie zaakceptujesz dużo gorszej jakości.
Analizując dokładnie Twoje potrzeby upierałbym się nad Philipsem. W sumie nie wiele musisz dopłacić ( napisz na PW dostaniesz info).
Inne modele znacznie odbiegają od Twojego obecnego doświadczenia jakości.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Philipsy mogą być dobrym wyborem bo w tabeli testowanych tv pod 4:4:4 jest jeden philips, starszy i gorszy model a 4:4:4 ma, także na 90% nowe philipsy też tą kompatybilność mają.

Swoją drogą tabela pokazuje również że pdp pioneera który masz obsługuje te kolory w trybie PC. Proszę, tyle lat temu a pioneer nawet o tym pomyślał, to były jednak ponadczasowe tv.
będzie się trzeba z laptopem wybrać do sklepu i samemu sprawdzić
Choć różnice są duże to na początku wiele osób ich nie widzi bo nie wie na co patrzeć :). Także na początku możesz mieć problem z ich rozpoznaniem dopóki samemu nie dostrzeże się o co chodzi. Te 4'4'4 mogę wymusić na moim tv przez trik ze sterownikami karty graficznej (choć i tak max co mogę uzyskać to 1280x1024 a przecież panel ma rozdziale fullhd) to też różnice łatwo mi zaobserwować. Natomiast tv sony w trybie "graficznym" czy "gry" są przystosowane do komputerów, wysyłają do karty graficznej potwierdzenie, że ta może wysłać 4'4'4 i wszystko odbywa się automatycznie.

Jak zmiana kolorów zachodzi to widzisz że przed chwilą był tak jak by brudny, ciemny pomarańcz wchodzący już nawet w czerwień, obraz ma jak by słabszy kontrast, widać przejścia w kolorach a tu po przełączeniu jest idealny, czysty i jaśniejszy pomarańcz, tak jak by z większym kontrastem.
Na moim sharpie nie mogę jednak ustawić 1920x1080p dzięki temu trikowi ze sterownikami karty graficznej, wole jednak mniejszy obraz i super kolory, niż wypełniony cały panel, za to takimi kolorami, że patrzeć na nie mi się nie chce :). Ostatnio jednak już coraz rzadziej podłączam tv pod komputer, takie rzeczy potrafią zniechęcać :)
 

blacky

New member
A mogę zapytać jak duży tv masz bo jezeli mialbym brac to sie zastanawiam czy 32 phila pfl5507k/12 czy 40 bo niestety 37 nie ma, a na 6007 moja "połówka" się raczej nie zgodzi,
nie ukrywam, że jej chodzi głównie o budżet a mnie o jakość (taki los ;) )
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
TV mam dwa, plazma do filmów, do PC i do gier/ps3 używam tylko sharpa quatrona 40'ki. Dzisiaj standardem coraz częściej jest 55 cali ale powiem szczerze że jeśli chodzi o PC to nawet 40 cali jest dla mnie trochę za dużo, mam porównanie z 26 calowym HDTV LCD który kiedyś miałem i jeśli chodzi o PC było znacznie fajniej niż teraz na 40 gdzie wszystko jest za duże i by nie męczyć oczu trzeba odejść daleko od tv. Na 40 calach widać też już piksele, nawet fullhd to na taką powierzchnie za mało. Oczywiście to jest tylko moje zdanie, są pewnie ludzie co używają PC z 55 calami i nie narzekają.
 

blacky

New member
No widzisz, osiągnąłbym pewien kompromis kupując phila 37 cali a tu lipa akurat :) pozostaje sie zastanowić czy faktycznie 32 czy 40. zawsze mogę klawiaturę i myszkę bezprzewodowo podłączyć. Może 32 spełni oczekiwania w tym zakresie, bo salon to nie jest tylko pokój do pracy ewentualnie dla gości i dzieciaków.
 
Do góry