Jaki TV do podpięcia pod laptop/dysk zewnętrzny.

LisLis

New member
Cześć,
do tej pory oglądałem filmy i youtube na 14" laptopie, leżącym pół metra ode mnie i nie narzekałem, ale czas na zmiany.
Mam możliwość otrzymania głośnika Marshall Kilburn i pomyślałem, że do tego podłączę w końcu jakiś telewizor. Tylko nie wiem, czy głośniki TV nie są obecnie lepsze niż ten Marshall.
No, ale do rzeczy.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 9 m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
7. Jaki masz obecnie telewizor? 14" laptop.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Nie bardzo się znam, nie miałem TV od 5 lat (a ostatni był jakiś kineskopowy LG z nakręcanym pilotem - świetna rozwiązanie!) i nie wiem co jest możliwe. Chcę, żeby wygodnie się sterowało (jakaś mysz w pilocie). Nie wiem, czy są mi w ogóle potrzebne głośniki, jak będę miał Marshalla. Na pewno będę potrzebował złącze DP lub HDMI. Lubię mieć jak najdłuższą gwarancję.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Żaden, ewentualnie kiedyś antena naziemna.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Laptop lub dysk zewnętrzny.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie ma to raczej znaczenia, pokój jest ciemny.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, filmy, youtube. Zero sportu.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Przeważnie wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? Tu się nie znam, ale chyba 55" będzie w porządku. Chodzi o taki, gdzie nie będzie problemu przeczytać napisów z 3 m.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie wiem, od 5 lat nie miałem telewizora.
19. Preferencje co do marki? Lubię serwis LG.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Ciężko powiedzieć. Nie chcę wydać więcej, niż bym zapłacił za projektor z ekranem. Wymagania mam chyba niewielkie, więc mam nadzieję wydać mało :]
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? nie

Aha, nie potrzebuję, żeby telewizor był smart. Czy są jeszcze nie-smart telewizory warte uwagi?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sumie podałeś mało informacji o klasie cenowej.
Projektory są i po 2000 zł i po 30.000 zł.

Ale do tego co podałeś :
- Philips 55PFT6510
- Sony 55W809
- TCL 58S7806

Z lepszych
- Sony 55X8509
- Phhilips 55PUS7600
- Samsung 55JU700
- Sharp 55XUF8772
 

LisLis

New member
W sumie podałeś mało informacji o klasie cenowej.
Projektory są i po 2000 zł i po 30.000 zł.

Ale do tego co podałeś :
- Philips 55PFT6510
- Sony 55W809
- TCL 58S7806

Z lepszych
- Sony 55X8509
- Phhilips 55PUS7600
- Samsung 55JU700
- Sharp 55XUF8772
Dzięki kiki za odpowiedź.
Doszedłem do wniosku, że mam lepsze pomysły na co wydać 5000 zł i wolę kupić używany i trochę mniejszy telewizor. Rozglądam się po OLX w mojej okolicy.
Mam na oku th-50pz70e za 1200 zł, ale nie wiem, czy to rozsądne pchać się w leciwą plazmę.
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
Dzięki kiki za odpowiedź.
Doszedłem do wniosku, że mam lepsze pomysły na co wydać 5000 zł i wolę kupić używany i trochę mniejszy telewizor. Rozglądam się po OLX w mojej okolicy.
Mam na oku th-50pz70e za 1200 zł, ale nie wiem, czy to rozsądne pchać się w leciwą plazmę.
Tylko czy do tej plazmy podepnij laptopa, jeżeli nie masz VGA, czy hdmi przyjmie wyższe rozdzielczości? Tutaj musisz uważać.
 

LisLis

New member
O przyczyny zapytałem, tylko nie mogę znaleźć żadnych informacji na necie o tym modelu w ludzkim języku. Może ktoś coś ma w PL lub ANG? Chyba, że TH-50PZ700U to to samo.
slawko_23 - Dlaczego hdmi miało by nie przyjąć wyższych rozdzielczości?
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
Bo to tv sprzed kilku lat. Miałem tak w tv Sony z 2009, po hdmi tylko pewne rozdzielczości.... Pod PC było wtedy VGA dedykowane. A teraz mało kto ma VGA w kompie.
 

LisLis

New member
Pewnie plus miliard :-D Sprzedający wyjaśnił, że on go ma dwa lata, a kupił używany. Sprzedaje z powodu dużego zużycia energii - 500W. Woli teraz kupić 32 cale, które zużywa 30W. To Cytat.
 
Do góry